Teade

Collapse
No announcement yet.

täiusliku kõlari otsingul...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Originally posted by gura@Feb 20 2005, 12:16
    hmm...kas paneel bassikale liiga väikseks ei jää, sest tagant tulevad lained ju põhim. kustutavad esimesed ära. Kas avatud kõlarite juures ei kehti seadus mida madalamat heli tahad seda suurem peab olema paneel? Siin on näidatud ka üks tabel selle kohta. Aga kuna sa said asjaga väga hästi hakkama siis mismoodi? Kas "baffle correction circutiga" ( eesti keelde tõlgituna kõlab kuidagi kahtlane)?
    pole vaja nii hiiglasklikku paneeli midagi, lihtsalt bassielement tuleb vastav valida.
    ja baffle correction on minu kõlari puhul kõigest paar-kolm dB, mis nõrgendab alates u. 700Hz-st ülespoole.
    see 15" element lahtiselt mängib u. nagu 8" valjukas kinnises kastis, mis pole üldse paha tulemus, aga paigutusele tuleb muidugi tähelepanu pöörata, õnneks minu toas kõik toimib.

    Comment


      #32
      sai tehtud huvitav katse, nimelt Vifa D27 kõrgsageduselementidelt eemaldasin tagumised plastikkambrid. magneti sees olev auk oli küllaltki suur, oma 13...14mm. aga kamber oli üsna tihkelt täidetud vildist rattakesega, jättis kuidagi umbse mulje.
      võrdlesin lahtises paneelis kambriga ja kambrita varianti, ilma oli heli sügavam, vabam. dipool lahenduses on positiivseks küljeks veel see, et tagant kiirgav sagedusspekter on nüüd ligikaudu sama eest kiirgavaga, mistõttu paneeli tagaküljelt ruumi peegeldustena kuulajani jõudev heli on sarnase tämbriga, mis teeb üldise pildi ikka palju loomulikumaks.

      minu otsingud on vist lõppenud...

      Comment


        #33
        Vaevalt lõppenud B-)
        Üks täiendamise variant oleks näiteks selline:
        http://www.hifilehti.fi/PublicFiles/...1737/Orion.jpg
        kui ära regad saad vaadata ka mõõtetulemusi:
        http://www.hifilehti.fi/hifijatkot/default...2&d=54751&f=174
        Lisaks on sellel 3 riba võim ja aktiivsed (mittedigi) filtrid.

        Comment


          #34
          Originally posted by moi@Mar 3 2005, 10:01
          Vaevalt lõppenud B-)
          Üks täiendamise variant oleks näiteks selline:
          http://www.hifilehti.fi/PublicFiles/...1737/Orion.jpg
          kui ära regad saad vaadata ka mõõtetulemusi:
          http://www.hifilehti.fi/hifijatkot/default...2&d=54751&f=174
          Lisaks on sellel 3 riba võim ja aktiivsed (mittedigi) filtrid.
          Orionid avastasin netist oma paar aastat tagasi, isegi olen mõned kirjad härra Linkwitz´iga vahetanud, ta muide arvas, et nii väikeses toas nagu mul, ei saa rahuldavat bassiotsa, praktika õnneks näitas vastupidist...

          Orionide valmiskomplekti hind koos võimenditega maksab muide 6500 euri.
          http://www.linkwitzlab.com/orion_ec.htm

          Comment


            #35
            Konkreetse soomlase oma läks ilma võimendite ja filtrita maksma 2000 euri.
            Kaks teineteise suhtes pööratud bassikat, aktiivsed filtrid ja igale valjukale oma võimendi peaks siiski oluliselt parema tulemus andma isegi kui Orioni valjukaid ei kasutaks.

            Comment


              #36
              Originally posted by moi@Mar 4 2005, 10:01
              Konkreetse soomlase oma läks ilma võimendite ja filtrita maksma 2000 euri.
              Kaks teineteise suhtes pööratud bassikat, aktiivsed filtrid ja igale valjukale oma võimendi peaks siiski oluliselt parema tulemus andma isegi kui Orioni valjukaid ei kasutaks.
              ei kahtlegi, et annab parema tulemuse, kuid selle hinnaga, mis mu kõlarite ehitus maksma läks, on väga raske neile vastast leida (poekõlarite puhul julgeks isegi väita, et võimatu). siiani tegelikult polegi kuulnud ühtki kõlarit, mis nendest rohkem meeldiks, puhas kuulamisrõõm...
              heli on muide tükk maad ilmekam kui neile pilku heites võiks arvata.

              aga äkki teeks sinu tehtud kõlaritega väikese võrdluse, võtad teekonna pärnusse ette?

              Comment


                #37
                Tuleks sõit ette võtta, kui ilmad vähe soojemaks lähevad. Tegelikult võiks veel kellgi juurde kutsuda.
                Mida edasi, seda vähem arvan ma hästi oma viimastest kõlaritest ja olen jälle vanu kaifima hakanud, nii et peab kiirustama. B-)

                Comment


                  #38
                  Käisin kah kuulamas. Muljetavaldav. Kahju, et endale ei saa sellist asja hetkel lubada, pole sobivat ruumi ja rahakotti.

                  P.S. Ärge minge kuulama! Pärast ei saa rahus muid asju kuulata

                  Comment


                    #40
                    See viimane on vägagi karm, eriti hind. Samas Raven , Jordan ja kõige kallim Seas maksavad juba elementidena väga palju.

                    Comment


                      #41
                      Ravenite hind ilmselt kõige metsikum sealt viimasest süsteemist, need ei ole ju üldse odavad asjad...
                      Jordan samas nagu pisukesel proovimisel head muljet ei jätnud, võib olla ainult keskribas olles õigustab ta end rohkem.
                      Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                      indrek@sac.ee, +3725174765

                      Comment


                        #42
                        Originally posted by intz@Mar 16 2005, 09:59
                        Ravenite hind ilmselt kõige metsikum sealt viimasest süsteemist, need ei ole ju üldse odavad asjad...
                        Jordan samas nagu pisukesel proovimisel head muljet ei jätnud, võib olla ainult keskribas olles õigustab ta end rohkem.
                        see Jordani proovimine oli tõesti pisuke, aga eks ootused olid vist ka liiga kõrged.
                        toppisime ta lihtsalt korraks suvalisse kasti, võibolla ei andnud me talle piisavalt võimalust oma heade külgede näitamiseks.
                        samas ma mäletan, et alguses ei osanud ma Seas alu.koonusest midagi arvata, midagi oli nagu puudu... kuid see, mis puudus, oli cone break-up töösagedustel. seetõttu puudus spetsiifiline värving (loe: moonutus).
                        alles mõne aja pärast hakkas mulle koitma, kui head elemendid need tegelikult on. teised kõlarid tundusid võrdluses kuidagi ähmased.
                        jutu mõte on lühidalt see, et tuleb anda aega, esmamuljed võivad petlikud olla, eriti, kui kuulata midagi hoopis teistsugust. aga teistsugune võib osutuda kokkuvõttes harjumuspärasest paremaks, meeldivamaks.

                        Comment


                          #43
                          Sai siis ka ära kuulatud need dipoolid ja võib esmamuljete põhjal öelda, et mängivad vägagi hästi. Eriti meeldis mulle kesksagedus, mis oli kuidagi selline vaba ja lennukas, ka avatud (mitte ainult selles mõttes, et tagant lahtine). Bassi ots oli ka hea, tavalise kasti bassika "kastimaitse" puudumine on väga mõnus asi. Natuke oli minu kõrvade jaoks bassika nivoo pisut liiga kõrge. Umbes sama oli ka kõrgete osas, mis kuskil enne päris lõppu olid natuke liiga tugevad ja päris viimane 20kHz lõpp oli natuke all, see paistis vist välja ainult tänu selle, et olen ise lintide kõrgetega harjunud.
                          Üks asi millele tulin alles hiljem (kui juba kuulamisega kontrollida ei saanud) oli helipilt, mis mulle tundus kuidagi liiga avar ja hajutatud, ilmselt tänu külgseinte ja valjukate lähedusele ning valjukate tagant avatusele. Samas pole üldse kindel, et see polnud õigem kui mu enda kõlarite konkreetne ja terav pilt.
                          Kellel kõrva ja viitsimist tehke järgi kui oskate.

                          Comment


                            #44
                            Nüüd on siis asjalood sellised, et sobiva pakkumise korral lähevad need kõlarid MÜÜKI.

                            http://www.tevalo.ee/foorum/index.php?showtopic=17153

                            mõned uued mõtted on nimelt pähe siginenud, uued lahendused ootavad katsetusi...

                            Comment

                            Working...
                            X