Teade

Collapse
No announcement yet.

lairiba bg17 projekt

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    lairiba bg17 projekt

    Sai minulgi kool lõpuks läbi ja nüüd on aega et teha ühed tornkõlarid visaton bg17 elementidega. planeerimisel tekkisid teatud mured.

    mida ja millega kuulan: Kuulan ainult rock'i ja metalit enamasti vanakooli. Võimendiks
    hetkel 2xTDA7294 mis on hetkel muidugi overkill aga tegin selle siis kui mul olid ainult s90'ned. Tulevikus plaan teha transistorvõimendi väikese võimsusega tulevastele kõlaritele.

    Vajan abi kasti arvutamisel et ta mängiks võimalikult madalale (kõik nipid on teretulnud). arvan et ei hakka subwooferiga helipilti rikkuma?. tegin winISD's ka ühe projekti valmis aga inverteri pikkus jäi mulle mõistatuslikuks 6.8cm se läbimõõdu korral(0,2cm) mida sellega ette võtta?
    projekti fail on siin
    (soovitan avada exploreriga sest firefox kuvab faili sisu)

    Kasti materjaliks on vineer. Hetkel mängivad nad 26x 39 cm suurustel tahvlitel riiulipeal. Teeks nendest open buffle aga korter on väike ja siia ei sobi.

    Mõttearendus tuli küll pikk ja segane aga loodan et saite aru ja proovite aidata. Hiljem lisanduvad siia teemasse ka pildid ja iseloomutus nii, et avaldage arvamust.

    #2
    Palun selgitust - mismoodi rikub subwoofer helipilti ?
    Isiklikult soovitakski sulle woofrit kõrvale ja lairibade algus veidi kõrgemalt mängima panna (~80hz).
    Parima hinnaga õhksoojuspumbad Eestis 2a garantiiga.

    Comment


      #3
      Samas jah woofri mõte pole halb

      Mulle on subwoofer halva mulje jätnud autos kui ta on sinna ilma filtrita täristama pandud 2.1 süsteemi nii et muusika ainult kumiseb ja aru midagi ei saa. Kui nüüd mõelda reaalselt siis ei tohiks toas sellist probleemi juhtuda kuna auto ja tuba on sootuks erinevad asjad.

      Comment


        #4
        Reeglina autos ikka keeratakse lisa bassikõlarile liiga palju helivaljust- tasakaal läheb paigast.Kõike annab sättida parajaks, kui oskusi on
        The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
        Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
        Projektide pildid
        Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
        http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

        Comment


          #5
          Tagasi projekti juurde
          teen kastid valmis ja siis otsustan kas subwoofer on vajalik või mitte.
          Plaan teha siis 41L mahuga inverterkast. Milline oleks õige inverteri suurus kas kaks 7cm diameetriga ja 6.5cm pikkuste ventidega või 10cm diam'ga 4.5cm pikkune?

          Comment


            #6
            Kogemus b200-ga OB vormistuses ütleb seda, et tahaks natuke madalamale mängima. Seejuures on see element üsna tubli madalate mängija - nii on kõrva järgi. bg17 reso on nii kõrgel, et sealt madalaid ei saa niikuinii. Seega võid selle elemendi vabalt panna dipoolile, vast natuke suuremale, kui nimetasid. Madalate esituseks tuleks siiski lisada bassikas, olgu siis kinnisesse või inverterkasti. Visatoni valikust sobiva leidmine pole kerge, sest bg17 SPL on päris kõrge ja samaväärne bassikas tuleks leida (või hakata laiaribakat takistiga piirama). Valjukate "kokkulõikamine" (cross'imine) võib päris oluline peavalutekitaja olla.

            bg17 kara ei paista silma erilise ühtlusega ega ka kõrgete esitamise võimekusega. Ta väärib toetust ka kõrgsageduste poolel ... või vähemalt silumist u. 2-6 kHz piirkonnas.

            Kokkuvõttes on kõrv otsustajaks. Kui oled rahul, siis on kõik korras.

            Comment


              #7
              Teeks OB aga ruum kus kuulan on palju kola täis ja seega ei anna õiget efekti. Hetkel mängivad nad riiuli peal.
              Woofri lisamisega tekkis küsimus et kas 2.1 süsteem tuleks kõne alla selline 8 või 10 tollise kinnise, kiire aktiivsupakaga sellele ka aktiivfilter enne võimusiis on äkki crossimist veidi lihtsam teostada?

              EDIT: Õppisin kasutama basbox pro'd ja tegin seal projekti valmis mis asub siin kas kõik sobib? Maht 25L vent 100mm diameetriga ja 33mm pikkune. Arusaamatuks jäi F3 tähendus. Kas see on häälestus sagedus?

              Comment


                #8
                Vahepeal olen palju kastitegemise ja kõlarite kohta uurinud
                konspekteeritud sai L.Abo ''Raadiolülitused'' kastiehituse koha pealt
                Otsustan teha ikka kinnised kastid sest nendega on väiksem võimalus ''ämbrisse'' astuda nii winISD kui ka käsitsi raamatu järgi arvutades tuli kinnise mahuks 48.5 liitrine kast ja f3=125Hz. Nüüd olen otsingud lõpetanud ja hakkan kasti valmistama.
                edu ja head jaani kõigile.

                Comment


                  #9
                  seda ei karda, et 48,5 veidi suureks ei pruugi jääda? isegi minu bg20 kastid ei olnud nii jurakad. selle väiksema valjuka puhul peaks oluliselt pisema kastiga hakkama saama.

                  Comment


                    #10
                    Sellel elemendil on Qts 0.64 mis on suhteliselt kõrge(Olen aru saanud et kõrge Qts'ga elemendid mängivad hästi vabas õhus võibolla on sellelegi vaja hästi mängimiseks suurt kasti) samas on kõrge ka resonantsisagedus (110Hz). Äkki aitab keegi et teha hoopis riiulikõlarid olen ettepanekuteks avatud.

                    Comment


                      #11
                      Asi sii nii kaugel et sain kastid valmis.
                      Välja tulid siis 15.4L (290*320*240 mm välismõõdud)kinnised kastid. Ei hakanud inverteriga jantima ja häälestust madalale viima sest subwoofer tuleb juurde.

                      Viimistlus: kuna tegu esimeste enda tehtud kastidega ei tulnd see eriti hästi välja. Saepuru plaadi servad jäid näha kuna ei lihvinud neid tasaseks ennem pahteldamist. Lootsin et pahtliga saab aga pahteloli liiga suureteraline ja taldlihvijaga tulid ebatasasused nähtavale. Kastid värvisin halliks nagu tavaline eestimaa ilm.

                      Heli: kui elemendid kasti said siis kuulasin alguses ilma vatiinita. Madaalamad sagedused jäid kumisema. Peale vatiini panemmist läks pilt täitsa ilusaks ja täpseks.


                      Täna homme tulevad ka pildid kastidest.
                      Veel 1 küs: Kas inverteri ja elemendi servade ümber tuleks samuti silikooni lasta?

                      Comment


                        #12
                        Sain pildid ka lõpuks tehtud. ASUVAD SIIN
                        Oskaks keegi soovitada filtrit neile et sageduskara ebatasasusi elimineerida?
                        Graafik:


                        Kõrged sagedused võivad jääda nõrgemaks sellest pole midagi

                        Kõik soovitused teretulnud.

                        Comment


                          #13
                          Välimusega oleks võinud veel natuke vaeva näha, näiteks on praegusele siledale pinnale hea spooni kleepida, muidu tundub täitsa hea projekt olevat. Äkki oskad heli detailsemalt kirjeldada, kas see suurte muhkudega sageduskara on väga kosta ja kriibib kõrva või on asi täitsa ok? Kuskilt siit lugesin, et ei pidanud OB-l üldse segama.

                          Comment


                            #14
                            Mis muusika sa kuulad?Krt ma tahaks kitra sinna järgi lükata kangesti
                            muusika on kuulamiseks

                            Comment


                              #15
                              to tuumik: Kitarrile sobib see minu arust täiesti hästi eriti soolokale bassile on reso liialt kõrge. Ise kuulan vanakooli metalit ja ka kõike rock'i. näiteks Audioslave ja vanem The White Stripes.

                              Gura: Vokaal jääb sinna lohku vatukene ja seega kitarri varju veidi. Taldrik on ka nats tugev, kuna teine muhk on nendel sagedustel kus taldrik kõlab. Muidu täitsa korralik puhas sound.

                              ps: Ma ei oska eriti hästi heli kirjeldada vast kuna olen pool elust veetnud s90 taga.

                              Comment

                              Working...
                              X