Teade

Collapse
No announcement yet.

Visaton BG20 kõlarid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: Re: Vs: Re: Vs: Re: Vs: Re: Vs: Visaton BG20 kõlarid

    Minul on ka 2xBG20 65liitrises kastis. Üks inverter kasti kohta - diameetriga 105mm , pikkust 150mm.
    Töötab ilma filtrita, otse võimu taga. Aga lisaks on minul veel ühendatud kaks kõrgsageduse piesot kasti kohta.
    Tulemus super minu arust!!

    Comment


      Vs: Re: Vs: Re: Vs: Re: Vs: Re: Vs: Visaton BG20 kõlarid

      Kas keegi oskab natukene inverteri osas abi anda? Nimelt sain eile kasti tükid välja lõigatud ning täna läheb kokku klopsimiseks, aga sooviks teada kui pikk tuleks inverter jätta.
      Nimelt toru ise on 9cm ning seina paksus tal 0,5cm. Seega sisemine diameeter 8cm. Kast tuli enamvähem täpselt 60 liitrit, pikk tuleks toru jätta või mis häälestusele tuleks kast sättida?
      Kui madalale on kaks BG20 elementi suutelised mängima sellises kastis?

      Kasti mõõdud on : 46,5 x 38,5 x 33,5cm

      Ise saan sellised tulemused : (Diameeter x pikkus)

      8 x 9cm - 40,57Hz
      8 x 8cm - 41,8Hz

      Comment


        Vs: Re: Vs: Re: Vs: Re: Vs: Re: Vs: Visaton BG20 kõlarid

        Ei mängi väga madalale. Miks sa bassbox pro programmi ei kasuta? Häälestussagedust katsetaks 40Hz kanti, madalamale ta nii või naa ei mängi. Ma kardaks rohkem kumina pärast, mis võib sellest kastist tulla, niiet väga kõrgele ei saa häälestussagedust panna.
        TFK Audio
        #tfkaudio
        http://www.facebook.com/tfkaudio/
        http://tfkaudio.blogspot.com/
        - Audioblogi, projektid jms.

        On kahte sorti inimesi - Ühed, kellele meeldib Loudness ja teised, kellele ei meeldi.

        Comment


          Vs: Re: Vs: Re: Vs: Re: Vs: Re: Vs: Visaton BG20 kõlarid

          Olin sellel ajal maal, kus programm puudus ja lootsin kiirelt abi saada. Nüüd sain jah koju ja muutsin asjad paika, kast mängib päris kenasti ja tundub, et tümpsu esitamiseks on ideaalne. Ütleks, et õnnestunud projekt ja kunagi ilmselt plaan kaks sellist kasti ehitada ja ühed elemendid juurde hankida. Tundlikkus on muidugi neil hea ja kaks tükki ühes kastis teevad ka üsna kenat rõhku. Hetkel on kast kapiustest ja üritatud prooviks teha võimalikult kiiresti ja hästi. Kui kunagi korralik materjal käiku võtta ja kastid kenasti ja soliidselt teha ja sisse veel vatiini lisada, siis peaks päris kenake asi saama.

          Igatahes minu kast sai järgmine hetke seisuga :

          Kasti mõõdud on : 46,5 x 38,5 x 33,5cm
          Inverter : 8,2 x 7cm
          Kasti häälestus : 44Hz

          EDIT :

          Kes oskab aidata? Ostsin BG20 elemendid kasutatud peast ning siis ei hakanud nii kohe näppima, aga praegu vaatasin et ühel kõlaril on kummiriba täiesti lahti liimist ja lõtendab. pean silmas seda paksu kummiriba, mis jookseb kõrvuti kruvi aukudega. Mis liimiga see tagasi tuleks liimida? Kodus on olemas " Super Atack", EPOxy liim või peab midagi spetsiaalsemat ostma?
          viimati muutis kasutaja wermecher; 19 m 2011, 18:52.

          Comment


            Vs: Re: Vs: Re: Vs: Re: Vs: Re: Vs: Visaton BG20 kõlarid

            Tüüpiline probleem nendel valjukatel. Endal ka juhtunud, põhjuseks olid poltide liiga suured pead mis surusid kummile. Pane sellega kinni, millega kinni jääb, lihtne.
            TFK Audio
            #tfkaudio
            http://www.facebook.com/tfkaudio/
            http://tfkaudio.blogspot.com/
            - Audioblogi, projektid jms.

            On kahte sorti inimesi - Ühed, kellele meeldib Loudness ja teised, kellele ei meeldi.

            Comment


              Vs: Re: Vs: Re: Vs: Re: Vs: Re: Vs: Visaton BG20 kõlarid

              Tänud, proovin ilmselt homme EPOga selle tagasi saada.
              Ahja, kellel on üle kaks BG20 lairiba, siis andke teada kuna sooviks juurde osta. Peavad olema uued või uueväärilised.
              viimati muutis kasutaja wermecher; 20 m 2011, 00:30.

              Comment


                Re: Vs: Re: Vs: Re: Vs: Re: Vs: Re: Vs: Visaton BG20 kõlarid

                Sellise lahenduse puhul lõigatakse üks element umbes 1,5mH pooliga kõrgemast otsast maha. Vastasel juhul kriiskab meeletult. Kasutaja Tehnofriik on sellest lahendusest ju lausa mitmes jutulõngas kirjutanud.
                Хоть я сразу не понял что это, ну почуствовал что для полного счастья это как раз вот уменя не хватало.

                Comment


                  Vs: Re: Vs: Re: Vs: Re: Vs: Re: Vs: Re: Vs: Visaton BG20 kõlarid

                  Ah, läbu jaoks pole vaja löigata. Nii tulebki vox purjakil peoliste kisast läbi ja nagunii lükatakse kuskilt tämbrinuppudest bass pöhja (stiilis köik nupud löpuni paremale, kaasa arvatud balanss)
                  Algul tuli kõik lambist, siis leiutati transistor ning nüüd oleme otsapidi jälle kiviajas...

                  Comment


                    Vs: Re: Vs: Re: Vs: Re: Vs: Re: Vs: Re: Vs: Visaton BG20 kõlarid

                    Jah mõistan juttu, kõrgemad otsad hetkel tõesti kriibivad kõrvu ja vaja neid lõigata. Teen nii nagu teema alguses kirjas ja ostan 1.5mH pooli vahele ühele elemendile.
                    Soov oleks kaks sellist kasti teha ja kasutada ühte võimendit, järelikult vaja need elemendid kastis rööbiti ühendada ja saan kasti peale 4Ohmi.
                    Seda tweetri lisamist peaks ka ilmselt hiljem uurima.

                    Kas keegi võiks pilgu peale visata, ehk olen suutnud midagi valesti määrata. Muidu oleks plaanis kaks vähe korralikumat kasti kokku meisterdada järgnevates mõõtudes :


                    Kas selline natukene torni laadne kast üldse on hea mõte või tuleks hoopis midagi muud teha? (Laiemaks ja madalamaks)
                    viimati muutis kasutaja wermecher; 21 m 2011, 16:28.

                    Comment


                      Re: Vs: Re: Vs: Re: Vs: Re: Vs: Re: Vs: Re: Vs: Visaton BG20 kõlarid

                      Mina enda kasti tegin madala nii ,et mahuks kaks valjuhääldit ja 110mm toru. Kui peab väikse autoga vedama siis võib mõnikord takistuseks tulla see ,et kast liiga kõrge.

                      Comment


                        Vs: Re: Vs: Re: Vs: Re: Vs: Re: Vs: Re: Vs: Re: Vs: Visaton BG20 kõlarid

                        Ilma filtrita tuleb graafik nagu märgitud katkendjoonega. Pidevjoonega on ühe valjukaga jadas 2,5mH/0,8Ohm pool.
                        Minu DIY blogi
                        <- CSS'i lairibad EL70 erihinnaga!

                        Comment


                          Vs: Re: Vs: Re: Vs: Re: Vs: Re: Vs: Re: Vs: Re: Vs: Visaton BG20 kõlarid

                          Seega soovitad sina 1.5mh asemel hoopis 2.5mH pooliga lõigata? Kas inverterite kohta oskad midagi soovitada või minu pildil olev variant sobiks? Tänud !
                          Kust kõige soodsamalt saaks poole osta antud näitajatega? Elfa müüdavad monacorid on sutsu kallid ja antud elementidele ehk liiga head. Valikus nägin ka vaid 1,50mH ning 2,20mH
                          viimati muutis kasutaja wermecher; 26 m 2011, 18:30.

                          Comment


                            Vs: Re: Vs: Re: Vs: Re: Vs: Re: Vs: Re: Vs: Re: Vs: Visaton BG20 kõlarid

                            Pimesi on raske soovitada. Portide kohta ei oska midagi tarka pajatada - on, siis on. Tegin võrdluse 1,5mH pooliga (pidevjoon) ja nagu näha kesksagedus tuleb kõrgemale. Kas ja kuidas kõlab - tuleb kuulata. Osta on ikkagi mõttekam suurem pool, millelt vajadusel maha kerida.


                            Suunakarakteristik 30° peal kukub muidugi 3kHz pealt järsult maha. Seega kuulamiskoht võiks olla pigem kaugemal ning valjuhääldid kuulaja suunas pööratud.
                            Minu DIY blogi
                            <- CSS'i lairibad EL70 erihinnaga!

                            Comment


                              Vs: Visaton BG20 kõlarid

                              Kerimisega jälle see, et sellega pole kursis, ehk keerab üldse miskit kihva. Meeldib tavaliselt kuldset keskteed minna. Poolide kohta ehk oskab ikkagi keegi öelda, kust on kõige soodsam neid soetada?

                              Comment


                                Vs: Visaton BG20 kõlarid

                                1mm 2,2mH ja 2,7mH on mul laos olemas.
                                Minu DIY blogi
                                <- CSS'i lairibad EL70 erihinnaga!

                                Comment

                                Working...
                                X