Teade

Collapse
No announcement yet.

Uus kolmeribaline kõlariprojekt Indrekult

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Ma ei saa aru mis seisulainetest saab tweetri korral rääkida?
    Kui pikk (lühike) on kõrgete laine? Kui suur on tuba?

    Või ma ei saa pihta?

    Comment


      #32
      Seal on ilmselt väike aps sees. Sellega, kui esipaneeli servad on tviiterist eri kaugustel, hajutatakse servadelt tekkivat difraktsiooni ja esipaneeli peegeldusi laiemale spektri alale laiali.

      Comment


        #33
        Tõstan teemat kuna olin laisk ja polnud ka aega kuulata korralikult .
        Sai siis Eesti parimalt kõlariehitajalt Indrekult soetatud kõlarid,mis väärivad kiitmist.
        Kuna olen alati ka originaalsust taga ajanud,selles mõttes ,et kuigi ma neid nyyd kellegile just ei eksponeeri on mul alati hea meel vaatata ja mõelda seejuures,et poest selliseid suurepäraseid kõlareid ei saa ja isegi on mul hea meel tõdeda,et iga üks ei kuula sarnastest kõlaritest mingit jura.Tunduda võib ,et minu jutus on natuke sees rassismi ,ja see ongi põhjusega pandud kuna antud kõlarid ei sobiks mingi nõmeda muusika jaoks.Kui keegi tahab kommenteerida siis ütlen kohe ära,et rassism kui niisugugune ei käigi ainult nahavärvi kohta ,seda võib leida igalt elualalt.
        Okei aitab üldisest mulast.
        Paar pilti kah mul tehtud
        http://www.hot.ee/heikirebas/koll001.jpg
        http://www.hot.ee/heikirebas/koll002.jpg
        http://www.hot.ee/heikirebas/koll003.jpg

        Paar sõna ka siis helipildi kohta.
        Ütlen kohe ausalt ära,et minu kuulamiskogemus erinevate kõlarite kohta ei ole just aukartust äratav,kuigi võin ka ennast kiita kuna minu vanemad on muusikud ja isa isegi dirigent,seega kõrvad pole päris elevandi poolt ära tallatud.
        Ühesõnaga on need kõlarid täpselt nii head kui iganes ma oskan kiita.
        Rääkides erinevatest heliribadest,on külgbass, kui üllatav see ka mulle pole väga täpne ja tundlik ja samas on ka ülejäänud ribad väga ilusad ja puhtad.
        niipaju siis oskangi kirjeldada

        Kindlasti huvitab lugejat ka võim millega surepäraseid kõlareid toidetakse.
        Siis on selleks Realistic STA 2250 vanakooli resiiver millel toiteblokk tarbib 480w
        Väga hea ja sooja soundiga asi.
        http://www.hot.ee/heikirebas/tehnik028.jpg

        Comment


          #34
          praeguse seisuga ühtegi pilti ei näe.

          Comment


            #35
            palun vabandust nyyd peaks nägema.

            Comment


              #36
              http://www.hot.ee/heikirebas/k%f5ll001.jpg
              http://www.hot.ee/heikirebas/k%f5ll002.jpg
              http://www.hot.ee/heikirebas/k%f5ll003.jpg

              Aadressides pole mõtet täppidega tähti kasutada.

              Comment


                #37
                palun veelkord vabandust
                nyyd peaks kõik korras olema

                Comment


                  #38
                  Kiidan Intz´u ja küsin - mida ma peaks tegema, et teada saada filtrite lõikesagedusi

                  Comment


                    #39
                    Ma olen praegu kahevahel, kas Audes 134 või need intzu Nr5, hind on enamvähem sama... Ei ole veel suudetud mind veenda, et need kõlarid siin oleks Audese omadest paremad. Ok, ütleme, et ma usun, et Visatoni elemendid on paremad kui Audese omad, aga elemendid pole ju ainuke asi kõlarite juures. On ka kast ja sadamiljonit füüsikalist detaili, millega ei tohi mööda panna jnejne.
                    Eelpoolkirjutanute kiidusõnad ka kahjuks ei veena eriti, kuna iga kõlar on parem kui s90 (ise omasin 35ac-201 päris pikka aega).

                    On mõni kogenum inimene ka neid kuulanud? Julgeb ta väita, et see on raudselt parim hinna/kvaliteedi suhe selles klassis? Seni pidasin Audese variante parimateks, mis Eestist saada võib 5-6k eest.

                    Comment


                      #40
                      nii kaua kuni audes kasutab kõlarites oma elemente, eriti keskmisi ja kõrgeid, ma nende poole ei vaataks väga.
                      kallimad mudelid, kus muude brändide valjukad figureerivad võivad juba poljemenje olla.
                      sound soundiks, seda pead ise võrdlema.

                      aga kui nüüd välimusest rääkida, siis poest ostes on valik tuppa sobivuse poolest palju ahtakesem, kui just ideaalset asja ei juhtu laos olema.
                      selles mõttes on isetegijate käest mõistlikum võtta - saad anda oma täpsed nõudmised välimuse suhtes. olgem ausad, põrandakast on suhteliselt massiivne asi ja torkab toas väga silma, mis teeb temast ka nn. ruumikujunduselemendi lisaks kõigele muule. ise olen enda valikuga väga rahul näiteks, said kastid just parajasti sellised, et kõige muuga nad 1:1 kokku ei sulandu, vaid paistavad pisut silma, ent samas ei karju ega jää varju. poest ostes poleks ma nagunii selliseid kõlareid saanud, aga kindlasti oleks palju olnud mudeleid, mis soundilt head, aga tuppa sobinud poleks. ( lisaks ka, et hinnalt kindlasti kallimad)

                      Comment


                        #41
                        Originally posted by ints84@Oct 18 2005, 10:14
                        Ma olen praegu kahevahel, kas Audes 134 või need intzu Nr5, hind on enamvähem sama... Ei ole veel suudetud mind veenda, et need kõlarid siin oleks Audese omadest paremad. Ok, ütleme, et ma usun, et Visatoni elemendid on paremad kui Audese omad, aga elemendid pole ju ainuke asi kõlarite juures. On ka kast ja sadamiljonit füüsikalist detaili, millega ei tohi mööda panna jnejne.
                        Eelpoolkirjutanute kiidusõnad ka kahjuks ei veena eriti, kuna iga kõlar on parem kui s90 (ise omasin 35ac-201 päris pikka aega).

                        On mõni kogenum inimene ka neid kuulanud? Julgeb ta väita, et see on raudselt parim hinna/kvaliteedi suhe selles klassis? Seni pidasin Audese variante parimateks, mis Eestist saada võib 5-6k eest.
                        Kas siis audesel on sinuarust eelis Bufu nr2'he ees ??? Sellepärast et need on tehases tehtud. Või siis indreku kõlarid kuhu on sisse pandud tema vaev, higi ja armastus ehk isegi? Mina igatahes valisin bufu nr2 ja ei kahetse ning nüüd ostis siis just paar päeva tagasi mu vend kah indrekult kõlarid mitte küll bufu nr2'hed aga sondilt sisuliselt samad vahe selles et tal ühel kõlaril 2x6,5" midbassi. Ei taha siin tegelt reklaami teha aga teen siiski. Aga valib siiski ostja.

                        Comment


                          #42
                          Zen, tänud, vastusest oli mulle isegi kasu midagi

                          MK, ega ma midagi halvasti ei mõelnud, ei ole kohe mõtet näkku karata :/. Tulin objektiivseid arvamusi otsima inimestelt, kel on rohkem kogemusi kui esmapostitajal ja mul. Pigem usaldan spetsialistide, kui enda karu kõrva (vähemalt praegu veel).

                          Ma võin ju ise ka higi, vaeva ja armastusega kõlarid teha, aga häält ei pruugi sealt ju sellegipoolest tulla. Üritangi välja uurida, kui head need Indreku omad siis teadjamate meeste arvates lõppude lõpuks ikka on. Mis selles halba on? Või käibki asi nii, et 3 inimest ütlevad, et on parem kui ükskõik milline poekõlar ja ma pean kohe ära ostma?

                          Capsis kirjutatud ja 10te hüüumärkidega vürtsitatud "revjuud" ei ärata ka just usaldust.

                          PS. Rääkisin kõlarisepa endaga ka juba neil teemadel. Eks näis, mis ma välja mõtlen, aega mul on. Suhtlesin ka Leivoga, tema on endiselt omadega väga rahul ja arvas, et tõesti, parim, mis eestist sellise hinnaga saada võib.

                          Ettenägelikult mainin ära, et Yamahade lahkamiseteemat olen lugenud, ma vean kihla, et kohe oleks keegi selle siia peistinud. Muide, Audese kõlarid ei pidavat nii juustu ehitusega olema, samas ei väida ma, et nad Indreku omadest paremad oleks (et keegi jälle tatti pritsima ei hakkaks), lihtsalt mainisin.

                          Vabandust, kui kellegi tundeid haarasin, aga see kõlarite isetegemise teema on minu jaoks uus ja pisut skeptiline olen.
                          Objektiivsed arvamused en endiselt oodatud

                          Comment


                            #43
                            Muide ei karanud näkku vähemalt ei mõelnud seda teha. Vabandust.
                            Audeset niipalju et nagu Zen juba mainis siis tema valjukamad kehvema heliga kui visatoni.

                            Comment


                              #44
                              Ei ole neil Audestel häda midagi. See kuidas ühe või teise valmistaja tweeterid kõlavad on rohkem maitseasi. Aga eks Tevalo foorumis peavadki Visatonid veidi paremini kõlama, kui Tevalo müüks Audest kõlaksid need kõige paremini :P

                              Ise valmistatud ja tellitud kõlarite puhul on eeliseks see, et tead milline asi seest ja kui täpselt filtrid keritud.
                              "Computers in future may weigh no more than 1.5 tons."(Popular Mechanics, 1949)

                              Comment


                                #45
                                Originally posted by jakim@Oct 18 2005, 23:33
                                Aga eks Tevalo foorumis peavadki Visatonid veidi paremini kõlama

                                BS!

                                Comment

                                Working...
                                X