Teade

Collapse
No announcement yet.

S90 kõrgsageduselement vaikseks jäänud

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    S90 kõrgsageduselement vaikseks jäänud

    Tere, probleem siis selline: ühel S90 kõlaril on kõrgete element väga vaikseks jäänud. Kõrva hästi lähedale pannes sealt midagi ikka tuleb, aga muidu üldpildist pole teda üldse kuulda. Teise kõlari sama element on võrratult valjem.

    Süsteemi kompendid: võimendi Radiotehnika Y-101, kõlarid S90 (4 ohm) ning arvutis soundblaster audigy.

    See vigane element jäi vaiksemaks kuidagi pikkamööda, mitte koheselt. Selle pärast mõtlesin, et asi on võimendis, mis on parajalt räbal ikka (plaanis vahetada võimalusel). Aga tõstes kõlareid eri kanalitele selgus, et viga pole seal.

    Erilisi teadmisi elektroonika vallas mul pole. Juhtmeid kokku joota vm saaks ikka :P

    Nii et, mis te arvate, kuidas ma seda nüüd korda hakkan tegema?

    Tänud =)

    #2
    Filtris mõni konde kuivanud.
    S A C
    Siberian Audio Concept

    Comment


      #3
      Kõigepealt vaheta kõlarid omavahel ära. Kui siis ikka samas kõlaris sama element vaikne on, on vähemalt S90 puhul suur tõenäosus, et elemendis endas lühiskeerud.
      Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

      Comment


        #4
        jah, kui kõlarid omavahel ära vahetada, on ikka samas kõlaris sama element vaikne.

        Comment


          #5
          Loen - ja vägisi tuleb meelde Karlsson Katuselt, kes vanaema tungival nõudmisel õunapuu otsas istudes sokke vahetas
          Sestap täpsustav küsimus:
          Demonteerisid Sa ikka kõrgsagedus valjuhääldid kummagist kõlarist ja vahetasid siis nende s.o. valjuhääldite asukohad kastide vahel?
          Loodetavasti? Kui siis vaikne element normaalselt mänginud kõlaris endiselt vaikset häält tegi, ei jää üle muud, kui uus kõrgsagedus valjuhääldi osta.

          Comment


            #6
            hehe, kuna soovitati kõlareid vahetada, siis vahetasin ikka kõlarid (vasaku ja parema kanali) :P

            Eks ma proovin nüüd siis elemendi kõlarist välja võtta ja kui see õnnestub siis teise kõlari kylge panna

            Comment

            Working...
            X