Teade

Collapse
No announcement yet.

Riiulikõlarid Visatonidega

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Riiulikõlarid Visatonidega

    Eelmine projekt on valmis saanud (siin lähemalt). Miks jälle sarnane projekt?
    1. eelmine tulemus oli hea, aga ÄKKI saab veelparemini.
    2. oleks vaja väiksemaid kõlareid, mida saab vaevata paigutada näiteks lauale.
    3. Tavalos Visatonid hetkel -25% :P

    Plaan on teha umbes sellised riiulikõlarid (W100S + DTW72). AGA tahaks W100S asendada W130S (või isegi BG20) vastu - mulle tundub et W100S teeb oma raha eest "liiga vähe häält". Siis tekib aga uus probleem - originaalfilter enam ei sobi (eelmisest projektist on mul juba filtriga suhteliselt kurb kogemus). Tegelikult ei sobi see filter nigunii, sest mulle pole vaja seda kõigemadalama otsa mahalõikamist (seda teeb juba "eelvõim").
    Äkki keegi oskab midagi soovitada.
    Kõlaritest ootan eelkõige seda, et heli oleks puhas ja kindlasti peaks naturaalset naishäält hea kuulata olema. Seda muidugi et sellise eelarve (max 1000 eeq kahe kõlari elementide peale kokku) mõistes.

    #2
    Kui BG20, siis põhimõtteliselt vajadus DTW72 järele puudub - lairiba elemendina saab ta põhimõtteliselt hakkama kogu sagedusribaga.
    Kui aga tahad 2ribast kõlarit, siis võid ju mõelda asendada W100S W130S-iga, vähendad veidi tweeteri ees olevat takistust ning asi klapib jälle.
    Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
    indrek@sac.ee, +3725174765

    Comment


      #3
      Oeh.
      Nüüd ei tea enam midagi, mis teha - ei teagi enam kas on mõtet hakata kaheribalist tegema.
      Ostaks 2 BG20 ja valmis. Vaeva kindlasti vähem.
      Aga heli - ei kujuta ette kui palju oleks parem VÕI HALVEM DTW72 + W130S.
      Noh, "kirkaid kõrgeid" oleks kindlasti BG20 -ga vähem.
      Et alla 150 Hz mängida, tahab BG20 veidi suuremat kasti kui riiulikast.
      Raha läheb BG20 -tega vähem.
      BG20 pole mingit "filtrist tingitud" heli.
      BG20 annab kuni 6dB rohkem rõhku - iseasi kas sellest ka W130S + DTW72 puudus tuleb.

      Jah, miks siis üldse muude valjukatega kõlareid tehakse kui BG20 on nagunii parim

      Comment


        #4
        BG20 vajukas kindlasti on hea... kuigi sellega kogemusi pole.. aga BG17 olen siin ka juba teinud yhed korralikumad riiulikastid. katsetatud nii yhe- kuika kaheribalistena... ja minu lahenduses tulei kasutada nii BG17 kui ka mingi Audexi tweeterit. ...
        aga jõudu tööle. .. tõotab tulla kena projekt.

        Comment


          #5
          Õigus, kõige viimane ots BG20l on puudu, aga see ongi pigem iseloomulik lairibadele, sellepärast räägitaksegi fullrange soundist.
          Sinu arutluskäik on põhimõtteliselt õige, BG20 riiulikasti ja kogu moos...AGA sees mõnusalt kripeldab, onju...
          W130S + DTW72 saaksid ilmselt veidi universaalsema kõlaga kõlari, kannataks nii naisvokaali kui ka uusimat klubihitti kuulata(iseasi, kas viimast ka vaja on). Lairiba selles mõttes on pigem orienteeritud kitarri ja muule sellisele muusikale, energilist, isegi agressiivset popmuusikat kuulata oleks way imelik.
          Ei tee ma sul asja ka kuskilt otsast kergemaks! :P
          Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
          indrek@sac.ee, +3725174765

          Comment


            #6
            Aitäh nõuannete eest
            Jõudsin siis probleemi lahendamisel niikaugele et vaatan kriitilise pilguga oma lemmikmuusikalisti üle ja vaatan kas enamus lugusid kaldub "kitarrile-naisvokaalile" või "klubihittidele".
            Paari päeva jooksul otsustan, ja ostan vastavad elemendid ära.

            Comment


              #7
              tervitused.
              BG20 on selline valjukas mida ma hästi laua peal ja väikeses kastis ette ei kujutaks. minule jäi pigem mulje, et talle on vaja palju ruumi et korralikult "hingata" ja head paigutust. vastasel juhul lihtsalt ei kõlanud nii hästi kui ta võiks. riiulikast talle vast hea lahendus siiski ei oleks. madalat otsa saad väga vähe. mina läheks pigem pisikese kaheribase kasti teed veidi paindlikum lahendus.

              Comment


                #8
                Jõudsin otsusele et pean projekti külmutama. Üles sulatan siis, kui tean, MIDA ma tahan.
                Sellepärast et praegu VÕIB välja tulla raha (mida nigunii ei ole) tuuldeloopimine. Seni kuulan (ja võibolla putitan ka filtreid) vanu kõlareid.
                Kui kindel riiulikõlarivisioon on silme ees, jätkan seda teemat.

                Comment

                Working...
                X