Kui see on Sinu esimene külastus, siis tutvu
palun korduma kippuvate küsimustega klikates selleks ülal asetseval lingil. Enne uue postituse lisamist pead Sa registreeruma.
Postituste lugemiseks vali meelepärane foorum allpool olevast nimekirjast.
Ressiiver, e. siis mitmekanaliline võimendi(3...6 kanalit).Idee järgi peaks olema kasutatav kodukino süsteemis nii audio signaalide kui ka digitaal signaali pealt.Võimaldab ka teisi signaali allikaid ühendada.Kõlbab ainult filmide vaatamiseks.Muusika taasesitamisega ei tule toime(võimendustrakt on liiga solgitud mitmesuguste nn. efektide näol).Samuti väljundvõimsused on madalad(reeglina 20...40W@4oomi), kuna mitme kanali puhul ei ole puht füüsiliselt võimalik hajutada kaovõimsusi ning nad ei kõlba pidevalt suurel väljundvõimsusel töötamiseks.
Ressiiver(receiver) on siiski eelkõige võimendi + raadio 2-in-1 seade, ruumi jm kokkuhoius mõttes. On olemas nii stereo(2 kanalit) kui ka kodukino (n-kanalit, kuigi lõppkokkuvõttes taandub ikkagi 5+1 kanalile - muu on lihtsalt odav reklaamikas). Seega su definitsioon pole päris täpne. On ju olemas väga tasemele nn vanakooli aparaadid, mis teevad silmad ette ka paljudele nüüdisaegsetele võimenditele.
Kui ei ole just väga nõudlike vajadustega(audiofiil-range), siis mõistlikult valitud ressiiver on ok valik.
(Kusjuures on veel olemas õite huvitavad asjad, CD-ressiivrid - sisaldavad lisaks raadiole ning võimule ka CD-seadet. Nt Sony pakkus kunagi sellist, Denonil oli, ka NAD vist).
---------------
Piiratud eelarve korral tuleks pisut rahulikumalt asja võtta - mõnest uuest tootest vast hoiaks eemale, võtaks kasutatud, aga vähe parema asja. Estonia iseenesest ei ole hea valik, nendega on palju häda + ega ta soundilt suurem asi pole(eelvõim keerab asja ikka täitsa metsa). Ka Brig vajaks tegelikkuses modimist, nagu üldiselt kõik omaaegse NL tooted.
Ressiiveri all siis saigi mõeldud nn. kodukino seadet.Eks neid vanakooli seadmeid eriti enam liikvel pole(mis korralikus seisukorras).Kahjuks Estonia eelvõimendusseadet ise kasutanud pole ning ei oska selle koha pealt midagi arvata.Lõppkokkuvõttes jääb see ikka kasutaja(ostja) enese otsustada...
Cheopps, ei oska Sulle seda "ülepeksmist" seletada. Eks ta moonutuse alla vist läheb jah. Eks Sa proovi ise Winampiga db juurde keerata. Ise võtan tavaliselt võimudel neid just alla, et kvaliteetsem heli tuleks, kuid kahjuks läheb sellega heli ise ka vaiksemaks.
Ressiiver on jah rohkem nagu kodukino asi, aga olen 100% kindel, et kui minu eluajal ei tule sarnast asja välja, on minu nö. helisüsteemil alati ressiiver olemas. Kui vaja, siis sinna vahele veel võimud. Muusikakeskuseid osta ei soovita, kui paremat heli tahetakse saada. Kui raha vähe ja lihtsalt tahad miskit kuulata, siis küll..
Eraldi on nad seepärast, et ühine kest oleks roppsuur.Teine põhjus siis selles, et suure võimsusega võimenditel hakkavad toitetrafod tundlikke sisendastmeid oma magnetväljaga segama.Tegemist on siis kõrgklassi seadmetega(on ka erandeid).Suurem osa 1. klassi seadmetest on siis kompaktvõimendid(eelvõimendi ning lõppvõimendi ühises kestas).Väljundvõimsused jäävad keskastme(10...100W kanal) juurde.Jutt käib vanakooli võimendusseadmete kohta.
Veel nn. ülepeksmisest.Audiotehnikas minu jaoks seondub selline väljend hoopis lampvõimendite väljundtrafodega, kus ilma väljundi koormuseta tekib primaarmähistes isolatsiooni läbilöök(impulssidena).Seda ehk oleks kohane üle peksmiseks nimetada.Helikaardi väljundis vaevalt sellist nähtust esineb
Moonutused siis audiotehnikas seotud ületüürimisega(väljundpinge amplituud ei saa lõpmatult kasvada; tekib piiramine).
Huvitav teema see moonutamine, mul oli vahepeal arvutikõlaritega(Creative) mingi jama, et bassi juurde lisamisel vähenes kõrgsagedusväljukate heli,
eriti hull pikkaajalise bassi ajal, pärast seda kui ma 3Dsound programmiga ja Winampiga muusika kvaliteedi muuta tahtsin.
Muutsin kõik tahgasi, nagu ennem oli, kuid moonutamine jäi samaks. h34r:
Võimendusseadmel kehv toide või on kasutatud nn. AVRi(autmaatne võimenduse regulaator) moonutuste vähendamiseks.KS jääb seepärast nõrgemaks, et inimene tajub kesk ja kõrgsageduse osas paremini moonutusi kui madalatel.Seda idiootlikku AVRi kasutatakse ka sang-tüüpi kaasaskantavates magnetoolades; heli on "juua täis nagu sead Chikaago tapatallis"
Nii, siit foorumist on ühel kasutajal pakkuda Estonia 010 eel- ja lõppvõim, kuid ütleb et 4 oomiste kõllidega vahest lööb kaitse peale. Võim on kahesüsteemne ning b-süsteemi nupp on koguaeg all - samas kasutamist see ei sega. Peaks olema 8 oomi peal 50w rms ja 4 oomi peal 70w rms. Muidu olevat korras ja välimus normaalne.
Kahekanaline? Või pigem 2 paari kõlariväljundeid, A ja B.
ning b-süsteemi nupp on koguaeg all - samas kasutamist see ei sega.
A ja B kõlareid peaks saama sisse-välja lülitada kuidas soovid - antud objekti puhul siis nagu defekt, et B nupp on sees pidevalt?
Selgituseks: kui võimuga on ühendatud üks paar kõlareid ning nagu enamustel, on peal A ja B kõlariväljundid, siis mitte miskit ei muutu, kui sa lülitad selle B-kõlarite nupu sisse. 8 oomiste kõlarite puhul on takistus ikka näiliselt 8 oomi, nupu sisselülitamisega see ei muutu(eeldusel, et on vaid üks paar kõlareid ühendatud).
Peaks olema 8 oomi peal 50w rms ja 4 oomi peal 70w rms.
Estonia on välja reklaamitud kui 50W@4 oomi ja 35W@8 oomi - seda nö originaalstaadiumis. Moditud variandid võivad sutsuke kobedamad olla.
Minul oli 010, must, hea heli siis s-90, kui toonkomp sees ja madalad põhjas ning kõrged tahtsid ka keeramist. Kui nn direct sisse siis s-90 täielik pleksound.
Originally posted by alfons@Jun 30 2005, 07:11 Minul oli 010, must, hea heli siis s-90, kui toonkomp sees ja madalad põhjas ning kõrged tahtsid ka keeramist. Kui nn direct sisse siis s-90 täielik pleksound.
Originally posted by qratman+Jun 30 2005, 14:39--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (qratman @ Jun 30 2005, 14:39)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> <!--QuoteBegin-alfons@Jun 30 2005, 07:11 Minul oli 010, must, hea heli siis s-90, kui toonkomp sees ja madalad põhjas ning kõrged tahtsid ka keeramist. Kui nn direct sisse siis s-90 täielik pleksound.
Üsna segane tekst, kas keegi "tõlgiks" [/b][/quote]
Arvan, et silmas peetakse seda, et S-90 tega on norm heli, kui tämbrinuppudest bass põhjas ja kõrgeid kah juures, kui aga alla vajutada see nupp, mis kõiksugu tooninupud-bassibuustid välja lülib (pure direct siis), on selline tsinkkplekkpange saund S-90-tega.
Algul tuli kõik lambist, siis leiutati transistor ning nüüd oleme otsapidi jälle kiviajas...
Comment