Teade

Collapse
No announcement yet.

Kõlariprojekt 2.1

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Kõlariprojekt 2.1

    Nagu aru võite saada tahan teha sis 2.1 süsteemi. Hetkel olen nii kaugele jõunud oma mõtega et nagu tyypilisex saanud mure juba ka teiset foorumlaste juures: Mis elementi valida?. Sama seis sis siin. Ise mõtlesin audest või midagi. Mõtlesin osta ilma kastita ja aretada ise midagi kokku. Kõlarid tulevad põhiliselt muusika kuulamisex. Eelarvex olen plaaninud 3000 - 4000EEK. Sinna sisse mahux sis kõlarid(materjal kaasaarvatud) + võimendi. Muidugi võite pakkuda valmis tehtud kõlarit(eid) mida enam ei soovi sobiva hinna eest.

    Hetkel soovix teada elemente mida soovitate ja mille hinna ja kvaliteedi suhe olex paigas (mitte KA pakkuda), et sis juba sealt järk järgult edasi minna.

    tänud.
    Feel da Bass

    #2
    Miks 2.1? 4keegu eest saab väga hääd kaheribalised pluss võimendi. Nt. see, või siis see pluss see. Ja võimendi saab näiteks siit. Kasti materjal ~500 eeku, filtrid ~2-300, kaablid ~100. Ütleme nii, et korralike põrandakõllide olemasolul on see .1 kõlar täiesti mõttetu. On vaid rohkem juhtmeid, rohkem kaste, rohkem väljaminekuid, suurem mure võimenduse ja võibolla ka filtritega (üldjuhul tahab subakas eraldi võimu ja (aktiiv)filtrit).
    Algul tuli kõik lambist, siis leiutati transistor ning nüüd oleme otsapidi jälle kiviajas...

    Comment


      #3
      mhmm
      Feel da Bass

      Comment


        #4
        Mul aretamisel selline komplekt



        Väga "impressive" tulemus.

        Elementideks on TangBand W3-871S ja W6-1139SC.

        Elektroonika aretamine hetkel tema jaoks pooleli aga skeem ja PCB joonis on juba olemas.

        Ergo

        Comment


          #5
          Originally posted by ergo@Jun 19 2005, 23:16
          Mul aretamisel selline komplekt



          Väga "impressive" tulemus.

          Elementideks on TangBand W3-871S ja W6-1139SC.

          Elektroonika aretamine hetkel tema jaoks pooleli aga skeem ja PCB joonis on juba olemas.

          Ergo
          Kas elemendid tellisid soomest?
          "kastid" paistavad olevat solgitorud ja põlved?

          mis selle hinnaks on
          http://www.tb-speaker.com/detail/1230_04/w6-1139sg.htm
          KES SOOVIB, SEE PROOVIB

          t-linespeakers.org

          Comment


            #6
            Umbes samad küsimused: mis maksid ja kust tellisid?
            On muid TangBandi valjukaid ka võimalik saada?

            Comment


              #7
              Originally posted by moi@Jun 20 2005, 14:08
              Umbes samad küsimused: mis maksid ja kust tellisid?
              On muid TangBandi valjukaid ka võimalik saada?
              on kohe siin lähedal ametlik distribuutor http://www.hzh-audio.com/
              KES SOOVIB, SEE PROOVIB

              t-linespeakers.org

              Comment


                #8
                Jah hetkel ma arvan on Soomest lihtsam saada. Mina tellisin Saksamaalt. Hinnad olid suht samad kui Soome lehel. pool EURi vist isegi Saksa kahjuks

                "korpused" on jah solgitorud. Satid on äravoolutoru otstest millele lõikasin saepuruplaadist kettad sisse. Esikülg on tegelikult seesama kummitihend mis solgitoruga kaasa tuli ja selle taga saepuruplaadi ketas.

                Suppar on 45 kraadi 200mm toru nurgatükk. See bassielement on ulme palju võimeline liikuma ja seega ma proovisin isegi varianti kus ma EQsin teda madalate suunas tõusma. Kui päris alt otsa mitte ära filtreerida siis on miski piir ikka olemas kuhuni kannatab heltugevust väänata aga kui panin 45Hz peale 3 järku HP filtri siis ma tema põhja kätte ei saanud - enne läheb helitugevus liiaks ja satid annavad alla.

                Hetkel pole aega aga õhtul proovin LspCadi karad üles panna.....

                Ergo

                Comment


                  #9
                  Esiteks satide sageduskara pildil nähtavates torust "kastides" ilma aktiivse filtri ja EQ-ta



                  Sama aga plaadi peal mõõtes - mõte siis simuleerida olukorda kus sat kõll on arvutilaual samuti ilma aktiivse filtri ja EQ-ta



                  Woofer kara toru kastis ja ilma igasuguse filtrita



                  Filtrid mida kasutasin aktiivse krossi aretuse aluseks



                  Sageduskarad filtritega (NB siin on sati kara see mis mõõdetud laua pinda arvestades - seega pole pilt ilus aga see-eest reaalsusele vastav)



                  Siit on näha kuidas ma "sat laual" mõõtmise tegin



                  Ergo

                  Comment


                    #10
                    Ka sa W3-.. nulga all (20, 40 või 60 kraadi) ka mõõtsid.
                    Kodulehel selliseid andmeid ei ole, oleks huvitav teada.

                    Comment


                      #11


                      Kollane joon - 60cm kauguselt kõlari teljel
                      Punane joon - 15 kraadi horis.
                      Helesinine - 30 kraadi horis.
                      Sinine - 60 kraadi horis.

                      Ergo

                      Comment


                        #12
                        Endalgi oli plaanis 2.1 projekt, aga leidsin et subbarit ei olnud vajagi. Tegin ühele neiule arvutikõlarid mingite plastikust krappide asemele mis arvutiga kaasa tulid. Olen samuti kasutanud solgitorusid, mille otsad saagisin 45 kraadise nurga alla ja peale liimisin vineeri. Peale liimisin spooni, millele andsin tooni pinoteksiga ja lõpuks lakkisin 3 korda. Elemetideks kasutasin visatoni f8sc lairibasid. Kõrge Qts`i tõttu tulid kastid kinnised...proovisin ka inverteriga, mis põhja all, aga tulemus oli suht saast. Heli parajalt meeldivaks saamiseks tuli kastid suht vatti täis toppida....muidu oli heli väga plekine, ja kuna kastid torukujulised siis tekkis ka sellele vastav heli alguses. Lõpptulemus oli päris meeldiv, kõlarid mängivad meeldivat täpset bassi ning suhteliselt madalale, kõrged on mõnikord natuke karmid, aga sellega harjub ja see tuleb esile ainult metali puhul. Selline värk siis.
                        Piltidel natuke pooleli kõlarid.
                        http://pilt.ee/view/467400/

                        P.S.
                        Sry kui teemasse trügisin ja natuke OT tuli, ei leidnud mõtet hakata uut teemat tegema. Kasutasin seda teemat kuna jutuks tuli suht väikesed kõlarid ja solgitorud.

                        Comment


                          #13
                          teemasse ka.
                          Kui sul eelarve 3k-4k siis ei ole mõtet eriti audese poole vaadata, selle raha eest saab juba midagi märksa korralikumat, näiteks visatoni v siis kui lihtsalt 2 kaheribalist teha midagi väljamaalt tellida. need kes on tegelenud seasi, vifa jm elementidega oskavad lähemalt ehk rääkida.

                          Comment


                            #14
                            Originally posted by ksl@Jun 20 2005, 14:38
                            on kohe siin lähedal ametlik distribuutor http://www.hzh-audio.com/
                            Selle firma kodukal seda konkreetset woofrit ei olnud, kas sa lasid selle firma kaudu endale tellida? Palju see woofer sulle sealt ostes maksma läks?

                            Comment

                            Working...
                            X