Teade

Collapse
No announcement yet.

Visaton BG20 kõlarid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: Visaton BG20 kõlarid

    Esmalt postitatud OSX poolt
    Jutt konkurentidest on ilmselt sõbralik liialdus
    Kaks neist on otsesed konkurendid, kolmas kaudsem, natuke teisest liigast konkurent.

    Comment


      Vs: Visaton BG20 kõlarid

      Esmalt postitatud moi poolt
      Kaks neist on otsesed konkurendid, kolmas kaudsem, natuke teisest liigast konkurent.
      Kas nad ikka on konkurendid - üks pakub valmislahendust, teine läheneb vastavalt kliendi soovidele(võimalustele).
      Pealegi oletan, et eesti oludes, jääb see ikkagi hobi tasandile ja ära ei toida.
      -

      Comment


        Vs: Visaton BG20 kõlarid

        Esmalt postitatud humax poolt
        To. scanspeak. postitus nr. 130
        Kas saaks selgitust, millest siis selline vahe tekkis, nende kahe erineva võimendi vahel ? Teema arutelu käigus on jäänud mulje, et paljuski on tehnika viga, et petersoni kastid ei kõla nii hästi kui võiksid kõlada? See, et kuulamisel vahe oli, seda ma usun. Millises hinnaskaalas peaks olema võimendi, mis hästi kõlab?
        Kusjuures siin võib isegi olla point!
        See et erinevad võimendid erinevalt kõlavad, pole kellegile saladus ja ilmselt on paljud teist ka taibanud, et mõne kõlariga sobib üks võimendi paremini, aga mõne teine kõlarikomplekt teeb paremat häält hoopis selle võimendiga, mis eelmiste kõlaritega hästi mängida ei tahtnud. Aga see selleks.

        Üks asi mis nende kõlarite kuulamisest hetkel meenub oli see et bassi osa tekitas minus transistorvõimuga kuulamisel veidi küsimusi...
        Kui nüüd võtta Alekandri väide, "Lampvõimendiga(Mobicomis) kõlas tema kõlar väga hästi", siis siin võib minu arvates loogiline seos täitsa olemas olla.
        Lampvõimendi väljundtrahvode suure takistuse tõttu(näit. 1-2 oomi) võib transistorvõimendi taga lohisev bassiots muutuda lampvõimendi taga palju täpsemaks ja tasakaalukamaks(piltlikult öeldes kui kõlari Q faktor oleks muidu 0.5, siis sobiva takistuse lisamisel võib see muutuda ka 0.7-ks), ning samuti muutub bassiotsa ja ülejäänud sageduskarakteristiku omavaheline suhe üsna märgatavalt.
        Ja kui kõlar ongi eelkõige häälestatud suure väljundtakistusega lampvõimendi taga mängima, siis vahel võib juhtuda, et enne ei saagi transistorvõimust päris kuulatavat tulemust kui vastava väärtusega takisti transistor võimu väljundisse lisada
        Lihtsalt huvi pärast küsiks, mis võimendiga Aleksander ise neid kõlareid kodus kuulab ja häälestab?

        Comment


          Vs: Visaton BG20 kõlarid

          Esmalt postitatud aleksander peterson poolt
          Minul kodus on TEAC VRDS-10 CD mängija ,üks odav võimendi DENON
          Siit saame oletada et transistorvõimendi... kas Denoni odav ots võiks olla ka MOSfet ei tea praegu.
          Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
          Konfutsius

          Comment


            Vs: Visaton BG20 kõlarid

            Esmalt postitatud marcor1 poolt
            Kas nad ikka on (konkurendid)
            On nii kui on - kuni asjaomased ise ei taha täpsustada, ei hakka ka mina siia riputama infot, mis pole kõigile teadmiseks.

            Comment


              Vs: Visaton BG20 kõlarid

              Esmalt postitatud moi poolt
              On nii kui on - kuni asjaomased ise ei taha täpsustada, ei hakka ka mina siia riputama infot, mis pole kõigile teadmiseks.
              Väga õige! Ma ootan sama momenti,ainult tehnilise poole pealt ja pole veel otsustanud kas üldse midagi omast kogemusest postitan. See, mis siin momendil on, on puhas hämamine! Ainuke kelle juttu mina aksepteerin on hipi. Ülejäänud on kirjatöö, kirjutamise pärast! Konkurentsist ei tea ma tõesti midagi ja ei huvita kes kellele , kuhu, astub. Lähtun ainult tehnilistest probleemidest. Mõne vastuse puhul tahaks küll öelda nagu koolis. Istu, vastus puudulik, hinne kaks!
              viimati muutis kasutaja humax; 27 m 2008, 13:26.

              Comment


                Vs: Visaton BG20 kõlarid

                Näe, asi läheb huvitavaks...

                Kas siis hipi hakkab Scanspeakile kannale astuma oma üritusega? Muud kombinatsiooni ei raali välja praegu. Kandilise heliseva mööbli vabrik Haapsalus oleks ka variant aga hetkel ei paneks seda väga top priority asjaks...
                Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                Konfutsius

                Comment


                  Vs: Visaton BG20 kõlarid

                  Esmalt postitatud OSX poolt
                  Näe, asi läheb huvitavaks...

                  Kas siis hipi hakkab Scanspeakile kannale astuma oma üritusega? Muud kombinatsiooni ei raali välja praegu. Kandilise heliseva mööbli vabrik Haapsalus oleks ka variant aga hetkel ei paneks seda väga top priority asjaks...
                  Kuulge inimesed, mis teil viga on?
                  Keegi viskas kondi ja nüüd koerakari pureb ja uriseb selle kallal – ise veel suured inimesed ....
                  Mina ei oska seda küll seletada muuga kui inimliku rumalusega.
                  Või on teravatest elamustest ja intriigidest puudu!
                  Kuhu jääb see, et ela ise ja lase teistel elada?

                  Kui avaldada objektiivselt oma puhtalt isikliku arvamust, siis kahtlustatakse seal taga kohe mingit isikliku kasu, kombinatsiooni või kellegagi kokkumängu, soovi kellegile ära teha, jne.
                  Aga eks igaüks tõlgenda asju oma isikliku rikutuse astmest lähtudes.

                  Minu arvates on audiomaailm niivõrd rikkalik ja mitmekesine, et siin jätkub ruumi nii erinevatele seisukohtadele, erinevatele lähenemistele ja ka erinevatele tegijatele. Punkt.

                  Vabandan teema risustamise pärast ja loodan edaspidi suudate teemas püsida.
                  Ja kui kellegil on vaja ennast välja elada, tehku selleks eraldi teema pealkirjaga „Who wants to beat the dead horse”

                  Comment


                    Vs: Visaton BG20 kõlarid

                    Esmalt postitatud OSX poolt
                    Näe, asi läheb huvitavaks...

                    Kas siis hipi hakkab Scanspeakile kannale astuma oma üritusega? Muud kombinatsiooni ei raali välja praegu. Kandilise heliseva mööbli vabrik Haapsalus oleks ka variant aga hetkel ei paneks seda väga top priority asjaks...
                    hipi ei astu kellelegi kannale, jalanumber pole üldse nii suur, et olulist jälge jätta, seega antud juhul jutt konkurentsist ja konkurentidest on tõesti sõbralik liialdus.
                    välistatud muidugi pole, et soodsate olude toimel hakkab kunagi ka midagi suuremat sellest "hipi üritusest" välja kasvama.

                    siinses teemas rääkisin lihtsalt, mis minu kõrva ja silma riivas nende kuulsate kõlarite juures, lähtudes seni kogutud teadmistest ja kogemustest.

                    Comment


                      Vs: Visaton BG20 kõlarid

                      Minu poolne konkurentsi jutt väikene liialdus provotseerimiseks oli aga noh ei saa kuidagi alaksander petersonilt mingit infot kätte. Nii palju ka pole aega ja vajadust, et ennast neid kõlareid kuulama vedada.

                      Comment


                        Vs: Visaton BG20 kõlarid

                        Näib et ühe asjaga ollakse siis selleks korraks ühel pool...
                        Aga teemasse tulles - kas oleks võimalik teha nii et mõõdetaks ära stock BG20, eemaldatud abikoonusega variant ja immutatud BG20 näiteks A.P. kõlarites ning selle viiks läbi Scanspeak. Ma usun et Aleksander laseb küll kuskil kuidagi mõõta kuid peale tema ütluste tulemuste kohta pole muud infot kahjuks. See annaks meile infot esiteks VH käitumise kohta sellises tarastuses ning mökerdamise mõju, teiseks saab lisaks näha kuidas mõjutab pilti lisakõrgete kasutamine. Meie "kasu" oleks adekvaatne graafiline info, võimalus teemaga edasi minna ilma spekuleerimiseta, Aleksandri kasu oleks samuti täpsemas infos ja kindlasti mõõtmistel saadud kogemustes (kõrgete parema sobituse osas näiteks). Vassilkov on ju sarnaseid asju varem lausa ise pakkunud Lavingtonis.
                        Mis arvate?
                        Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                        Konfutsius

                        Comment


                          Vs: Visaton BG20 kõlarid

                          Nädalake läinud nagu naksti - ja ei mingit kippu ega kõppu suurte inimeste poolt, nagu oleks kont kurku kinni jäänud... Niipalju jõudu võiks ju ikka leida et kasvõi kähisedes öelda Ei või JAH.
                          Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                          Konfutsius

                          Comment


                            Vs: Visaton BG20 kõlarid

                            Esmalt postitatud OSX poolt
                            Nädalake läinud nagu naksti - ja ei mingit kippu ega kõppu suurte inimeste poolt, nagu oleks kont kurku kinni jäänud... Niipalju jõudu võiks ju ikka leida et kasvõi kähisedes öelda Ei või JAH.

                            Huvitav postitus! Mida me siin ütlema peaks? Nädal on tõesti möödas, selle ajaga oleksid võinud ise kastid valmis teha, koonuseid mäkerdada ja meile rääkida, mis järeldusteni jõudsid! Kui see teema sulle nii südamelähedane on, siis hakka pihta! Selles teemas on ju lõpus kõik ilusati lahti räägitud ja põhjendatud miks ja kuidas. Tuleb teha kurb järeldus, et veel on üks tegelane, kes lugeda ja iseseisvalt mõelda ei oska. Kont on kurgus ja kähisedes võib öelda, et pole mõtet siin igat möödakäijat sponsoreerida. Need kes peavad plaani BG-20 valjukat kasutada siis proovida ikka tasub! Esiteks on ta niivõrd soodsa hinnaga ja netis on seda teemat käsitletud palju, ning ämbrisse astumise võimalusi vähe , kasutage teda nii nagu tehas on ta tootnud! Mingit fenomeeni koonuse tõrvamisega, sellisel kombel, nagu siinsetest postitustest selgub, ei saavuta, pigem vastupidi, rikute asja hoopis ära. Esimeseks sammuks, lairiba kasti tegemisel väga hea lahendus!




                            Kõps, klõps ja mõistus tuleb!
                            viimati muutis kasutaja humax; 04 m 2008, 13:46.

                            Comment


                              Vs: Visaton BG20 kõlarid

                              ...Jah, nädalaga oleks teinud päris mitu kõlarit ja isegi mökerdades, aa veikene probleem on - ei oska nii mökerdada kui Peterson seda teeb ja ka tema kasti mõõdud on mulle teadmata. Mõtlesin et kui teema on sujuvalt üle läinud tema kõlaritele siis tegeleks ikka nendega siin teemas. Et kõik on siin ilusti lahti räägitud siis on arusaamatu kuidas enamik ei oma eriti mingit infot teemaks olevatest kõlaritest. Mõni ju võibolla teab ka asjast rohkem kuid peitub "pole veel otsustanud kas üldse midagi omast kogemusest postitan" vabanduse taha. Milleks siis üldse sõna võtta, pealegi kui teema ei huvita, sponsoreerida ei taha (huvitav, kas keegi palus temalt seda?) ja kas üldse temalt midagi küsiti?

                              "oleksid võinud ise kastid valmis teha, koonuseid mäkerdada ja meile rääkida, mis järeldusteni jõudsid! Kui see teema sulle nii südamelähedane on, siis hakka pihta! "

                              Kurb on tõesti kui inimene lugeda ei oska, nimelt olen siin teemas juba korra maininud postis nr 97 et mul on need VHd kasutusel, ka järeldused on kirja pandud nii siis kui edaspidi kui asi on kuidagi arenenud...

                              humax, kas sinul on mõni BG20 käeulatuses? Kasvõi läbi käinud?
                              Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                              Konfutsius

                              Comment


                                Vs: Visaton BG20 kõlarid

                                Esmalt postitatud OSX poolt
                                ...Jah, nädalaga oleks teinud päris mitu kõlarit ja isegi mökerdades, aa veikene probleem on - ei oska nii mökerdada kui Peterson seda teeb ja ka tema kasti mõõdud on mulle teadmata. Mõtlesin et kui teema on sujuvalt üle läinud tema kõlaritele siis tegeleks ikka nendega siin teemas. Et kõik on siin ilusti lahti räägitud siis on arusaamatu kuidas enamik ei oma eriti mingit infot teemaks olevatest kõlaritest. Mõni ju võibolla teab ka asjast rohkem kuid peitub "pole veel otsustanud kas üldse midagi omast kogemusest postitan" vabanduse taha. Milleks siis üldse sõna võtta, pealegi kui teema ei huvita, sponsoreerida ei taha (huvitav, kas keegi palus temalt seda?) ja kas üldse temalt midagi küsiti?

                                "oleksid võinud ise kastid valmis teha, koonuseid mäkerdada ja meile rääkida, mis järeldusteni jõudsid! Kui see teema sulle nii südamelähedane on, siis hakka pihta! "

                                Kurb on tõesti kui inimene lugeda ei oska, nimelt olen siin teemas juba korra maininud postis nr 97 et mul on need VHd kasutusel, ka järeldused on kirja pandud nii siis kui edaspidi kui asi on kuidagi arenenud...

                                humax, kas sinul on mõni BG20 käeulatuses? Kasvõi läbi käinud?
                                oh ära ärritu humaxi peale,
                                vana mees ja tiba pahane ka et kõik tema mõistukõnest aru ei saa ja samasuguste tõekspidamistega pole ühel nõul.

                                Lihtsalt jutu jätkuks et tehniline info on üks asi, aga teine on ka see mis see reaalselt on. Kaks täiesti sama suguste andmetega kõlarid võivad täitsa erinevalt kõlada, võib ju vabalt nii olla et ühed elavad teised mitte. sama teema ju kabladega kes tahab see kuuleb/usub kes ei taha see mitte.
                                Lihtsalt sellised mõtted.

                                Comment

                                Working...
                                X