Teade

Collapse
No announcement yet.

Kõlarid, helisüsteem ja tämbriregulaatorid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Kõlarid, helisüsteem ja tämbriregulaatorid

    Tegelikult tahtsin püstitada hääletamise, aga siin foorumis vist pole sellist funktsionaalsust.

    Niisiis tahtsingi tõstatada arutelu teemal:
    1. Kas kuulad muusikat tämbriregulaatoritega järgi aidates või mitte? Ja/või loudness/bass boost vms nimetusega nupu abi.
    2. Kas kuulad muusikat stereona või lased oma kodusel resiiveril stereohelist teha "ruumilise" 5.1 heli (jätan siinkohal mängust välja spets SACD ja DVD-Audio heliplaadid) ?

    Ühesõnaga peale seda kui minu kodused kõlarid S90D said välja vahetatud Intzu tehtud kõlarite vastu, ei tunne ma üldse vajadust tämbriregulaatorite järele. Puhas ja selge sound ikka hulga parem. Samuti ei kasuta muusika kuulamiseks 5.1 heli, välja arvatud muidugi DVD-audio ja SACD plaatide korral.

    Ajalugu ka: isa oli mul väga kõval tasemel elektrroonik (kunagine pöögelmani tehase teadur) ja tema ehitas kõlarid ja võimendi ning kuna ta tegi võimendi ilma tämbriregulaatoriteta, siis minu jaoks oli see tol ajal küll täiesti mõttetu võimendi :-)
    Sest võimendi tämbriregulaatorid on ju selleks, et need stabiilselt põhjas hoida. Nii siis olidki minu esimesed (eel)võimendid selliste minimaalselt +/- 16dB tämbritega.

    #2
    Ma ei tea küll mis selle küstluse mõte on
    aga muusikat kuulan ikka stereos ja elektroonilist muusikat aitab laudness.
    Tämbriregulaatorid on nullis kogu aeg vahest ehk võtan bassi vähemaks ja see kas neid on vaja kasutada oleneb võimendi iseloomust.

    Comment


      #3
      pole küll teab mis high-end kuulaja....
      tavaliselt on tämber kas nullis või natuke ühele või teisele poole keeratud (mitte üle 1/8 pöördest kindlasti). Lihtsalt kõrv mõnikord tahab seda kerget muudatust, vbolla sõltub tujust või kehvast salvestusest. Ilma tämbrita saaks ka kenasti hakkama.
      Mingit bassi buustimist vms värki ei kasuta.
      Toas on 4 kõlarit ja ühendatud stereos, ei kasuta mingit ruumilist protsessorit.

      Comment


        #4
        mõistliku paigutuse ja normaalsete kõlarite puhul pole vaja mingisugust tämbritega mängimist, võltsist ruumihelist rääkimata.

        aga eks tämbrid-nullis heliga harjumine võtab ka aega, nüüd aga ei kujuta ette end kuulamas kriiskavat ja mõmisevat-kumisevat süsteemi.

        Comment


          #5
          Heal võimendil on ainult üks nupp: ON/OFF
          "Me võime kuulata kõike, mida mõõdame, kuid me ei saa mõõta kõike, mida kuuleme."

          Comment


            #6
            Originally posted by Sonic@May 13 2005, 19:33
            Heal võimendil on ainult üks nupp: ON/OFF
            ja näiteks astmeline attenuator volüümi reguleerimiseks.... nagu mul

            Comment


              #7
              1. Ikka ilma tämbreid keeramata, kuna neid polegi võimul küljes.
              2. Ikka stereona, rohkem kanaleid ei ole.

              Comment


                #8
                1. Tämbreid ei puutu üldse, Direct DC (v source direct või kuidas seda iga firma ise nimetab) on võtmesõna siiski. Kuid siiski, kui kuulata mõnda teatud raskerokki vms, siis teinekord kasutab ka loudnessi, et heli jõulisemaks muuta (praegune võim ei pinguta loudnessi puhul õnneks üle, st ei moonuta liialt, vaid natuke lisab nagu sügavust asjale). Kui aga kuulata rahulikumat akustilist muusikat või jazzi, siis kindlalt ei mingeid lisabooste, vaid puhas originaalheli. Enamuse ajast siiski loudnessi ei kasuta.

                2. Stereo loomulikult.

                Comment


                  #9
                  Musa kuulan ikka stereona.
                  Täbritest niipalju, et mina igatsen küll endale korralikku ekvalaiserit. Mitte seda võimedil olevat bass/treble, vaid korralikku 7 või enama ribalist. Paljud siin kiruvad ja vannuvad seda reguleerimist ja loevad häbiasjaks muudmoodi kuulamist, kui et kõik nullis. Eks maitse ole erinev. Minuarvates on heli selline keeruline värk, et seda ÕIGET polegi olemas. Ja heli sõltub nii miljonist asjast. Näiteks asukohast. Minul näiteks pole ideaalselt akustiline tuba (kui nii võib üldse väljendada) ja tekivad erinevates ruuminurkades erinevad "lohud ja muhud". Kuna mõnikord kuulan diivanil lesides, teinekord tugitoolis istudes jne. siis ei saagi ma oma süsteemi ideaalselt paika. Samuti sõltub väga palju ka heliallikast. Ega siis stuudiotes ei tule musa "otse" plaadile. Seal reguleerib samuti soundi keegi helimees oma kõrva järgi "paika" mis ei pruugi minu maitsega ühilduda. Ja lõpuks kuulan ma ka suhteliselt palju netist tiritud musa, ning selle kvaliteet on ammu teada. See on minu nägemus asjast. Momendil.
                  Tuleb lihtsalt täiega panna!

                  Comment


                    #10
                    Mida paremad kõlarid ja kuulamisruum seda vähem on vaja boostida-cuttida.
                    Loomulik ju.

                    Comment


                      #11
                      arvuti taga on hetkel ressiiver milles 1 kanal woofer ja 2 kanal torn
                      bass boosti vahest kasutan, loudnessi ka
                      muidu plaanis ressiiver telekale ja kodikino kunagi tekitada

                      Comment


                        #12
                        120Hz ümbrust on EQ'ga natuke vähendatud, et kahe suure palja seina vahel tekkivat seisulainet vähendada

                        Comment


                          #13
                          1. Kunagi oli ka mul kombeks tämbrinuppe põhjas hoida Praegusel asjal vastavad nupud puuduvad.

                          2. Ei kasuta, puudub selline funktsionaalsus.

                          Kui oleks pult, siis tugitoolis istudes oleks vist hea neid nuppe plõksida.
                          If you think education is expensive, try ignorance.

                          Comment


                            #14
                            mina kuulan treble maha keeratuna ja bassid põhjas! ja volume (ei tea eestikeelset tähendust) ka suht põhjas alati. põhiliselt tiestot ka kuulan, hea mõnus selline.

                            Comment


                              #15
                              1. tämbreid ikka kasutan suht palju



                              2.stereo

                              dj tiestot suht jama kuulata kui treble maas on
                              Peatselt valmimas tornkõlarid visaton- sc10n-WS13E-ws20e

                              Comment

                              Working...
                              X