Teade

Collapse
No announcement yet.

Visaton BG20 kõlarid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #76
    Vs: Visaton BG20 kõlarid

    Esmalt postitatud aleksander peterson poolt
    Kui kõlarid on õige konstruksiooniga ,siis ei vaja nad mingit lisa bassi näol.Minu kõlarites on kõik olemas ja saund on tasakaalus.Minu kõlarites on immutatud BG-20(sellega saavutasin tasakaalu)ja tviiter läbi 4mkf kondeka.NB!On jargi proovitud-filter on .väga paha saundile
    Väikses ruumis ei jää nad tõesti midbassiga hätta, aga suuremates ruumides ja (sub)bassirohke muusikaga on korralik bassitugi kohustuslik, muidu saab neil pisikestel 8" pappidel käik lihtsalt otsa. Filtriks on lihtsalt pool, seega 1. järku, mille faasinihe on kõige väiksem. Kahe lairibaka kasutamine ilma filtrita on väga-väga paha - kammfiltriefekt.

    PS. Minu agregaatide näitel tegu väiksemat sorti PA kõlaritega, kuid tähtsaimaks kriteeriumiks siiski helikvaliteet mitte niivõrd meeletu SPL. Ja disainifilosoofiaks "sagedusvahemik 200...8000 Hz olgu minimaalsete filtritega, kõige parem, kui üldse filtriteta".
    Algul tuli kõik lambist, siis leiutati transistor ning nüüd oleme otsapidi jälle kiviajas...

    Comment


      #77
      Vs: Visaton BG20 kõlarid

      Miss bassi esitusse puutub, siis väga palju sõltub mis muusikat sa kuulad. Kui see koosneb 20-30Hz vahelisest undamisest, siis membraanid liiguvad tühja ja heli ei kostagi. Sellise muusika esitamiseks need kõlarid just kõige sobivamad pole ja läheb vaja lisatuge. Nõus!
      Siiski tulevad nad enamus muusikastiilidega (jazz, rock, pop, klassika, enamus klubimuusikast) ilusti toime. 30 ruuduses toas suudavad need kõlarid hingematvalt tugevat bassi esitada. Kui on vaja õues aiapidu teha, siis ma ei kahtlegi nende suutlikkuses.
      Jutt käib siis "horn" tüüpi kõlaritest, mida üks mees naljalt maast lahti ei tõsta .

      Comment


        #78
        Vs: Visaton BG20 kõlarid

        Aga Mina TÕstan Vabalt Oma KÕlarit Kahe KÄega:d 36m2 On Korralik Bass Ja Õue Ka

        Comment


          #79
          Vs: Visaton BG20 kõlarid

          Aleksander, ehk räägid kas oled membraanivõõpamisel ka samaaegselt mõõtnud kuidagi muutusi mis aset leiavad? Kõrvaga kindlasti kuid kas ka mõne mikrofoniga lähiväljast?
          Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
          Konfutsius

          Comment


            #80
            Vs: Visaton BG20 kõlarid

            Esmalt postitatud tehnofriik poolt
            Väikses ruumis ei jää nad tõesti midbassiga hätta, aga suuremates ruumides ja (sub)bassirohke muusikaga on korralik bassitugi kohustuslik, muidu saab neil pisikestel 8" pappidel käik lihtsalt otsa. Filtriks on lihtsalt pool, seega 1. järku, mille faasinihe on kõige väiksem. Kahe lairibaka kasutamine ilma filtrita on väga-väga paha - kammfiltriefekt.

            PS. Minu agregaatide näitel tegu väiksemat sorti PA kõlaritega, kuid tähtsaimaks kriteeriumiks siiski helikvaliteet mitte niivõrd meeletu SPL. Ja disainifilosoofiaks "sagedusvahemik 200...8000 Hz olgu minimaalsete filtritega, kõige parem, kui üldse filtriteta".
            Siin pole küll sinu väidetel alust.
            Võin kinnitada aleksandri sõnu, kuna pühapäeval sain neid kõlareid kuulata.
            Siis nendele kõlaritele pole mitte misket takistuseks. Kuulasime sõbraga neid kõlareid vist kuskil 3 tundi ja mida aeg edasi seda rohkem oli põhjust imestada. Heli on ikka jube ilusasti tasakaalus. Ruumilisus super.
            Sõit oli seda pingutust ikka väga väärt.

            Comment


              #81
              Vs: Visaton BG20 kõlarid

              Mõõtmised said tehtud varem Tallinnas(kõikuvus 50 HZ-16000HZ ca 3dB).Rohkem pole mõõtnud-pole selleks põhjust.Mulle pakub rohkem huvi muuta kõlarite konstruksioon-tahan teha nägusamaks!

              Comment


                #82
                Vs: Visaton BG20 kõlarid

                Esmalt postitatud MK poolt
                Siin pole küll sinu väidetel alust.
                Võin kinnitada aleksandri sõnu, kuna pühapäeval sain neid kõlareid kuulata.
                Siis nendele kõlaritele pole mitte misket takistuseks. Kuulasime sõbraga neid kõlareid vist kuskil 3 tundi ja mida aeg edasi seda rohkem oli põhjust imestada. Heli on ikka jube ilusasti tasakaalus. Ruumilisus super.
                Sõit oli seda pingutust ikka väga väärt.
                Ega ei väidagi, et tegu kehvade kõlaritega. Tõin lihtsalt välja mõned aspektid nende valjukate kasutamisel nii, nagu mina seda teen - kaks tükki kasti kohta. Ja heli on ka sel meetodil tasakaalus.

                Mis puutub bassi, siis 90% muusika puhul saavad need valjukad väga-väga hästi hakkama (räägin siis enda kõlaritest, mitte Aleksandri omadest, mis ka ilmselt tänu eksootilisele kastilahendusele bassi osas tagasihoidlikud pole), probleemid võivad tekkida vaid teatud spetsiifiliste žanritega. Õigust öelda pole ma nii mõnusat bassi veel varem ühegi kodukõlariga kuulnud - vaid korralik PA tehnika on bassi loomulikkuselt võrreldav* Aga kui vaja 10x10 meetrit saalis diskot teha, on bassitugi ALATI kohustuslik, ükskõik, millised põhikõlarid ka on


                *Ehk siis need pisikesed 8" saavad hakkama sellega, et basstrumm kostab tõesti nagu basstrumm ja basskitarr nagu basskitarr kontserdil (kus nad tulevad reeglina läbi 15...18" valjukatega PA bassikate), mitte ei ole mingi ebamäärane jõmin, mis iseloomustab raske koonuse, pika käigu ja madala tundlikkusega "tavalisi" bassivaljukaid.
                Algul tuli kõik lambist, siis leiutati transistor ning nüüd oleme otsapidi jälle kiviajas...

                Comment


                  #83
                  Vs: Visaton BG20 kõlarid

                  Tere!Ma ei leia vajadust kahes valjukas BG-20,vähemalt minu konstr.mitte!

                  Comment


                    #84
                    Vs: Visaton BG20 kõlarid

                    Kuna minu disaini puhul tegu pool-PA kõlaritega, siis põhirõhk on tundlikkusel (mis jääb nii 95...96 dB/W/m juurde), võimsustaluvusel (Visatoni üsna analoogses disainis MB 208/H 150 Hz kõrgpääsfiltriga antud 200 W), kompaktsusel (seega igasugused ruuporid langesid valikust välja). Disainifilosoofia: sagedusvahemik 200 Hz - 10 kHz olgu võimalikult minimaalsete filtritega ja ühetüübiliste valjuhääldite esitatav.

                    Huvitav näide konvergentsi kohta: PA monitorkõlarite konstrueerimisel jõudis üks DIY Audio Forum-i tegelane minu konstruktsiooniga praktiliselt identse lahenduseni
                    Algul tuli kõik lambist, siis leiutati transistor ning nüüd oleme otsapidi jälle kiviajas...

                    Comment


                      #85
                      Vs: Visaton BG20 kõlarid

                      Oskab keegi äkki õelda millises kastis peaks olema bg20 valjuhääldi kui ma kasutan seda kitarri võimendis ( akustilise).Ma arvaks et äkki tagant lahtine kast.Kast mis tuleb tuleks siis 27.5 Liitrit
                      viimati muutis kasutaja Hents; 21 m 2007, 20:59.

                      Comment


                        #86
                        Vs: Visaton BG20 kõlarid

                        Käisin kah tuttavaga Aleksandril külas heli kuulamas. Ja terve tagasitee mõtlesime, et kuidas enda kõlaritest lahti saada
                        Tõesti head heli teevad. Väga selge helipilt. Madal ots ennekuulmatu, konkreetne, täpne. Ei hakka kõrvadele ka valjul helitugevusel. Heli tuleb õhust, kui silmad kinni panna, siis arvaks et kõlareid pole, istuks nagu ise kuskil kontserdi saalis.
                        TFK Audio
                        #tfkaudio
                        http://www.facebook.com/tfkaudio/
                        http://tfkaudio.blogspot.com/
                        - Audioblogi, projektid jms.

                        On kahte sorti inimesi - Ühed, kellele meeldib Loudness ja teised, kellele ei meeldi.

                        Comment


                          #87
                          Vs: Visaton BG20 kõlarid

                          Esmalt postitatud Hents poolt
                          Oskab keegi äkki õelda millises kastis peaks olema bg20 valjuhääldi kui ma kasutan seda kitarri võimendis ( akustilise).Ma arvaks et äkki tagant lahtine kast.Kast mis tuleb tuleks siis 27.5 Liitrit
                          Kidra jaoks kuskil 500x400x300 e. ca 60l poolavatud(50%). 28l "käib"kah aga alumine ots lõigatakse liiga kõrgelt maha ja heli muutub "kopsikulaadseks".
                          Kõik meeldiv tuleb lambist...

                          Comment


                            #88
                            Vs: Visaton BG20 kõlarid

                            Sai ka käidud Haapsalus kõlareid kuulamas. Ütleme nii, et siiani pole paremaid kõlareid kuulnud. Teist lugu kuulates sai selgeks, et tellimus tuleb sisse anda.

                            Comment


                              #89
                              Vs: Visaton BG20 kõlarid

                              Esmalt postitatud kaspar99 poolt
                              Sai ka käidud Haapsalus kõlareid kuulamas. Ütleme nii, et siiani pole paremaid kõlareid kuulnud. Teist lugu kuulates sai selgeks, et tellimus tuleb sisse anda.
                              ma tean mis tunne sul on.

                              Comment


                                #90
                                Vs: Visaton BG20 kõlarid

                                Esmalt postitatud kaspar99 poolt
                                Sai ka käidud Haapsalus kõlareid kuulamas. Ütleme nii, et siiani pole paremaid kõlareid kuulnud. Teist lugu kuulates sai selgeks, et tellimus tuleb sisse anda.
                                Mis see hind on neil umbes ?

                                Comment

                                Working...
                                X