Teade

Collapse
No announcement yet.

Visaton BG20 kõlarid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: Visaton BG20 kõlarid

    Kaablist veel nii palju-minu kaabli diameeter on 43mm,4x10mm2 keskel ja ühendatud vastas faasis.Sõbrale kõlli kaabel saab olema 80 kuni 100mm diameetris.Ükski firma ei hakka valmistama selliseid monstreid.Ja ma lisan veel-sellise ehitusega peaks olema ka võrgu kaabel.

    Comment


      Vs: Visaton BG20 kõlarid

      Esmalt postitatud humax poolt
      Seda kaabli jura võid rääkida omasugustele blondiinidele...
      Humax - ehkki ma sisimas kipun samamoodi skeptiliselt arvama, ei ole selline lahmimine just parim stiil asjade selgeks rääkimiseks IMHO

      Aga et asja segasemaks ajada, siis minu kusagil teema alguses olevad BG20-l baseeruvad kastid kipuvad vaikselt kaheribaliseks minema
      Ehk siis juhindudes siin toodust (vaata CT 230) on ühe kõlari peale lisandunud TW6NG koos vastava filtriga. Kahjuks ei ole põhjalikult olnud aega asjaga tegeleda - erinevus on olemas, aga kumb variant mulle rohkem meeldib, ei oska veel öelda.
      Vahest tuleks teha hoopiski ümberlülitamise võimalus - kui on üks tuju siis lairiba ja teistsugune tuju siis kaheribalised

      Comment


        Vs: Visaton BG20 kõlarid

        Esmalt postitatud aleksander peterson poolt
        Sõbrale kõlli kaabel saab olema 80 kuni 100mm diameetris.Ükski firma ei hakka valmistama selliseid monstreid
        Mind huvitab, et mis otstarbeks on vaja 10cm läbimõõduga kõlarikaableid? Saan aru et heli muutub (vähe)märgatavalt paremaks/õhulisemaks, kesksagedus puhtamaks kui minna üle 1mm-4mm ruutristlõikega kaablile. Aga tõsiasi on see, et mahamängitava seadme salvestuskvaliteeti ei saa ükski kõlarikaablel ikka lõpmatuseni paremaks muuta. Muidu oleks elu ikka lihtne- seome aga järjest jämedamaid kaableid spiraalselt ja naudime head heli, mis tuleb mingist sangast.

        Ei kirjutanud seda norimiseks, vaid mind siiski huvitab kui suurt märgatavat mõju annab helile kõlarikaabel. (mis aparaati kasutad mahamängimiseks, et nii jäme kõlarikaabel mingigi märgi helipilti jätab?)

        Comment


          Vs: Visaton BG20 kõlarid

          Ka mina ise alguses ei uskunud sellesse ideesse,aga otsustasin proovida jargi.Sõbral,kellel on kodus Onkyo hinnaga 12-15 tuh.EEK.heli juurdekasv oli suurem kui minul kodus(kõllid-minu tehtud lairibad)Teisel sõbral lamvõimendiga sai samamoodi juurdekasvu helis,mis ajas teda päris segadusse(alguses mõnitas mind,kui nägi neid vorste)Nüüd hakkas ise samasuguseid tegema.Ma arvan,et käin üks 10 kohta läbi,ja siis kirjutan tulemustest.CD-st võimendisse kaabli mõju väheneb või kaob,kui CD väljund takistus on näiteks 10 om.Mull on käsil eel võimendi lambil.Lambi koormuseks on trafo.Väljund takistus on 12 om.Helitugevusregulaatoriks saab olema 1Kom potekas.Eks siis saab jargi proovitud ka temaga see jame vorst.

          Comment


            Vs: Visaton BG20 kõlarid

            Kindlasti kaabli mõju sõltub mahamängijast,võimendist ja kõlaritest.Võimendi kohta nii palju-ei mingit tämbriplokki.Signaal otse lõppu.Kõlarites tekkib kadu filtrites.Seepärast ma ehitangi ainult lairiba.

            Comment


              Vs: Visaton BG20 kõlarid

              Lambi sisendis 1kilo potekas???????

              Comment


                Vs: Visaton BG20 kõlarid

                Ei.Trafo väljundisse.

                Comment


                  Vs: Visaton BG20 kõlarid

                  Esmalt postitatud aleksander peterson poolt
                  Kindlasti kaabli mõju sõltub mahamängijast,võimendist ja kõlaritest.Võimendi kohta nii palju-ei mingit tämbriplokki.Signaal otse lõppu.Kõlarites tekkib kadu filtrites.Seepärast ma ehitangi ainult lairiba.

                  Minu jaoks pole need mingid argumendid! Kui sa ainult sellepärast ehitatki lairba ,siis tegelikkuses pole sa asjale veel pihta saanud. Kuna juba palju aastaid tegelen sama tegevusega ja ainult laribaga, siis minule on põhjus hoopis teine ja märksa kõrgema eesmärgiga. Mis ilusatesse piltidesse puutub siis kindlasti, on mida õppida ja mille üle mõelda ja omapoolseid sobivaid tehnilisi lahendusi leida. Seda ma tean, kuidas sellised kastid kõlavad ja mis eelised on.Kahjuks või rõõmuks on nad olemas ja erinevate lahendustega. Mitte küll BG- 20 lahendusena, kuid kahtlemata on antud valjuka kasutamine põnev projekt ja netis on selle kohta väga palju materjali. Eriti saksa foorumites on selleteemalist argumenteeritud juttu piisavalt. Ürita tulevikus seista kahe jalga maapeal! Usun ma küll, mida sa siin kõke kirjutad, ülivõrdes !!!

                  Soovin Sulle edu!

                  Comment


                    Vs: Visaton BG20 kõlarid

                    Siin foorumis ma jagan oma kogemusi.Kui kellelgi ei meeldi minu lähtumine asjadesse(ei ole minul ka alati õigus),siis palun käituda ikka viisakalt.

                    Comment


                      Vs: Visaton BG20 kõlarid

                      Esmalt postitatud aleksander peterson poolt
                      Siin foorumis ma jagan oma kogemusi.Kui kellelgi ei meeldi minu lähtumine asjadesse(ei ole minul ka alati õigus),siis palun käituda ikka viisakalt.
                      Küsimus pole sugugi selles, kas meeldib või ei! See on väga hea ja suhtun asjasse väga positiivselt et on veel sellised, kes sellega tegelevad. Igal juhul on see arendav ja edasiviiv tegevus kvaliteedi suunas. Kui otsekoheselt vastatakse ja seda loetakse kas lahmimiseks või käitumise probleemiks siis seda see kindlasti pole. Ilmselt pole veel aru saadud millele vihjasin. See aeg veel tuleb, kuna jõuad ise järeldusteni ,et sai nagu jama juttu puhutud. Ma teen paljudest asjadest omad järeldused, kuid kui emotsioonide tasemel ikka jama aetakse ,siis seda mitte! Tsiteerin:
                      Kolari juhtmetest nii palju-vastas faasis ühendatud juhtmeid kasutatakse pikemat aega sides ja veel muial antennide maailmas.2 meetrine juhe on mahtuvusega ainult 53 pF.Kasutasin 4x10mm2 vaskjuhet.Mida see kõik andis?Helid läksid õhulisemaks ,kaja läks pikemaks kesk ja kõrgete register läks mahlakaks,madal ots läks kõvasti alla.4 juhet peavad olema vähemalt 5diameetrit teine teises eemal olema ja on ühendatud oma vahel diagonaalis.Sõber tellis minult need vorstid et kallid firma juhtmed välja vahetada.


                      Ja mulle, nüüd aitab!

                      Soovin edu!
                      viimati muutis kasutaja humax; 22 m 2008, 11:28.

                      Comment


                        Vs: Visaton BG20 kõlarid

                        emotsioonid, emotsioonid (-;

                        kui kõlarijuhtme kvaliteet (ja hind) nii oluliseks muutub,
                        on hea lahendus kasutada monoblokke mõlemas kõlaris
                        ja max paarikümnesentimeetrisi juhtmeid -- tuleb tihtipeale
                        odavam ja kvaliteet kindlasti paraneb (-;

                        Comment


                          Vs: Visaton BG20 kõlarid

                          Selle viimasega olen täitsa päri. Muuseas, ka lampvõimendeid on kasutatud otse kõlaris.
                          Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                          Konfutsius

                          Comment


                            Vs: Visaton BG20 kõlarid

                            Esmalt postitatud OSX poolt
                            Selle viimasega olen täitsa päri. Muuseas, ka lampvõimendeid on kasutatud otse kõlaris.
                            ja peamiselt stuudiomonitorides pealegi

                            Comment


                              Vs: Visaton BG20 kõlarid

                              Esmalt postitatud marley poolt
                              ja peamiselt stuudiomonitorides pealegi
                              See nüüd pole küll kvaliteedi pärast ja seda just kõlari kaabli osas osas, põhjus on seadme kompaktsuses. Stuudio monitoridel on võim olnud valdavas osas paigutatud kõlari kasti. Vähemalt statsionaarsel tehnikal on olnud ainult sellised lahendused, olgu kas stuudios või saatja juures. Teisti polegi mõeldav. Kasti läheb toite kaabel ja sümeetriline sisendi kaabel.
                              viimati muutis kasutaja humax; 22 m 2008, 14:25.

                              Comment


                                Vs: Visaton BG20 kõlarid

                                Humax, kas ma saan sinust õieti aru?
                                Et siis Sinu kogemuse põhjal ei sõltu sellest, missugust kaablit kõlarite sees kasutada, heli seisukohalt suurt midagi.

                                Comment

                                Working...
                                X