Teade

Collapse
No announcement yet.

Uue projekti visoon

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    kas see 500eequne SPL ja soomlaste SPL Dynamics mitte hoopis erinevad asjad ei ole? :unsure:

    Comment


      #17
      ..paistab, et on ikka. Pole kunagi SPL-ga kokku puutunud, kahjuks või õnneks teen oma järeldused valjuka hinna ja kuldmunana läikiva välimuse põhjal. Protuning ei paku väga kavliteetseid asju, pigem välimuselt ilusaid, kui head kvaliteeti...sry, kui kellegi tundeid riivan. Jääks ikkagi iga mees oma liistu juurde.

      Intz, kolmeribalist tahaks just teha sellepärsat, et yks paar sa just valmis ja heliga rahul, kuigi pole 2-ribalist ehitanud. Mis kõige enam meeldib, on just valjukate paigutus-3-ne näeb kuidagi parem välja. Ning veel eriti kui tahan teha 2*10", jällegi väga subjektiivne lähenemine!!!Mis sa ise arvad, miks peaks 3-ne heliquality poolest nõrgem tulema?

      Ressurssi raiskab see vist kyll!!

      Mida arvad nt. seas, focal kõrgete osa??

      Comment


        #18
        Ning veel eriti kui tahan teha 2*10", jällegi väga subjektiivne lähenemine!!!Mis sa ise arvad, miks peaks 3-ne heliquality poolest nõrgem tulema?
        Võtame nt sellise asja - sul on valjukate ja filtri peale kulutada nt 3000 krooni. Nüüd kas sa jaotad selle raha 3ribalise kõlari puhul nii valjukate kui filtrite peale ära, siis nagu saad hindele 3+...4+ vastava kõlari(see sõltub, millised valjukad valisid - ja on hetkel minu arvamusega seotud). Kui aga kulutat kogu selle papi 2ribalise kõlari valjukatejao + filtrite peale, saab tulemust hinnata juba vähemalt 5-sega.
        See, mida keegi helilkvaliteedi all silmas peab, on jube suhteline - minul on omad kriteeriumid, sinul teised ja paistab, submeistrix`il hoopis kolmandad.

        Seas mid ja Focal kõrgeteks on valik hea, aga parajalt kallis valik. On sul miskeid konkreetseid valikuid ka tehtud, mis hinnaga need võiksid olla?(Kusjuures sääraste asjade puhul ma ma teeks raudselt 2ribased kõlarid - ka uhkete valjukatega saad kogu asja nahka keerata).

        ausalt üeldes mina ei viici üldse vaielda ja kui ta tark on siis las otsib ja teeb ise
        See, mis sina SPL`iks pead, on hoopis mu valjukas - SPL Dynamics on tõesti Soome firma ja 10" bass maksab 1500 krooni kandis, mitte 500. Ja niisamuti on see autowoofer, mida mõnel juhul võib kasutada toas - sel juhul peab teadma, mida sa teed.
        Kuid kõige tähtsam on see, et ei sinu väidetavalt 500 kroonisel SPL`il kui ka päris SPL Dynamicsi tootel pole väljas sageduskara ja nad on mõeldud mürtsuautodesse, kus helikvaliteediga pole mingit seost. Tee endale selgeks, mis on mis.
        Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
        indrek@sac.ee, +3725174765

        Comment


          #19
          Kui juba teha, siis miks mitte kolmeribalised.
          Mul endal on 2-ribalised ja tee mis tahad aga jääb natuke väga heast helist puudu.
          Bass ei ole nii puhas ja madal kui võiks ning kõrgetega ei õnnestu kuigi hästi kokku liita sellist valjukat mis hästi bassi mängib. Lisaks on toa akustikast tingitud lohk 200-400 Hz vahel, mida komeribalise puhul õnnestuks natuke konpenseerida filtri parameetritega. Samuti saaks kolmeribalise puhul valida hulka paremini ülemisi kesksagedusi mängiva valjuka ja õnnestuks teda paremini kõrgetega liita, saaks ka kõrgete lõikesageduse kuhugi 5 kHz peale nihutada. Kallim muidugi tuleks kui 2-riba.

          Comment


            #20
            Kallim muidugi tuleks kui 2-riba.
            Minu arust päris tunduvalt kallim...
            Siin tekibki see samune ammune probleem, et suure tõenäosusega on teemaalgatajal oma nägemus asjast ja kõigil teistel, kes sõna võtavad, oma nägemus, mis ei kipu omavahel kokkulangema.
            Minu mõistus ütleb siiski üht - 3ribane kõlar vajab ruumi, vajab piisavalt suurt eelarvet ja vajab head närvi ehitamisel. Kui meil on vähe ruumi, nt keskmine/väike tuba, siis on selgelt overkill suur 3ribane kõlar - suur kast mängib "suurelt" ja väikses toas tema loodetud-oodatud effekt hajub õhku ära.
            Tõsi, ka 2ribasel on puuduseid - Moi tõi need välja. Suhteliselt piiratud võimsus(kuid see on ju jälle suhteline&#33, basside madalisus, sügavus. Tuleb minna kompromissile, kas ja kui paljud selleks valmis on, sõltub juba väga konkreetsest inimsest.

            Ning veel eriti kui tahan teha 2*10"
            Kas sa tahad ühte kasti panna topelt 10" woofrid?
            Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
            indrek@sac.ee, +3725174765

            Comment


              #21
              ühesõnaga haara vistonist kinni see nagu kõige parem variant

              Comment


                #22
                Originally posted by intz@Oct 20 2004, 10:05
                Ning veel eriti kui tahan teha 2*10", jällegi väga subjektiivne lähenemine!!!Mis sa ise arvad, miks peaks 3-ne heliquality poolest nõrgem tulema?
                Võtame nt sellise asja - sul on valjukate ja filtri peale kulutada nt 3000 krooni. Nüüd kas sa jaotad selle raha 3ribalise kõlari puhul nii valjukate kui filtrite peale ära, siis nagu saad hindele 3+...4+ vastava kõlari(see sõltub, millised valjukad valisid - ja on hetkel minu arvamusega seotud). Kui aga kulutat kogu selle papi 2ribalise kõlari valjukatejao + filtrite peale, saab tulemust hinnata juba vähemalt 5-sega.
                See, mida keegi helilkvaliteedi all silmas peab, on jube suhteline - minul on omad kriteeriumid, sinul teised ja paistab, submeistrix`il hoopis kolmandad.

                Seas mid ja Focal kõrgeteks on valik hea, aga parajalt kallis valik. On sul miskeid konkreetseid valikuid ka tehtud, mis hinnaga need võiksid olla?(Kusjuures sääraste asjade puhul ma ma teeks raudselt 2ribased kõlarid - ka uhkete valjukatega saad kogu asja nahka keerata).

                ausalt üeldes mina ei viici üldse vaielda ja kui ta tark on siis las otsib ja teeb ise
                See, mis sina SPL`iks pead, on hoopis mu valjukas - SPL Dynamics on tõesti Soome firma ja 10" bass maksab 1500 krooni kandis, mitte 500. Ja niisamuti on see autowoofer, mida mõnel juhul võib kasutada toas - sel juhul peab teadma, mida sa teed.
                Kuid kõige tähtsam on see, et ei sinu väidetavalt 500 kroonisel SPL`il kui ka päris SPL Dynamicsi tootel pole väljas sageduskara ja nad on mõeldud mürtsuautodesse, kus helikvaliteediga pole mingit seost. Tee endale selgeks, mis on mis.
                kle sellega on nii ,et see on see sama SPL ja ta lihtsalt vanem mudel myyakse noores tehnikus tavaline kummmembraaniga ja tavaline papp koonus nii eks igalühel oma arvamus ja muide sul need riiuli kõlarid päris head selles mõttes et kui vaadata sinu projekte siis ei ole mul vaielda mõtet sa ika minust eespool nii et vabandan kui solvasin kedagi

                Comment


                  #23
                  ..jah, olen ise kolmeribalisega ühele poole saanud, ja minule igatahes heli meeldib,seda eelkõig hea kesksageduse seituse tõttu. Kallim tuleb ta kohe kindlasti, kesksagedusele läheks ju ca 600(2tk) juurde, mille arvelt ei saaks osta natie kallimaid kaheribalise valjuakid!!! Olen sellega kursis, et kolme ribaga võib amatöör suht puusse ka omadega panna, eelkõige valjukate ja filtri koostöö tõttu.
                  Tuba , kuhu see läheks just eriti suur ei ole- elutuba põhimõtteliselt-pindala võiks olla siis 5*4m äkki??

                  Plaaanis on jah ÜHTE kõlarisse kaks 10" paigutada, vaatab, mis sellest saab???

                  On halb mõte?

                  Comment


                    #24
                    aga mis valjukaid kasutama hakkad minu arvates kui paned 10" siis peaks nagu kesksagedus,korgsagedus ka voimsad olema ja see veits kallis ju

                    Comment


                      #25
                      Plaaanis on jah ÜHTE kõlarisse kaks 10" paigutada, vaatab, mis sellest saab???

                      On halb mõte?
                      Minu arust veel eriliselt halb mõte. Ma ei tea, kas rahvas pole kuulanud normaalseid või häid kõlareid, aga no kurat, 2*10" mingisugused woofrid ja siis napilt-napilt raha ka keskmiste-kõrgete peale ei luba lõpptulemusena erilist kvaliteeti. Pigem hakkab kogu asjade käik meenutama tüüpilise tümakakõlari ehitust.
                      Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                      indrek@sac.ee, +3725174765

                      Comment


                        #26
                        kuule tiad proovi see 2*10"ära ja usu mind sa myyd need üsna kiiresti maha,sest
                        see tümakas hakkab sul jubedalt üle viskama (mul on bassist) kõrini nii väikses toas ka vell terve tuba hakkab sul värisema ja noh eks ise tead ise üritan ka hetkel kvaliteeti taga ajada riiulikastides

                        Comment


                          #27
                          ..ok, panen siis 2*8", mis natuke peaks teid maha rahustama küll. Ise ehitasin endale vist 2*6,5 ( ca 17cm oli) valjukatega kõlari ja mis sa teed, aga bassist jääb vahel puudu. Ainult , juhul kui tahad kõvasti kuulata. Need uuemad tuleks siis eluruumi, ja mitte ilmselt endale!! Miks mulle see idee hakkas meeldima, oli see, et kuulasin ühtesid JBL-e (2*10") ja iseenest võimas heli. Tümakakõlariks ei tahaks seda veel ristida, võtan siis natuke tuure maha ja jääks 8" juurde.
                          Valjukate eelarve võiks näha välja järgmine:
                          8" ca 400-500.-
                          keskmine 300.-
                          kõrged 300.-

                          Üsna raske on ära otsutada, kaks või kolm riba- sest ei ole kaheribalistega kokku puutunud ( va vene toodang).

                          Comment


                            #28
                            tead see 2x 10" või 8" kisub natuke palju myrtsuma. .. ei tea kas tasuks nii teha.. miks mitte siis ainult 1x10" ..mis ikka teeks siis sulle seal "normaalset" bassi
                            endal ka 1x10" ja kohati peab bassi poolt maha kruvima, et saaks veel rahulikult toas istuda. h34r:

                            Comment


                              #29
                              Kaks riba. Või veel parem - üks. Aga üheribalise jaoks ei ole sul piisavalt raha.
                              Kui mina kaheribalist teeks siis ma valiks kõigepealt ülemise otsa valjuka ja siis alumise otsa. Head bassi on lihtsam saada kui häid kõrgeid. Näiteks mis kõrgeid/keskmisi võiks saada kolmeribalisega mille lõikesagedus on 1-2 kilohertsi peal ? Vastus: )¤&#)#¤&.
                              Seega iga filter on kuradist ja mida vähem neid on seda parem. Erandiks jubekallid neljaribalised, mille filtri jupid maksavad rohkem kui sinu korter

                              Comment


                                #30
                                2x10 ei mürtsu tuhkagi liiga palju,isegi 2x10 + 1x8 ei mürtsu liiga palju.Liiga palju mürtsub ta vaid siis,kui sa ta nii kujundad(või lased välja kujuneda).
                                Filter on küll kuradist,aga seda on vahva luua.Kuuse alla elama 4-ne filter tegelt ei aja,minul kulus sellele u 1,5k. Sai väga hea lõpuks.
                                Enne kui 3.ribased teed,mõtle mitu korda veel tegelt läbi,mida sa tahad ja kas sa seda ikka saad.

                                Comment

                                Working...
                                X