Teade

Collapse
No announcement yet.

LED valgus inverteri torudesse (oli: Kysimus)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    LED valgus inverteri torudesse (oli: Kysimus)

    Mul on sis selline kysimus, et tahaxin panna k6laritele mida ma praegu ehitan inverteri torudesse LED valguse.Ma olen kuulnud et need LED lambid t66tavad patareide pealt aga millistelt?
    Et nagu olekski siin vaja abi selle puhul et milliste patareide pealt nad t66tavad.

    #2
    soovitan otsida siit foorumist ja soovitav oleks takisti ka vahele panna.
    see link abiks takisti arvutamiseks http://www.metku.net/index.html?sect=view&...dcalc/index_eng

    Comment


      #3
      Sobivad tavalised AA või AAA patakad. Peaasi et sellise pinge välja annavad mida LED vajab

      Comment


        #4
        sorry kui teise inimese teemasse trügin, aga kas keegi oskab öelda mobiili LED-ide pinget mis tarvitavad, neil on see vist eriniev, et valgetel-sinistel suurem, ülejäänutel väiksem, aga palju täpselt on?

        Comment


          #5
          Minu praktikas vene valgusdioodidega punase pingelang 1,6 V juures, rohelisel 2 V kanti, valgetel näiteks hoopis suurem, umbes 3,5 V. Eks see pingelang sõltub eelkõige siirde materjalist, mida millise värvuse saamiseks kasutatakse. Oluline on valgusdioodide puhul hoopis vool ära piirata. Piiramistakisti arvutamisel võib nendest orienteeruvatest pingelangude väärtustest lähtuda kui kasutatav pinge on madal ja ületab ainult veidi või ainult mõne korra seda pingelangu. Vool ei või ületada maksimaalselt lubatut.
          Pingelangu saab ise mõõta kui näiteks 5mA sealt läbi anda, selline vool peaks kõigile veel lubatud piiridesse jääma. Suurema vooluga on pingelang ainult üsna vähe suurem.
          Elektroonika töötab suitsu baasil.
          Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
          Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

          Comment


            #6
            on ka ju võimalus kohe led kõlari juhtme kylge panna, siis vilgub led heli rytmis,
            minu aruct väga viis,(sry kui just nii õige ple)
            sitakeerajale juba sitta ei keera![COLOR=blue]

            Comment


              #7
              jah vilgub küll aga kui rohkem volüümi keerata siis on terve tuba plastmassi suitsu täis.(omad kogemused)

              Comment


                #8
                Originally posted by tim@Nov 3 2004, 11:43
                jah vilgub küll aga kui rohkem volüümi keerata siis on terve tuba plastmassi suitsu täis.(omad kogemused)
                selle vältimiseks on takistid
                Intel inside.. Idiot outside...

                Comment

                Working...
                X