Teade

Collapse
No announcement yet.

Visaton Alto II modifikatsioon ja teised

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Visaton Alto II modifikatsioon ja teised

    Head uut aastat kõigile!

    Plaan siis endalegi koju üks kodukinosüsteem kombineerida. Kuna endal käed küljes ja puutöö pole ka kuidagi võõras, siis plaanisin kõlarid ise ehitada. Jalgratast uuesti leiutada aga pole mõtet ja veidi netti tuulates jäid esikõlariteks silma Visaton Alto II. Et mitte rabistades tegema hakata ja siis kohe ümbertegema hakata, tahaks enne konkreetsed tööjoonised koostada. Ja nüüd hakkavad tulema küsimused, millele loodan Teie abiga vastused saada:

    1) originaalis on see 4 oomine kõlar, ma saan kasutada siiski vaid 8 oomiseid. Woofri vahetame ära, ok, aga ilmselt tähendaks see ka siis kohe filtri muutmist. Mis elemendid seal peaks asendama või ära jätma või juurde panema?

    2) originaalis on kasti kõrgus 80 cm, toas mööbli paiknemise eripärast on mul maks kasutatav kõrgus 80 cm (aknalaua serv) kuid teeksin kõlarile ka mingi aluse/jalad, oleks nagu ilusam mu arust . Kasti kõrgust tuleks seega vähendada. Kuna kasti maht peab ju samaks jääma, siis tuleb põhja kuju muuta. Kas ja kuidas muudab kasti madalamaks, laiemaks ja sügavamaks muutmine helipilti? On seal mingit vahet, et kas muuta mõlemat mõõdet või ainult ühte: kas laiust ja/või sügavust?

    3) originaalis on tweet woofriga ühel joonel. Kas ja kuidas muudab kõlapilti tweedi nihutamine ühte serva (ühel siis ühele poole ja teisel teisele poole, mu arust jälle nagu veits ilusam )?

    Ehk võtab mõni kogenum kõlariehitaja vaevaks paari lausega mind veidi edasi aidata?

    Parimat,

    peetersch
    Tark ei torma!

    #2
    Kasti laiemaks enam tee, muuda sügavust hoopis - antud juhul siis see suureneb.
    Tweeteri asetamine keskteljest eemale võib tuua välja kaunikesti kenasid tulemusi, kuid sel juhul tuleb mängu ka filtriteema(sul nagunii, sest 4 oomilt-> 8 oomile).
    Hetkel kohe ei oska öelda, mis täpselt muutma peab, seal pisut mõtlemisainet - võiksid arvestada ka sellega, et võib olla hakkad kogunisti ise filtriga katsetama, kui valjukad juba kastis.
    Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
    indrek@sac.ee, +3725174765

    Comment


      #3
      Ja siis veel siuke küsimus, et kui mööbli paigutuse eripärast peab üks kõlar hakkama asuma kohe teleka kõrval, siis kas tähendab see ka tingimata varjestatud bassivaljuka kasutamist? Kui kõvasti nende magnetväljad mõjuvad? Tegu siis Visatoni W170S valjukaga. Tevalo hinnakirjas selle valjuka varjestatud versiooni ei ole, aga Visatoni enda lehel on olemas.
      Tark ei torma!

      Comment


        #4
        selle varjestuse peaks saama ise ka ehitada kui ma ei eksi

        mul olid kaks mingi poe kõlli (mitte varjestatud) monitori kõrval ja midagi ei jutnud, kui aga panin elemendi vastu monitori tuli mingi imelik värv sinna vms

        Comment


          #5
          Originally posted by renuu@Jan 10 2005, 17:42
          selle varjestuse peaks saama ise ka ehitada kui ma ei eksi

          mul olid kaks mingi poe kõlli (mitte varjestatud) monitori kõrval ja midagi ei jutnud, kui aga panin elemendi vastu monitori tuli mingi imelik värv sinna vms
          jah, ma ise olen ka näinud kui kunagi vend pani mingi u samasuure bassielemendiga audese valjuka arvutilauale küljega vastu monitori, siis värvid läksid selles servas "õige huvitavaks" . praegusel juhul ta mul just päris vastu telekat ei tuleks aga suht lähedale siiski: 10-15 cm. et seepärast mind huvitabki, et kui kaugele need suured magnetid mõjuvad? kui ikka mõjuvad, siis eks ma proovi Tevaloga rääkida neist varjestatud valjukatest. või tuleb hakata ise kompensatsioonimagnetitega mängima.
          Tark ei torma!

          Comment


            #6
            Muud varianti polegi kui ise katsetada - teoreetiliselt on 10 cm siiski mõjupiirkonnas.
            Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
            indrek@sac.ee, +3725174765

            Comment


              #7
              tegelikult müüakse isegi tevalo netipoes selliseid asju nagu kompensatsioonirõngad. need peaksid eemaldama magetvälja kas täielikult või vähemalt enamuse. ei maksa ka midagi erilist vist...

              Comment


                #8
                Eksisteerib ka variant raudplekist varjestus magneti ümber ehitada.

                Comment


                  #9
                  Paljud on foorumis küsinud, et millised kõlarid kodukino süsteemis ette valida ja millised taha ning mida keskele? Peamine, mida seepeale vastatud on, et kõlarid peavad omavahel kokku sobima. Kas puhtalt spetside lugemise alusel on võimalik otsustada, et mis sobivad ja mis mitte? Mis on need peamised parameetrid, mida peaks silmas pidama? Kas selline komplekt võiks kuidagi kokku sobida: esikõlarid pmst Visaton Alto II, mis ehitatakse 8 oomiseks, surround kõlarid Visaton Effect 130 ja keskkõlar Visaton Center 130? Või on kohe võimalik ette ära öelda, et need omavahel kokku ei sobi?
                  Tark ei torma!

                  Comment


                    #10
                    Kas sa oma AltoII-des teed ainukese modina 4 oomise valjuka asendamise 8 oomisega? Soovitaks kaaluda ka kõrgsageduse vahetust SC10N vastu.

                    Kõrgsagedused võiksid ühises süsteemis ühed olla, ei lähe "kirjuks" üldine sound.
                    Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                    indrek@sac.ee, +3725174765

                    Comment


                      #11
                      Originally posted by intz@Jan 30 2005, 21:03
                      Kas sa oma AltoII-des teed ainukese modina 4 oomise valjuka asendamise 8 oomisega? Soovitaks kaaluda ka kõrgsageduse vahetust SC10N vastu.
                      Kõrgsagedused võiksid ühises süsteemis ühed olla, ei lähe "kirjuks" üldine sound.
                      Tänud sulle intz filtri skeemi eest.
                      Ma selle kõrgsageduse vahetamise peale korra mõtlesin ise ka, et sel juhul on nad ühtemoodi keskmise kõlliga, aga mõtsi, et las mõni targem kinnitab pigem seda oletust.
                      Nii ma mõtsi jah, et teeks 4oomi to 8 oomi ja muud ei miskit. Algul mõtlesin kasti mõõtmeid ka muuta, aga sellest siiski loobusin. Ainus asi veel, et kui kasti ehitama hakkan, siis mõtsi korra ka kõrgete tsentrist ära nihutamise peale - serv bassikaga ühele joonele. Seda pean veel enne veits arvutis modelleerima ja siis vaatama kumb variant rohkem silmale meeldiks. Nagu sa intz kunagi kirjutasid, siis see liigutus aga tähendab ka vist veidi filtri muutmist. Kui ma kõrgete paigutuse enda jaoks selgeks saan, siis eks ma võtan sinuga uuesti ühendust, et mis suunas seda filtrit muutma peaks.
                      Tark ei torma!

                      Comment


                        #12
                        Kusjuures endal on juba kuu aega plaanis sama projekt sc10n kõrgega. Mina soovitaks sule teha tagakõlarid w130s + sc10n. Kahjuks aga pole anda filtri skeemi. Kusjuures oli vanasti Visatonil ka w170s 8R + sc10n ja w130s 8R + sc10n kitid täiesti olemas. Alto II sc laius ja sügavus olid samad ,ainult kõrgus oli 950mm. (Altod kasutasid sama skeemi mida Intz pakkus). Kui ise need kokku panna tuleb hind umbes sama ,mis uutel Alto II kuna odavama tweetri hinna katab 68mf konde.
                        Annan ka lingi ja soovitan vaadata veel mis seal on. Võib päris huvitavaid asju leida. Kahjuks on aga paljud lingid katki ja kõike head ei näe. Võibolla kui Visatoni meestelt küsida annavad skeemid.http://www.visaton.cz/czech/bonus.htm
                        Tõnis

                        Comment


                          #13
                          jajah, kel saksa keel suus võib visatoni enda ametlikult lehelt "more proposals" alt edasi liikudes leida ka hulga soovitusi ja olemasolevate kittide modifikatsioone. leidsin nüüd sealt isegi selle sama filtri skeemi mitme postituse alt, kus tüübid tahtsid alto II 8 oomiseks teha. ühes postituses oli veel erinevaid filtriskeeme anaüüsitud ja karad ilusti kõrval. kõige selle asja juures on ikkagi ainuke ja suur miinus, et see kõik seal saksa keeles :unsure:
                          aga satalliidid teen esialgu siiski sellised nagu plaanisin. kui nad ei õigusta ennast, siis eks ehk leian kellegi, kellele nad sobivad ja ehitan endale uued.
                          Tark ei torma!

                          Comment


                            #14
                            Oskab keegi aidata äkki mind Visatoni tweeteri SC10N T/S parameetritega Qes ja Qms? Visatoni enda lehel ei ole neid. Proovisin otsida siit, siis Visatoni lehel saksakeelsest foorumist ja lõpuks ka googeldasin, aga mida ei leia on ikkagi need puuduvad parameetrid. Xover pro andmebaasis seda valjukat ei ole ja oleks vaja sisestada, aga ilma nende parameetriteta ei saa seda kuidagi.
                            Tänud ette juba.
                            Tark ei torma!

                            Comment


                              #15
                              Originally posted by peetersch@Feb 12 2005, 16:39
                              Oskab keegi aidata äkki mind Visatoni tweeteri SC10N T/S parameetritega Qes ja Qms?
                              Thiele-Small parameetrid on tähtsad madalatel sagedustel. Kõrgsagedusvaljuhääldite iseloomustamiseks neid ei kasutatagi.
                              Filtri arvutuse juures peaks ju ilma nendeta läbi saama

                              Comment

                              Working...
                              X