Teade

Collapse
No announcement yet.

Kõlari sagedusriba mõõtmine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Kõlari sagedusriba mõõtmine

    Kuidas oleks mõistlik kontrollida kõlarite taasesitatavat sagedusriba. Miskipärast on tunne, et Audes 109 kloonidel mängib üks kõlar pisut erinevalt. Olgugi, et filtri elemendid on testriga mõõdetud tundub et ühel lõikesagedus erinev.
    "Computers in future may weigh no more than 1.5 tons."(Popular Mechanics, 1949)

    #2
    Alusta ehk sellest, et vahetad valjukad kõlarite vahel ära. Kui erinevus jääb paigale, on viga filtrites. Kui liigub koos valjukatega, siis viga hoopis valjuhääldajates.

    Comment


      #3
      Arvan et viga võib olla siiski filtris seepärast tahakski mingit meetodit kuidas näitekas helikaardi ja mikri abil sagedusriba ülesvõtta - kasulik ka filtri arendamisel.
      "Computers in future may weigh no more than 1.5 tons."(Popular Mechanics, 1949)

      Comment


        #4
        selle jaoks ilmselt üsnagi kallist mikrit ja helikaarti tarvis. ma siin ükspäev proovisin mingi keskmise otsa mikriga ja helikaardiga (kummagi väärtus umbes pääsukese kanti) ja valetas nii mis jube.

        Comment


          #5
          Kõlari sageduskäigu mõõtmine kodustes tingimustes on võimatu.Eeldab kajata ja seisulaineteta ruumi ning spetsiaalset aparatuuri(mõõtemikrofoni ning spektrianalüsaatorit). Kõlarit saaks küll mõõta vabas õhus vastava aparatuuri olemasolul.

          Comment


            #6
            Siin ka asjast juttu
            http://www.tevalo.ee/foorum/index.php?show...l=mõõtemikrofon
            Kuidas Sa filtreid kontrollisid? Mõõtsid kõik komponendid, ka mahtuvused ja induktiivsused üle?

            Filtrite kontrollimiseks (erinevuste tuvastamiseks) võid ju lihtsalt mõõta pinget erinevatel sagedustel valjukate klemmidel.

            Comment


              #7
              Originally posted by Aivar@Jan 26 2005, 12:14
              Kõlari sageduskäigu mõõtmine kodustes tingimustes on võimatu.Eeldab kajata ja seisulaineteta ruumi ning spetsiaalset aparatuuri(mõõtemikrofoni ning spektrianalüsaatorit).
              Ei ole võimatu.
              Ammu on leiutatud mõõtmine MLS signaaliga, mis võimaldab keskmises korteris mõõta alates sagedusest 200Hz ja ülesse poole, allapoole 200Hz saab nearfield mõõtmistega kätte. Erilist kallist mikrit pole ka vaja, koduseks mõõtmiseks täpsusega 3dB sobib Panasonicu WM61A, mis maksab paar dollarit USAs (NB!! Tevalo võiks ju müüma hakat mingi 50 eegu eest) ning softi on ka freewaret. Helikaart ei pea ka midagi erilist olema, paarisaja eeguga saab juba mikri täpsusest parama täpsusega kaardi.

              Comment

              Working...
              X