Kui see on Sinu esimene külastus, siis tutvu
palun korduma kippuvate küsimustega klikates selleks ülal asetseval lingil. Enne uue postituse lisamist pead Sa registreeruma.
Postituste lugemiseks vali meelepärane foorum allpool olevast nimekirjast.
In order to give you the full DALI experience, we have developed and custom-made a dedicated range of accessories to complement your sound and speakers.
Voi see kuulub rubriiki “ lollidelt tuleb raha ära võtta “
In order to give you the full DALI experience, we have developed and custom-made a dedicated range of accessories to complement your sound and speakers.
Voi see kuulub rubriiki “ lollidelt tuleb raha ära võtta “
Heli läheb selgemaks, bass täpsemaks, keskriba puhtamaks ja õhulisemaks.
Kusjuures piigil ja piigil on ka üldjuhul vahe sees ja kallimatgal võib effekt palju suurem olla.
Kuid see kui palju paremaks läheb sõltub esmajärjekorras süsteemist endast. Paremate süsteemidega pääseb piikide effekt rohkem esile.
Mis selle effekti füüsikaline seletus saab olema? Miks keskriba õhulisemaks muutuma hakkab?
Kuna "bassikõminat" ja "muud mustust" jääb vähemaks (see justkui "filtreeritakse välja"), siis nad ei varjuta ega mata enam keskriba (eriti keskriba alumist osa) nii palju ja keskriba pääseb paremini ja puhtamalt esile.
Kast millel on "bassikõmin" kuulub väljaviskamisele.
kui kõlar on otse põrandal, siis kanduvad ka kõige parema kõlari bassinoodid edasi põrandasse ja sealt edasi ruumi. Jutt käibki nende helide neutraliseerimisest.
... Omal ajal tekkisid piigid kõlarte alla Inglismaal, sest nähti et üldiselt kergepoolsed põrandakõlarid hakkasid valjusti kuulates põranda peal end liigutama, vibreerides suunda muutma. Pandi piigid alla. Ei keerlenud enam. Siis tuli järgmine needus kaela - piigid hakkasid muidu ilusale põrandale muljutud jälgi jätma, ei saanud enam kinnisvara müüa ilma põrandat vahetamata, pandi siis piikide alla need pisikesed kettad, et põrandat ei rikuks.
Füüsikaliselt on nüüd tegemist jäiga kolmpunkt ühendusega, mis tassib kõik korpusesse jõudnud vibratsioonid edasi põrandasse. Kui see oleks otse puhas betoon, oleks sellest kasu, sest kuni teatud amplituudideni suudab selline kõlar paremini sidestuda alusega ja nii ei vibreeri vähemalt kõlari aluskorpus väga kaasa, kuid täna klassikaline põrand on tegelikult pehmel alusel ning selline sidestusviis lubab vähese massiga põrandamaterjalil kaasa vibreerida.
Shit kõlar tekitab korpuse vibratsioone ka piikide otsas, sest piik ei saa muuta külgseinu jäigemaks ega korpuse massi suuremaks. Raskel kõlaril millel ei esine oluliselt korpuse resonantse ehk kui - need on madalamatel sagedusel, on kasu hoopis põrandast isoleerimisel, näiteks paksu kummipadja või täiskummist jalgade abil. Ei ole esteetiline, aga vibratsioonide edasikandumist on märksa vähem kui jäiga jala puhul. Ka kork on tõsiseltvõetav variant sel puhul, mõned tootjad on isegi selleni läinud et aparatuuri on hakatud varustama korkjalgadega.
Üks asi mis kaasneb nii piikide kui kummijalgadega, on see et kui kõlari see tahk mis asub näoga vastu põrandat ja seestpoolt on talle kõige lähemal bassivaljuhääldi, siis see tahk ergastub vibratsioonide osas üsna kergelt. Tulenedes mõõtmetest, on see resoneeriv sagedus ka kõrgem kui näiteks esipaneeli oma. Kui me tõstame nüüd kõlari n.ö. maast lahti, saab see tahk ka vabalt "hingates" resoneerida - õnneks küll on sellise membraani resonants raskem kuulda (kuna pind on suunatud vastu põrandat, kuid lagedal laminaadil peegeldub küll), kuid kummiplaadile paigutades oleks ta oluliselt paremini summutatud nii mehaaniliselt kui akustiliselt. 50x50cm kummimatt maksab 7-8 juurot, proovige...
Need kõlarid millel on faasiinverter paigutatud põhjatahu sisse, muidugi ei vaevle väga sellise probleemi käes, need vajavad küll mingeid jalgu et port toimiks ja samas tänu toru tekitatud jäikuselemendile on vibratsioonid selles tahus päris väiksed.
Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
Konfutsius
Mulle istub OB siiski paremini, kuna üldiselt annab teha kergemini ning prognoositavamalt kui kera. 4-5 riba lumememm võtaks muidugi mõnelgi lõua põrandale .
Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
Konfutsius
Need teravatipulised "kõlarijalad" ei maksa hingehinda, et nende kasutamist mitte proovida. Võtad misiganes metallist -alumiinium, duralumiinium, roostevaba, tavateras, raud, pronks, vask, kuld, hõbe - lased õppinud treialil misiganes nurga all välja treida(30, 40, 50, 60 kraadi ja kõik vahepealsed kraadid, kuna sellest pidi kõlapilt oluliselt muutuma) ja keermestada misiganes meeter ja peenkeermega (ka sellest pidi kõlapilt oluliselt muutuma). Kuulad ja mõtiskled (ning mõõdad lähimikrofoniga). Kui metall ei rahulda - plast, kompaund, graniit, marmor, karjala kask, must tamm, küpress , õunapuu -lased järgmised variandid treida. Ja siis saabub nirvaana -vbl küpress sobib tüdrukule kittariga, hõbetatud messing on parim hevimetallile. Niiet proovi ja ongi kõik. Ja piigid paned valgustatud karpi, kus kirjas, mis millele sobib. Kui sõber tuleb kalli konjaki ja oma kalli plaadiga külla - valid piigid just tema muusikažanrile vastavalt.
Lähen konkreetsemaks https://www.dali-speakers.com/us/pro...nsor/zensor-5/
All raam mille nurkades mööblivildid.
Samas on seal keermestatud augud piikide jaoks ( ostsin ilma piikideta, uutel on komplektis )
vb kellegi kogemust just selle mudeliga ?
Põrand on tugevatel laagidel, millel paks saepuruplaat ja lõpuks tammeparkett.
kõllid seda küll värisema ei võta
Subbaka heli parajal valjusel tunnetatav.
Padi on pehme, ei edasta mehaaniliselt eriti midagi. Piik ei tundu kuigi pehme olema, kannab löökheli edasi ja piltlikult öeldes - töötab samamoodi nagu kortermajades vastu radiaatoritoru tagumine, kuuleb seda tagumist terve trepikoda. Nagu ennist öeldud - heli liigub tahketes materjalides. Et kuidas "piigid teevad padja tööd", olles ise tahke materjal, oleks huvitav ikkagi teada saada.
Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
Konfutsius
Comment