Teade

Collapse
No announcement yet.

Visaton BG20 kõlarid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: Visaton BG20 kõlarid

    Tjaah..seda küll.
    Aga olles paar aastat behringeriga töötanud eriti enam neid "televoonikapsleid" ei võta tõsiselt mõõtmisteks.
    Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
    Konfutsius

    Comment


      Vs: Visaton BG20 kõlarid

      BG20-test saaks päris asised PA kastid, kui panna 4 elementi näiteks kinnise kasti sisse. On keegi selliseid mõtteid mõlgutanud ? Teeks juba oma hornidega väiksema peo ära, mis siis veel rääkida 4 elemendist kastis.

      Comment


        Vs: Visaton BG20 kõlarid

        Esmalt postitatud ats poolt
        BG20-test saaks päris asised PA kastid, kui panna 4 elementi näiteks kinnise kasti sisse. On keegi selliseid mõtteid mõlgutanud ? Teeks juba oma hornidega väiksema peo ära, mis siis veel rääkida 4 elemendist kastis.
        Täpselt seda mõtet ma olen mõlgutanud. Ses mõttes oleks asi ok, et kui läbu käigus mõni tolvan nupud põhja keerab, siis ei lase tviitereid läbi, sest neid lihtsalt pole. BG-20 peaks valule vastu pidama küll. Mul on olemas umbes 130l kastid, aga siis tekib kohe vajadus sobiva võimu järgi jne. Ühesõnaga ootab mul see teema. Viimase sooduka ajal võtsin Tevalost 2tk ära neid bg-20 neid, et teada saada, mis loom on. Panin ajutiselt olemasolevasse 10mac-1 kasti. See on siis kinnine ja umbes 19l ? Tulemus ei meeldi absoluutselt. Kuna pole audiofiil ja ei oska sageduste järgi öelda, et kus muhk või lohk, siis lihtsustatult on tunne selline nagu kuulaks muusikat läbi telefoni. Suuremasse kasti pandult vast lisanduv madal ots tasakaalustab seda kiledat kõrget. Praegu ei kõla küll ükski pill nii nagu peaks. Sisetunne ütleb, et peab palju vaeva nägema, et neist õige hääl kätte saada. Positiivne on muidugi bg-20 tundlikkus.
        Хоть я сразу не понял что это, ну почуствовал что для полного счастья это как раз вот уменя не хватало.

        Comment


          Vs: Visaton BG20 kõlarid

          venelastel oli selline PA olemas 10GD36-tega, mis väga sarnased BG20-le. Mis häält tegid ei mäleta.

          Comment


            Vs: Visaton BG20 kõlarid

            Venelaste süsteemi nimi oli "Estrada". Hääl oli üpriski hea. BG-20'tega peaks veel parema saama. Paraku olen kõlarikastide juures täiesti võhik. Kuidas nendest elementidest tavalise kastiga bassi kätte saada. Kindel lahendus oleks hornid, kuid miinuseks on materjalikulu ja raskus. 4-elementi kastis peaks juba päris hingematva ja kvaliteetse mataka andma

            Comment


              Vs: Visaton BG20 kõlarid

              Nelja elemendi jaoks miski ~120 liitrine kast häälestusega kusagile 40 Hz kanti. Ise tegelikult kasutaksin BG-d kesksageduse jaoks, nt. 200 Hz-st 5...10 kHz-ni, kõrgetele mingi slot tweetri stiilis Beyma CP21 ning bassi jaoks 15" elukaid. Või siis 12"...15" kickboxe 60...200 Hz ja 18"...24" valjukaid subbassi jaoks... A see läheb juba suht ulmeks ära

              Tegelikult soovitaks kahe 4 valjukaga kasti asemel ehitada neli 2 valjukaga - kergem ringi tassida ja saab dispersiooniga mängida. Eespool siin teemas on ka kirjas, kuidas mina neist valjukatest hi-fi tasemel heli välja võlusin ilma ruuporite ja muu esoteerikata.
              Algul tuli kõik lambist, siis leiutati transistor ning nüüd oleme otsapidi jälle kiviajas...

              Comment


                Vs: Visaton BG20 kõlarid

                Väga tore oleks teada, millisele lahendusele kasutaja @ndres oma "sihvakate" kõlarikastidega jõudis? Või on need juba ajaloo prügikastis? Endal plaanis ka lihtne inverterkast 60..80l aga kuju osas on peale selle teema läbi lugemist suured kõhklused.
                Хоть я сразу не понял что это, ну почуствовал что для полного счастья это как раз вот уменя не хватало.

                Comment


                  Vs: Visaton BG20 kõlarid

                  Väljanägemine on ikka täpselt samasugune ja igapäevases kasutuses, niipalju kui minul vaja on.
                  Jõnksust midbassi osas sain lahti, kui täitsin kastid mahulise vatiiniga. Seega oli ikkagi tegemist seisulainest tingitud ilmingutega.
                  Mina olen igati rahul, koos 6f5p põhineva võimuga suurepärane kooslus IMHO

                  Comment


                    Vs: Visaton BG20 kõlarid

                    Nonii. Minul valmisid lõpuks 50l lihtsad inverterkastid ja huvi oleks korraldada mingi võrdlev kuulamine. Seda siis juhul, kui kellelgi Tartu kandis on samade elementidega (või ka miskite muudega, milledega võrdlemine teeks targemaks) midagi teostatud.
                    Хоть я сразу не понял что это, ну почуствовал что для полного счастья это как раз вот уменя не хватало.

                    Comment


                      Vs: Visaton BG20 kõlarid

                      Näitad ehk mõnda pilti ka "vastsündinutest" ?
                      Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                      Konfutsius

                      Comment


                        Vs: Visaton BG20 kõlarid

                        Esmalt postitatud vuss poolt
                        Nonii. Minul valmisid lõpuks 50l lihtsad inverterkastid ja huvi oleks korraldada mingi võrdlev kuulamine. Seda siis juhul, kui kellelgi Tartu kandis on samade elementidega (või ka miskite muudega, milledega võrdlemine teeks targemaks) midagi teostatud.

                        Täitsa olemas BG-20 kõlarid, ning võrdlev kuulamine oleks huvitav ettevõtmine küll :P 16-17 veebruar äkki?
                        Algul tuli kõik lambist, siis leiutati transistor ning nüüd oleme otsapidi jälle kiviajas...

                        Comment


                          Vs: Visaton BG20 kõlarid

                          Pilti pole praegu millegagi teha. Kui võimalus avaneb, siis klõpsin ära. "Lihtne" tähendab minu mõistes seda, et tegin nad n.ö. "optimaalse" proportsiooniga, mida Bassbox pro pakkus. Lõplik maht sai vist 45l. 21 mm mdf ja sees täisring 40x40 tugevdusi. Tagakülje keskele sai veel lisalipp jäikuse tõstmise huvides kinnitatud. Inverteriteks mingist autowoofrist välja lammutatud 73 diameetriga 80mm pikad "flare end" torud. Arvutuste järgi peaks häälestussagedus 43 Hz olema. Vatiks läks paar kolm cm paks puuvillavati kiht igale poole lippide vahele. 6f5p võimu järgi kõlavad küll ja bassi on täitsa piisavalt. Aga Sansui transivõimu taga ei meeldi. Testimisprotseduuriks jääb 6f5p ikka veits haledaks. No jõuab veel mõelda mis ja kuidas. Pagana häda on sellega, et ühtegi etalonsüsteemi pole kõrval. Kõrv võib väga petlik olla. Praegu käivadki emotsioonid seinast seina ja ei saa suurt midagi aru. Kohati tundub väga hea ja vahepeal jälle vastupidi.
                          Хоть я сразу не понял что это, ну почуствовал что для полного счастья это как раз вот уменя не хватало.

                          Comment


                            Vs: Visaton BG20 kõlarid

                            Praegu käivadki emotsioonid seinast seina ja ei saa suurt midagi aru. Kohati tundub väga hea ja vahepeal jälle vastupidi.
                            Tean, mida sa tunned - ise siiani vahest mõtlen, et mida kuradit... Creative P-380 tundub sama head häält tegema... Lairiba eripärad?

                            Aga dünaamika on neil super - tõmba see lugu (täiesti legaalne) ja pane pala esimese 10 sekundi jooksul helitugevus parajaks
                            Algul tuli kõik lambist, siis leiutati transistor ning nüüd oleme otsapidi jälle kiviajas...

                            Comment


                              Vs: Visaton BG20 kõlarid

                              See pala oli dünaamika mõttes tõesti super ja lairibadele vägagi sobiv. Võrdleva kuulamise koha pealt on hetkel selline tunne, et sai see idee vist suure hurraaga liiga vara välja käidud. Praegu olen ma küll omadega suht segaduses ja kardan, et see segadus võib veelgi suureneda. Kui kellelgi on mingi konkreetsem idee, mida ja kuidas selle kuulamisega toimetada, siis mina olen oma kastidega täitsa olemas. Endal on hetkel loominguline kriis 6f5p võimu koha pealt.
                              Хоть я сразу не понял что это, ну почуствовал что для полного счастья это как раз вот уменя не хватало.

                              Comment


                                Vs: Visaton BG20 kõlarid

                                Terekest!

                                Sai minujuures väikene kuulamisüritus korraldatud!
                                Külalisteks olid:vanameister Aleksander Peterson oma kurikuulsate BG20 spiraalfilter kastidega,foorumis kuulsust võitnud ning suurte kuulamiskogemustega scanspeak ning lihtsalt mina Crimson kes ka üht teist kuulnud oma lühikese elu jooksul!
                                Signaaliallikaks oli Teac VRDS 25x võimenditeks sansui Au-d11ii ning Creek 4330
                                Olin juba ammu tahtnud neid kaste kuulata oma süsteemi järgi ning nüüd oli see võimalus!:
                                Väga neutraalsed kõlarid ja seda kõike heas mõttes.Sobivad ideaalselt muusikasõbrale kes tahab kuulata seda mis plaadilt tuleb!Helid ei kriiska,mängivad väga tasakaalustatult,täpselt,bass on ohjes(mängib ainult sulle mitte kõrvalruumi),muusikas on õhku ja lavatunnet!
                                See kõik eeldab muidugi korralikku signaaliallikat ja võimendust.Kui näiteks vahetasime võimu,võisid ilma suurema pingutuseta kirjeldada võimude nüantsilisi erinevusi jne. St. need ei ole elamuse kastid sellesmõttes,et nad joonistaksid iga asjaga igast asjast ilusa pildi nagu enamus niinimetatud hinnatud kõlarid mida meile poodides pakutakse B&W(kenad kõrged ja seda ühtmoodi iga muusikaga ning salvestusega) jne.
                                Ühesõnaga Aleksandri kastid ei tohiks pikemat aega kuulates ka ära tüüdata kuna kõik nüantsid on paigas ja naturaalsed.
                                Mis veel üllatas,et meeletu koormustaluvusega asjandused,kusjuures moonutused minimaalsed ning tundlikus suht kõrge!
                                Kokkuvõttes mina olin meeldivalt üllatunud ja sain hea kuulamiskogemuse,mida BG20-st saab välja imeda! Ning soovitan teistelgi,kes selle valjukaga võitlevad ja teistelegi,sellest osa saada!
                                Parimat,
                                Crimson.
                                viimati muutis kasutaja Crimson; 03 m 2008, 14:00.
                                http://www.album.ee/user/16860279

                                Comment

                                Working...
                                X