Teade

Collapse
No announcement yet.

Millist pritspahtlit soovitate?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Millist pritspahtlit soovitate?

    Kuulsin, et peale pahteldamist ja enne värvimist on vaja kast pritspahtliga üle lasta, et tasandada konarused ja praod.
    Praegu on siis kastid tavalise peeneteralise Sadolin puidupahtliga üle võõbatud, homme plaanin kastid ära lihvida.
    Nüüd aga tekkis küsimus, et millist pritspahtlit osta? Kas aerosool pudelis on hea pahtel? Kas pärast pritspahtliga üle laskmist on vaja seda ka veel lihvida või alustan kohe värvi peale? Kas pritspahtlit saab ka pintsliga peale määrida? jne
    Rääkige asjast lähemalt

    Unustasin märkida, et kõlarite materjal on saepuruplaat, esipaneel on mdf-ist
    Esipaneeli ei pahteldanud

    #2
    1)MIs materjalist sul kõlarid on? Kui vineer või mdf, siis pole ju mõtet pahteldada, ainult kruviaugud. Pahtel võib ju lahti tulema hakata. Vineer ise piisavalt sile (lihvid ka 240-se paberiga). Ja esimese või teise värvikihi lihvid enne järgmise kihi pealekandmist 400-se või 600-se vesiliivapaberiga. Mina tegin nii, kasutasin küll veel ka 1500-st paberit, kuid see vist suhteliselt mõttetu. Ilus jäi igatahes. Niiet pahtelda suuremad augud ja praod.

    2)Mis kõlareid viimistled? Audesed?
    "Ma ei tea, milliste relvadega võideldakse III maailmasõjas, aga IV maailmasõjas võideldakse kivide ja kaigastega." -Albert Einstein

    Comment


      #3
      Originally posted by meelis_l@Nov 9 2004, 17:44
      1)MIs materjalist sul kõlarid on? Kui vineer või mdf, siis pole ju mõtet pahteldada, ainult kruviaugud. Pahtel võib ju lahti tulema hakata. Vineer ise piisavalt sile (lihvid ka 240-se paberiga). Ja esimese või teise värvikihi lihvid enne järgmise kihi pealekandmist 400-se või 600-se vesiliivapaberiga. Mina tegin nii, kasutasin küll veel ka 1500-st paberit, kuid see vist suhteliselt mõttetu. Ilus jäi igatahes. Niiet pahtelda suuremad augud ja praod.

      2)Mis kõlareid viimistled? Audesed?
      Esipaneel on MDF, ülejäänud saepuruplaat. Esipaneeli ei pahteldanud. Viimistlen Audes 017-neid

      Comment


        #4
        Pritspahetle tuleb lihvida nagu iga teinegi, effekt seisnebki ühtlasi kihi peale kandmises märgmenetlusel - täidab ära kõik praod ja õõnsused. Kuid samas ütlen ka seda, et ka tavalise pahtliga on võimalik saavutada sama hea tulemus, ja isegi parem, kui oskad.
        Julget pealehakku!
        Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
        indrek@sac.ee, +3725174765

        Comment


          #5
          Ma kahjuks ei tea, kas on ka eraldi puidutöödele ekstra pritspahtlid. Igatahes, kui pead silmas polüesterpahtlit (k.a. pritspahtlit), siis ma kahtlen kas see asi puidupahtlile püsima jääb ning kui nagunii värvid rulli või pintsliga, siis kas see ikka on seda raha ja vaeva väärt. Iseasi, kui värvid püssiga, siis on küll asjal mõte + siis saad osta pahtlit ka lahtiselt, mitte aerosoolis (mis peaks olema päris kallis lõbu!?).
          Kui kasutad harilikku puidupahtlit, siis seda on ju väga lihtne/kerge töödelda/lihvida. Põhimõtteliselt ju saab puidupahtlit kah vedeldada ning siis terava ja sirge servaga pahtlilabidaga imeõhuke kiht peale kanda (peaks kriimud ja väiksed vigastused ära küll täitma) ja siis pind nt. miski 320/360 liivapaberiga üle lihvida. Iseasi, kui sul miskid ümarad kõlarid on, siis oleks pritspahtel abiks küll. Ise kasutaksingi pritspahtlit selliste suuremate kumerate, ümarate, voolujooneliste vormide peal.

          Comment

          Working...
          X