Teade

Collapse
No announcement yet.

VÄRV

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    VÄRV

    On raskusi musta mattvärvi leidmisega. Sobivatest (mööbli jms värvid) toodetakse ainult valgeid, toonida lastes aga ei pidanud päris õige toon välja tulema (mingi rohrline vms toon jääb sisse). Musta matti on vaid seinavärvi, mis ei ole piisavalt vastupidav. Emailvärvi on ainult poolmatti, kuna email on iseenesest juba natuke läikiv.

    Mis värve olete teie kasutanud kõlarite värvimiseks, et saada matti musta pinda vineerile?
    "Ma ei tea, milliste relvadega võideldakse III maailmasõjas, aga IV maailmasõjas võideldakse kivide ja kaigastega." -Albert Einstein

    #2
    Soovitan sul, Ehituse ABC-s ära käia ja küsida musta mööbli värvi. Ei jää sinna toonimisel mingit rohekat tooni juurde. Liiter värvi maksab umbes 100 krooni ringis koos toonimisega. Igatahes värvisin ma enda supaka üle ja tulemus oli väga hea

    Comment


      #3
      Kujuures mulle räägiti Tartus Lõunakeskuse juures ehituspoes sama juttu ja värvikaarti vaadates oli see ka ilusti näha. Neil seal süsimusta värvi polevatki. No mul jäi selle peale küll karp lahti. Eks see oleneb, millise brändi värve poes müüakse (mis värvisegamispink seal on). Ise leidsin siin Tartus lõpuks musta mati värvi Decorast (oli vist Vivacolori värv).

      Comment


        #4
        Ja kas see oli siis purgis kohe must? Ise lasin ikkagi Decoras Vivatopi värvi ära toonida, kuna seal öeldi, et jääb ilus.
        "Ma ei tea, milliste relvadega võideldakse III maailmasõjas, aga IV maailmasõjas võideldakse kivide ja kaigastega." -Albert Einstein

        Comment


          #5
          Tumeda tooni võib saavutada ka nt peitsiga: Beckers, Osmocolor jm. Peale võib-olla mattlakk. Sel juhul peab muidugi vineeri viimistlustöö olema tehtud väga puhtalt. Aga vineerimuster on vägagi vaatamist väärt.

          Comment


            #6
            Teema võib nüüd vist lukku panna, sest värv ostetud ja värvimine peaaegu lõpetatud. Aga räägin natuke värvimisest siiski:

            1)pahteldasin kastidel kruviaugud EDIT: pahtel sadolin micro
            2)Lihvisin vineeri 120-se paberiga
            3)Lihvisin vineeri 240-se paberiga *pilt*
            4)Kandsin rulliga peale esimese värvikihi (matt must vivatop, toonitud) värske värv (seepärast läigib)
            5)Pärast korralikku kuivamist lihvisin 600-se vesiliivapaberiga, kuivatasin
            6)Kandsin rulliga peale 2. värvikihi
            7)Nüüd lihvisin 1500-se vesiliivapaberiga
            8)Kannan peale 3. värvikihi

            Loodame, et jääb ilus
            "Ma ei tea, milliste relvadega võideldakse III maailmasõjas, aga IV maailmasõjas võideldakse kivide ja kaigastega." -Albert Einstein

            Comment


              #7
              Originally posted by meelis_l@Nov 7 2004, 09:15
              7)Nüüd lihvisin 1500-se vesiliivapaberiga
              8)Kannan peale 3. värvikihi

              Loodame, et jääb ilus
              Jääb ilus küll, aga 1500 paberiga vesilihv on selge liialdus. Eriti kui peale seda veel 3 kihti värvi rulliga peale kannad. Minu meelest piisab täeiesti ca. 300 kuivlihvist või kui tolmutada ei taha siis 600 vesilihvist.
              Kui püssiga värvid, siis piisab 800-1000 vesilihvist.

              1500 kasuta siis, kui lakid mingit lakialust metallik või pärla värvi

              Comment


                #8
                Nüüd kolmas kiht kuivab, päris sile pind on juba 3. kihi all. Aga värvil mingit kahtlast tooni küll juures pole (nagu ehitusmarketis väideti, et jääb rohekas), täitsa süsimust ja kena. Varsti pildid valmis kõlaritest.
                "Ma ei tea, milliste relvadega võideldakse III maailmasõjas, aga IV maailmasõjas võideldakse kivide ja kaigastega." -Albert Einstein

                Comment


                  #9
                  Kas peaks hiljem üle kah lakkima? (mingi matt lakk äkki) või pole vaja?
                  "Ma ei tea, milliste relvadega võideldakse III maailmasõjas, aga IV maailmasõjas võideldakse kivide ja kaigastega." -Albert Einstein

                  Comment


                    #10
                    pole vaja

                    Comment


                      #11
                      nüüd tuleb väga loll küsimus :P mis asi on vesiliivapaber? :huh:

                      Comment


                        #12
                        Paber, mis on mõeldud veega lihvimiseks (harilik paber laguneb ju märjaks saades ära).

                        Comment


                          #13
                          Vesiliivapaber on üldiselt peenem kui kuivpaber. Kui kuivpaber nii peenike oleks, läheks ta lihvides väga ruttu saepuru täis ja muutuks kõlbmatuks. Aga vesiliivapaberiga lihvitakse märjalt ja puru uhutakse veega välja. Puitu muidugi otse vesil. paberiga lihvida ei tasu, enne tuleks üle värvida ja siis võib värvikihi siledaks lasta.
                          "Ma ei tea, milliste relvadega võideldakse III maailmasõjas, aga IV maailmasõjas võideldakse kivide ja kaigastega." -Albert Einstein

                          Comment

                          Working...
                          X