Teade

Collapse
No announcement yet.

Kõlarite konfiguratsioon SONY süsteemile

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Kõlarite konfiguratsioon SONY süsteemile

    Olemas siis sellised vahendid:

    SONY resiiver STR-DE325
    SONY põrandakõlarid SS-E317V
    SONY surrikad SS-MS5

    Kaks esimest komponenti olnud juba ehk aastaid 6. Stereona asi selliste madalastme mudelite kohta ülihea (ei võrdle mingite lampvõimudega). Bass müttab juba keskmisel nivool ja madalal valjusel meeldivalt mahedalt. Sama efekt niisamuti ka keskmistel ja kõrgetel. Otsustasin aga lõpuks osta juurde ka surrikad. Vastav aparaat DOLBIT ei toeta, kuid mingit sarnast efekti lubab küll. Nüüd aga tekkis justkui mingi konflikt, kui olin ühendanud kõik nii nagu vaja ja välja nägi see siis nii:

    Keskõlar ja A-liinil olevad põranda kõlarid mängisid ülkõvasti. Tagakõlarid tegid vaid õrna häält ja esimesed surrikad, mis olib B-liinil tegid mingit nende vahele mahtuvat heli. Asja parandas veidi see, kui ma keski täiega miinusesse keerasin, tagumised täiega plussi ja valisin pakutava kolme proge vahel enamvähem sobiliku. Kokkuvõttes viiel pallil 3+. Plaanis on soetada ka aktiivWoof.

    Äkki oskab aga keegi miskit lihtsat veel soovitada (vahetada kõlarijuhtmed, või muud miskit sellist)? Äkki kellelgi endal sama probleem olnud ja miskit andekat leidnud? Äkki tagumisele eraldi võim panna - või millist kõlarite konfiguratsiooni üldse kasutada soovitate (AB ees - kesk - taga + woof / surrikad+woof / põrandakõlid - kesk - taga+woof / ...)? Tean, et stereona toimib tõesti hästi, kuid tahaks ka mingit ruumilist heli. Äkki on siiski võimalik.

    Igaksjuhuks ütlen ära ka, et helil ja helil oskan vahet teha, kuid elektroonika kohalt olen suht null.

    #2
    Proovisin siis veel sellist asja, et lülisin välja A-kanali kus asuvad siis põrandakõllid. Mängima jäid vaid B-kanali surrikad. Kesk ja tagumised olid kadunud. On see normaalne?

    Comment


      #3
      Receiver peaks sul olema 4*80W DIN võimsusega, ehk siis miskisugune Dolby Surround Pro-Logic variant.
      Esimisi surrounde sellele receiveril pole, on vaid A-kõlarid ja B-kõlarid, mis on mõeldud kasutamiseks rohkem stereo korral, nt erinevates tubades. Kui aga samas toas on mõlemad kõlaripaarid ja neid kasutada nn ruumilise heli formaadis, siis on nad lülitatud koos peakõlaritega(ehk A-kõlaritega) ühte ahelasse, ruumilisust kui sellist otseselt ei teki...
      Analoog surround receiveritel on tagakanalid monos, ja käituvad hoopis teistmoodi, kui Dolby Digitali puhul, kus on 5 diskreetset kanalit. Antud juhul tekib küsimus dekoodrites, et kas toimub mingisugune signaaliprotsessimine või mitte.(on olnud samasugune kogemus analoog surround aparaadiga, kus probleem oli 100% sarnane - lõpuks mingi nipiga sai asi korda...)
      Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
      indrek@sac.ee, +3725174765

      Comment


        #4
        kas surround heliga ei olnud nõndavisi, et põhiline osa tuleb ikkagi esikõlaritest, eriti just bassid, ning tagakõlaritele jääb ainult kõrged, igalpool kus mina näinud olen, on surround heli ikka tagumistel suhteliselt nõrk....
        eks te muidugi parandage kui ma eksin aga minule on lihtsalt niimoodi meelde jäänud :unsure:

        Comment


          #5
          ntx: yamahadel saab ise valida kas sul on tagumised ja keskheli kõlarid bassi mängimiseks suutelised ... kui ei ole siis tuleb bass esikõlaritest (millel saab samamoodi valikut teha) v. sub´ist ja tehnicsitel saab minuteada samamoodi midagi valida ... sony´ga pole ealeski kokku puutunud :P
          MÜÜA : 10gd & BOSE kõlarid

          Comment

          Working...
          X