Teade

Collapse
No announcement yet.

Visaton BG20 kõlarid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Visaton BG20 kõlarid

    Mina olen pigem sellisel arvamusel, et kui ma ei plaani seda kõlarit just õues kuulama hakata, vaid ikka oma koha peal (toas, kuskil nurgas), siis ma ka mõõdan seal samas toas ja seal samas nurgas. Mul on sellest jõle vähe abi, kui tassin õue, vaatan, "ajee raisk kaduski ära see nõme mügar" ja tassin tuppa tagasi, mügar tuleb tagasi ja kuulan elu lõpuni õnnelikult, teades, et see mügar on põhjustatud hoopis minu toa akustikast ? Lõppudelõpuks loeb ikka üldine heli pilt "kõlar + keskkond", mitte ainult kõlar.

    Comment


      #17
      Vs: Visaton BG20 kõlarid

      Esmalt postitatud Fos poolt
      Mina olen pigem sellisel arvamusel, et kui ma ei plaani seda kõlarit just õues kuulama hakata, vaid ikka oma koha peal (toas, kuskil nurgas), siis ma ka mõõdan seal samas toas ja seal samas nurgas.
      sa ju ei mõõda ka elementide takistusi-mahtuvusi-induktiivsuseid töötavas elektriskeemis.

      häda on selles, et kui kõlarit häälestades lisanduvad sinna ruumi omapärast tingitud hädad, siis esiteks ei ole võimalik täpselt aru saada, mida, kuskohast ja kuhu suunas on vaja häälestada. teiseks, kõlari häälestuse hädad ja ruumist tingitud hädad on siiski erinevad ning kõlari häälestamisega ei ole võimalik ruumi hädasid parandada ja vastupidi.

      Esmalt postitatud Fos poolt
      Mul on sellest jõle vähe abi, kui tassin õue, vaatan, "ajee raisk kaduski ära see nõme mügar" ja tassin tuppa tagasi, mügar tuleb tagasi ja kuulan elu lõpuni õnnelikult, teades, et see mügar on põhjustatud hoopis minu toa akustikast ? Lõppudelõpuks loeb ikka üldine heli pilt "kõlar + keskkond", mitte ainult kõlar.
      kõigepealt tuleb veenduda, et kõlar ise mängib korralikult ning alles siis saab ruumi akustika kallale minna. lihtsamalt juhul üritades kõlareid ja/või mööblit ümber tõsta.
      näiteks mitte vähimatki kasu pole sellest, kui sa üritad elemendi/kasti/filtri/krossoveri (või võimendi/tämbribloki/ekvalaiseri) häälestamisega elimineerida ruumi seisulaineid. pilt muutub lihtsalt igal kuulamiskoha muutmisel poole meetri võrra totaalselt.
      GSM: 5039624

      Comment


        #18
        Vs: Visaton BG20 kõlarid

        Esmalt postitatud @ndres poolt
        Muide nihutasin 20 cm võrra - midbassi kontekstis oluline jõnks (miinimum 140Hz, maksimum 170Hz) jäi täpselt samasuguseks.
        siis tuleb põhjust ikkagi kasti seest uurida. 160Hz sagedusel tekkivale täielikule seisulainele vastab ca 107cm kahe paralleelse seina vahet. (sinu 140...170Hz vahemikule vastavalt 122 ja 100 cm)

        kui kõrged need kastid sul olidki? 1,2 m - 2x28mm (kasti seina paksus) = 114cm, millele vastab 150Hz seisulaine. vooderdus vähendab pisut kasti ruumala ja viib seisulaine sageduse veidi kõrgemale.

        ps. see 270 Hz juures olev lohk on ilmselt sama sageduse veerandlainepikkuse-seisulaine.


        edit: vikade parandus numbrites
        viimati muutis kasutaja vtl; 13 m 2007, 18:29.
        GSM: 5039624

        Comment


          #19
          Vs: Visaton BG20 kõlarid

          Esmalt postitatud vtl poolt
          siis tuleb põhjust ikkagi kasti seest uurida.
          Uurisin. Alljärgneval pildil on "sihvaka" 60 liitrise inverterkasti võrdlus 20 liitrise kinnise kastiga.



          Ei mingit jõnksu midbassis pisema kasti puhul (328x194x312). Valjuhääldajad mõlemal juhul ikka BG20, muud tingimused (ruum) enam vähem samad.
          Küsimus - kas annab kõrgete (mõõtmetelt) kastidega midagi ette võtta või on ainus võimalus muuta kõlari proportsioone?
          Mis juhtuks, kui inverter viia kõlari teise otsa?

          Comment


            #20
            Vs: Visaton BG20 kõlarid

            Räägi kuidas sa mõõtsid need karakteristikud, mis mikriga?
            Kas panid mikri kuulamis kohta ja siis mõõtsid?
            Kui jah, siis sa ei saanud mitte kõlari sageduskarakteristikut vaid põhiliselt ruumi resonantse. MLS-iga (seda kasutab ka Speaker Workshop) saab keskmises toas normaalsete tulemustega kaugelt mõõta alates kuskilt 300 Hz ülesse poole. Alla 300 Hz tuleb mõõta vastu valjukat ja inverteri ava eest ning kiirguspindadega võrdeliselt kokku liita. Speaker Workshop oskab seda liitmist ilusti teha, kui valjuka ja inverteri mõõtmed ette anda.
            Lisaks tundub et suurem kast on suurte toestamata resonantsi pindadega. Kas toed on sellel sees?

            Comment


              #21
              Vs: Visaton BG20 kõlarid

              Esmalt postitatud moi poolt
              Räägi kuidas sa mõõtsid need karakteristikud, mis mikriga?
              Kas panid mikri kuulamis kohta ja siis mõõtsid?
              Mikrofoniks on Panasonicu WM-61A, paigutatud oligi valjuka tolmukuplist ca sentimeetri kaugusele. Signaaliks kasutasin konkreetsel juhul sweep`i, mitte MLS`i.

              ... Alla 300 Hz tuleb mõõta vastu valjukat ja inverteri ava eest ning kiirguspindadega võrdeliselt kokku liita. Speaker Workshop oskab seda liitmist ilusti teha, kui valjuka ja inverteri mõõtmed ette anda.
              Kuidas see täpsemalt käiks? Kokku liita saab vist valides Calculate ->Combine... - aga kuidas pindadega arvestamine käib?

              Lisaks tundub et suurem kast on suurte toestamata resonantsi pindadega. Kas toed on sellel sees?
              Tugesid ei ole, kui kõrgus välja jätta on suurim mõõde ca 290 mm. Arvestades, et kasutet saepuruplaat on 28 mm paksusega, ei tohiks asi väga hull olla?
              Vahepeal õnnestus mul sellest 140-160 Hz hüppest lahti saada, selleks täitsin kasti peaaegu täielikult mahulise vatiiniga.

              Comment


                #22
                Vs: Visaton BG20 kõlarid

                Valjuka ja inverteri karakteristikute kokku liitmise jaoks tuleb teha Resource/New/Driver/ alt valjukas ja siis mõõta valjuka ja pordi nearfield (kui veel pole mõõdetud), määrata need valjuka propertites vastavalt. Kui loodud valjukas on aktiivne, tekkib menüüse valik /Driver/, sealt alt valid /Merge Port Response../, avaneb uus aken, kus saad ette anda valjuka ja inverteri pindalad. OK vajutades saad tulemuseks x.Merged Nearfield graafiku.

                Tõmba endale SW manual (18 MB ja 700 lehekülge): http://www.audiodiycentral.com/resou...anual/SWM2.zip
                Seal muudki huvitavat, kui ainult SW, puust ja punaseks selgitatud.


                Kasuta siiski MLS-i mitte sweep-i ja pane /Options/Preferences/Measurements/ alt Sample Rate madalaks (11050) ja Sample Size 256K või natuke vähem, MLS signal Repeat count võiks ka 4 või rohkem panna. Igasugused kalibreerimised on sul SW-s ikka tehtud?

                Kui vatiiniga said hüppest enamvähem lahti, siis ongi kas sisemised seisulained või kasti pindade resonantsid. Nii suure pinnaga läheb ka 28 mm plaat resonantsi vahest.
                Kõige kindlam viis seisulainete ja resonantside olemasolu teada saada, on mõõta valjuka takistuse sagedussõltuvust.
                Tulemused peaksid olema midagi sarnast: http://www.hot.ee/moij/Image49.gif
                Seal on must joon vatiiniga summutatud kasti oma ja punane summutamata.

                Comment


                  #23
                  Vs: Visaton BG20 kõlarid

                  tere!
                  Ma sain Visaton BG20 jagu.50Hz kuni16000Hz helisageduse kõikuvus
                  2,5dB. Tel.5034719

                  Comment


                    #24
                    Vs: Visaton BG20 kõlarid

                    Esmalt postitatud aleksander peterson poolt
                    Ma sain Visaton BG20 jagu.50Hz kuni16000Hz helisageduse kõikuvus
                    2,5dB.
                    Kena küll, aga kui juba sõna võtsid, siis räägid ehk lähemalt?
                    Mis kastis, mida tegid, kuidas mõõtsid jne.

                    Comment


                      #25
                      Vs: Visaton BG20 kõlarid

                      Kõlar900x300x300 spiraalfaasipöörajaga.

                      Comment


                        #26
                        Vs: Visaton BG20 kõlarid

                        Ma ei saa aru ,miks minu suur tekst ei lähe läbi?

                        Comment


                          #27
                          Vs: Visaton BG20 kõlarid

                          Ma proovin siis väheaaval trükkida!

                          Comment


                            #28
                            Vs: Visaton BG20 kõlarid

                            valjukas on immutatud 3 komponendiga ei oma mingit filtrit,stereotsooni laiendamiseks läbi kondeka on lisatud kõrgsagedus valjukas

                            Comment


                              #29
                              Vs: Visaton BG20 kõlarid

                              Kõlarid sain testida Tallinnas helistuudios Raua1.Testijateks olid Glen Pilvre,Elmar Liitmaa ja keegi kolmas (nimi ei jaanud meelde)Tulemus oli väga hea.G.Pilvre lubas teha artikli juulikuu Tehnikamaailmas.

                              Comment


                                #30
                                Vs: Visaton BG20 kõlarid

                                NB!Mõni päev tagasi ma sain võrrelda oma kõlarid kallite DYNAUDIO AUDIENSE 82 kõlaritega (ca27tuh.EEK)ja nende omanik tunnistas et minu kõlarite sound on parem!

                                Comment

                                Working...
                                X