Teade

Collapse
No announcement yet.

Millised kõlarid osta esikõlariteks?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Vabandan, et teemast risustan, aga siiski tekkis hetkel küsimus,

    Kuidas te oskate sedasi muusikat kuulata? Viitan näiteks viimase kommentaari puhul keelpillide suhtes ja vokaali jne suhtes tehtud järeldustele?
    Olete seda kusagilt õppinud milline on õige? Või on lihtsatl aastate-aastate pikkune kogemus kõlari ja helitehnikaga? Või oskate lihtsalt üht või teist elementi muusikas analüüsida?
    On seda võimalik endas arendada?

    Imelikud küsimused, aga just huvitavad mind

    (mul endal vist ei ole mingit viisipidamist ning kogemusedki on ainult kulunud y101 ja 4" VDO koaksiialidega, ning creativi 5.1 helisüsteemiga)

    Aitäh!

    Comment


      #32
      Olete seda kusagilt õppinud milline on õige? Või on lihtsatl aastate-aastate pikkune kogemus kõlari ja helitehnikaga? Või oskate lihtsalt üht või teist elementi muusikas analüüsida?
      On seda võimalik endas arendada?
      Kõike on võimalik arendada
      Keegi kunagi kusagil ütles väga tabavalt - kõik kuulavad, aga paljud nendest ei kuule.
      Kui sa mingi asjaga pingsalt tegeled, siis sul tekib lõpuks mingi arusaam asjast endast; sa hakkad analüüsima antud juhul kuuldut ning sead ritta erinevaid kogemused. Tekib mingi pilt, ka emotsioon asjast - kindlasti tuleb valida mingi reference-mudel, mille põhjal teisi võrrelda.
      Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
      indrek@sac.ee, +3725174765

      Comment


        #33
        mina ütleks siinkohal, et päris tugev osa on selles, kas mingit pilli ka päriselus vahetult kuulda on õnnestunud...kui on, siis on ju kohe teada, kuidas see kõlama peab...kui pilli kuulnud ei ole, siis on ju enamvähem tegemist pakkumisega, kuidas täpselt see nüüd kõlama peab.... <_<
        ahjaa, ning nagu ma ise tähele panin (ja siin foorumis ka ühekorra mainisin), et areng kipub toimuma minnes kehvemalt süsteemilt paremale....kui piisavalt kaua kuulata head süsteemi ja siis korraks oma vana taha panna (mis varem ka väga hea tundus ja suurt vahet parematega algul ei tundnudki)....siis ühtäkki on vahe vägagi hästi kuulda....

        Comment


          #34
          Aitähh&#33;
          Sain targemaks, eks püüan nüüd vaikselt arenema hakata ka selles suhtes.

          Comment


            #35
            Estonia kärgbass kõlari juures meeldib mulle just madalate sügavus ja puhtus. Kuidagi meeldiv kõrvale.
            Mäletan, et kunagi ühes teemas isegi kirjeldasin seda.
            Intz sulle tundub kindlasti,natuke imelik et sellise kõlari helipilt on mind üllatanud ja mul seljataha jätnud palju kallima otsa kõlarid, kuid nii see on.
            Kusjuures kui kuulata neid samusi Estonia kõlareid mõne uue odavaotsa võimendiga, millel heliedastus pole niivõrd hea, jääb paljugi kuulmata. Võin öelda, et kuulates vanakooli Sansui võimendiga.. saab teada, kui puhta ja mõnusa heliga kõlarid nad on. ( lõppu lisan, et kindlasti saab leida mitu miinust selle kõlari juures aga mainin, et pea ükski asi pole täiuslikult hea)

            Comment


              #36
              Originally posted by intz@Jan 30 2005, 20:52
              Keegi kunagi kusagil ütles väga tabavalt - kõik kuulavad, aga paljud nendest ei kuule.
              Peaks olema vastupidi, et paljud kuulevad aga ei kuula

              Teemasse - pole tavakuulaja jaoks minu arust s90 häda midagi, oma hinna eest teevad häält küll, sõltub ka mida kuulata, kui kuulad elektroonilist heli (trance, pop, hiphop, hardstyle, hardcore jne.) siis on need nagu rusikas silmaauku, selle hinna eest mida muud sa valid?

              Palun teistel minu arvamust mitte kritiseerida&#33; Kommenteerida ikka võib.
              Sest nii palju kui on inimesi, on ka arvamusi.

              Comment


                #37
                S-90 on ju väga vana mudel. Ütleme ,et võrdle mosse ja siis näiteks VW Polo juhitavust. Vahe on suur kuna mosse on vana mudel. Ei saa ju S-90 võrrelda praeguse aja tehnikaga. S-90 oli omal ajal &#39;&#39;tavakasutajale&#39;&#39; enamvähem mudel. Lisaks oli seda väga palju ja läänetehnikat oli vähe. Aga eks igaüks arvab mida tahab. Olgugi kas teiste jutu järgi või oma kogemustest.
                Tõnis

                Comment


                  #38
                  Kui juba läbuks läks, siis ütleks ka ise paar sõna S90 kohta. Tõesti, mingisugust tümakat annab nendega kuulata ning pole nende helil väga vigagi, kuna sünteetilise muusikaga ei teki kunagi võrdlusmomenti. Mina näiteks ei oska kuidagi arvata, kas konkreetne sisin on helis näiteks efekti tekitamiseks või tingitud sellest, et valjukas midagi üleliigset toodab. Tõsi, kuulan (pigem kuulen) tümakat ehk korra kuus möödasõitvast BMW-st. Peale viimast poolsunniviisilist ööklubikülastust oli järgneva nädala jooksul kuulmisega tõsiseid probleeme. Aga jah, kui millegagi võrrelda pole, siis pole S90-l väga vigagi. Pisut ehk õnnestunum on minu arvates nende esimene variant 35AC-1, see vist ei kandnud S90 nimegi, aga ka tollel jäävad bassid kumisema ning isegi 4 oomine kast on ikka üpris nadi tundlikkusega.
                  Varsti hakkab Narva elektrit edastama ka hõbekaablit mööda... audiofiilidel jällegi pidu

                  Comment


                    #39
                    Ei saa ju S-90 võrrelda praeguse aja tehnikaga
                    Midagi radikaalset uut tavavaljukate osas välja mõeldud pole, pappmembraaniga valjukas teeb siiski pappmebraaniga valjukale iseloomulikku häält, PROBLEEM aga on selles, et tolleaegne Nõukogude kõlaritööstus ei suutnud midgi normaalselt sünnitada, et oleks arvestatav hääl asjal. Aeg on muutunud, RRR aga muutunud pole - elemendid on 1:1le samad, mis 20-30 aastat tagasi(kui nt täpsemalt SM1000d uurida).
                    Samaaegseid Lääne analooge aga hinnatakse praegu vägagi kõrgelt, ka seal oli kõigelevinum materjal siiski seesama vana hea papp.

                    35AC1 on võrreldes tava S90tega(35AC212) väheke rõõmsam kõrgete ots, kesksagedus sama, bass ikka kumisev, nagu Rnx mainis. Põhjus on madalate puhul valesti tehtud kastis.
                    Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                    indrek@sac.ee, +3725174765

                    Comment


                      #40
                      minu arvates pole siin mõtet üldse sõtkuda mingit sellist teemat, et kui kuulad elektroonilist muusikat siis kõlbab s90 küll. vbl kõlbab tõesti, aga ikkagi kui oled juba kuulanud veits puhtama heliga kõlle siis s90 jääb alla. selle "matsu" annavad nad muidugi välja, aga probleem seisneb selles, et paljud helid jäävad s90 kättesaamatuks

                      Comment


                        #41
                        Antud teema lugemine on mulle olnud erakordselt meelt mööda, kuna plaanin ka ise asendada oma praegused S90 esikõlarid uutega ning ühe võimaliku variandina jäid silma just kasutaja käsna-kalle kirjeldatud RRR kõlarid
                        Kuna tõenäoliselt olen küllaltki kõlarivõõras inimene (olin siiani rahul S90 kõlaritega), küsiksin kas keegi teema lugejatest on kuulanud antud kõlareid ning milline on arvamus. Kuidas suhtuda ehitaja poolt maha hõigatud muusikalise võimsuse väärtusesse (300W)? Tootja lehekülg ütleb, et kasutatakse VIFA ja LPG elemente, mitte samu mis 20-30 aastat tagasi, nagu siin teemas mainiti.
                        Kuna puutööga põgusad kokkupuuted olemas, kaalun teise võimaliku variandina ise visatoni kiti abil kõlarid ehitada. Silma jäi Visatoni pakutav kit Starlet:
                        http://www.visaton.de/deutsch/artikel/art_580_6_21.html
                        Kumba eelistada? Olen väga tänulik kõigi kommentaaride ja nõuannete eest.

                        PS&#33; siiski oma vanade S90-tega tõenäoliselt lõket ei plaani teha.

                        Comment


                          #42
                          Kuidas suhtuda ehitaja poolt maha hõigatud muusikalise võimsuse väärtusesse (300W)?
                          Igasugused muusikalised ja maksimaalsed jne võimsused on BS, ainuõige standard on RMS võimsus, mida kahjuks on erinevad tootajd õppinud ka väänama - tuleb väga tähelepanelik olla&#33;

                          Visatoni kit on igati OK, kui arvad, et saad asjaga hakkama, võta ette.

                          Tootja lehekülg ütleb, et kasutatakse VIFA ja LPG elemente, mitte samu mis 20-30 aastat tagasi, nagu siin teemas mainiti.
                          Vanu elemente kasutatakse siiski, aga teistes seeriates - ANTUD lingil on tegu RRR kallima otsaga, kus vähe mõistlikumad asjad sees. Samas, see et ta Vifa elemente sisaldab, ei tähenda veel, et tegu on hi-endiga; või on siis RRR-il oma arusaam hi-endist kui sellisest.
                          Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                          indrek@sac.ee, +3725174765

                          Comment


                            #43
                            Tänan intz, sellest oli abi. Tõenäoliselt tegelen siis puidutööga. Mul on endalegi selle foorumi teemasid lugedes jäänud mulje, et üldiselt ei saa visatoni toodetega väga alt minna.
                            Korra mõtlesin, et kui visaton on tooteid arendanud 30 aastat ja RRR aastast 1927, et ehk peitub seal mingi tõde, aga ega vist.

                            Comment


                              #44
                              Originally posted by traM@Feb 11 2005, 20:05
                              Kuidas suhtuda ehitaja poolt maha hõigatud muusikalise võimsuse väärtusesse (300W)?
                              No see võimsus tuleb jagada 10ga(reeglina võimendite puhul kehtiv suhe).Siis saab vajaliku võimendi nimi väljundvõimsuse.
                              The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
                              Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
                              Projektide pildid
                              Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
                              http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

                              Comment


                                #45
                                Vabandust aga kust tuleb selline komme, et tirida ülesse 3 kuud ja enamgi vanu teemasi? Kui kasutaja ei oleks leidnud juba kolme kuuga oma küsimusele vastust siis järelikult teda see asi ei huvitagi. Ei taha siin kedagi pahandada aga on ju absurd kui keegi küsib, et kust saab kingaudiot osta ja siis ütled talle poole aasta pärast, et poest. Viimasel ajal kohtab seda juba igalpool. Vist uus trend.
                                Katsuks siis vaadata ikka ennem viimase posti kuupäeva kui juurde hakkad postitama oleks minu soovitus.

                                Comment

                                Working...
                                X