Teade

Collapse
No announcement yet.

Visaton BG20 kõlarid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: Visaton BG20 kõlarid

    Kas ka hr scanspeak avaldaks oma arvamust kuuldust?

    B&W kõrgete iseloomustus peab tõesti paika...iseenese heliga kipuvad olema.
    Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
    Konfutsius

    Comment


      Vs: Visaton BG20 kõlarid

      Oleks huvitav küll muljeid lugada.
      B&W keskmistel seeriatel on isegi natuke kõgemate keskmiste osa selline "iseenese heliga" (väga hea väljend iseloomustamaks seda nähtust).

      Comment


        Vs: Visaton BG20 kõlarid

        ...Vaikus...
        Tea kas varsti tuleb esimene Audese FullRange?
        Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
        Konfutsius

        Comment


          Vs: Visaton BG20 kõlarid

          Kirjutage see mõiste "iseenese heli" pisut lahti. Iseloomulik värving? Või probleem heli ruumilisusega, lavaga?

          Comment


            Vs: Visaton BG20 kõlarid

            Või iseloomulik moonutus?
            Minu DIY blogi
            <- CSS'i lairibad EL70 erihinnaga!

            Comment


              Vs: Visaton BG20 kõlarid

              Veel üks huvitav kõlar BG-20 jaoks: UniQorn, siit leiab ka joonised "kloonile".

              Samuti tundub, et Carlsbro kasutab neid valjukaid oma portatiivses PA-s.
              Algul tuli kõik lambist, siis leiutati transistor ning nüüd oleme otsapidi jälle kiviajas...

              Comment


                Vs: Visaton BG20 kõlarid

                Kui tõenäoline on, et BG20 kõlareid toodetakse edasi veel? Äkki peab kohe ära ostma.
                Vahetada 350W lampvõimendi jääksoojust Kaja Kallase elektrimolekulide vastu.

                Comment


                  Vs: Visaton BG20 kõlarid

                  Kas sul on mingit inside infot, et tootmine võib lõppeda ?

                  Comment


                    Vs: Visaton BG20 kõlarid

                    See UniQorn tõi meelde kohe kanada Mirage M1 ja M3 kõlarid...need olid bipolaarse heliväljaga. Kloonisin endale M3 kasutades 10gdz-36e valjuhääldeid (2tk kõlaris, üks ühel, teine teisel küljel ja samas faasis ühendatud, aastaks 1988 ) Põnev oli neid kuulata. Kui teha sama nüüd BG20 peale siis peaks asi päris huvitav tulema...

                    "Iseenda heli"
                    Minu meelest nagu teatud sagedustel spetsiifiline tämber, mille tunneb kohe ära kui korra oled kuulnud - nagu S90...tunned kohe pimedas ka ära... Samas pole see nagu otseselt moonutus ka. Minu kogemus on B&W803`ga, mida tuli kuulata kolm kuud. Selles oli lõikesagedus 4kHz peal ning ilmselt on nii ka teistel sarnase kõrgega kõlarites. Et sagedus parasjagu sätib end ülemiste kõrgete kõrvale siis võibki vahel tunduda et ka see riba on värvinguga. Kevlarist suur keskriba võis muidugi ka omada ebameeldivaid ilminguid seal 4kHz lähistel, mine tea.
                    Helipildi ruumilisust mõjutas ehk sellega et kui see spetsiifiline regioon esinema hakkas siis näiline asukoht ei seostunud muu helipildiga palju.
                    viimati muutis kasutaja OSX; 09 m 2008, 23:33.
                    Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                    Konfutsius

                    Comment


                      Vs: Visaton BG20 kõlarid

                      Tervitused kõigile ja tore on jälle eestis tagasi ollaJ

                      Aga nüüd kõlarite juurde.
                      Esmamulje oli positiivne. Ei osanud ju nendest „vanadest vene sektsioonkappidest” nagu midagi oodata J
                      Aga vastu vaatas avatud ja kergesti kuulatav heli. Suuremaid möödapanekuid või väga häirivaid nüansse silma ei torganud. Kui nüüd heli täpsemalt ja lahata, siis:
                      Keskriba tundus väga meeldiv ja tonaalselt ühtlane, lisaks oli seal oli nii õhku kui avarust.
                      Bass mängis väga madalale(hämmastavalt madalale)
                      Teisest küljest jälle, bass oli üsna malbe ja puudu jäi atakkist midbassi alas(nagu kuulaks 0.5 Q faktoriga kinnist kasti).
                      Ka kõrged jäid keskribaga võrreldes pisut kinniseks ja tuhmiks.
                      Kuid arvestada tuleb sellega, et võõrast kõlarit võõras ruumis, koos võõra CD-mängija, võimendi ja juhtmetega kuulates on enamasti see probleem, et ei tea mida tegelikult kuulatakse. Ainus tuttav asi sel hetkel oli oma kuulamismaterjal. Seepärast ei tohiks kiiresti kaugeleulatuvaid järeldusi teha, sest alati on oht, et kõik tugevad ja nõrgad küljed, mis kõrva hakkavad, ei pruugi olla sugugi ilmtingimata kõlarist (ja enamasti ei olegi). Seepärast oli mul kaasas ka oma võimendi Creek 43.
                      Kui esimene kuulamine toimus 130W-se Sansuiga, siis 40W Creekiga avanes hoopis teistsugune „vaatepilt”.
                      Kõrged mis enne olid tuhmid ja kinnised, avanesid ja muutusid palju meeldivamaks. Kuid sellega kaasnesid huvitavad muutused keskribas. Keskribasse mis eelmise võimendiga tundus väga tasakaalukas ja ühtlane, tekkis juurde terve hulk kõrgemaid harmoonilisi. Tundus, nagu võtaks keskriba kusagil umbes 600-800hz alates , kõrgemate sageduste suunas, tõusva joone. Kui naisvokaali puhul see niiväga segama ei jäänud, siis meesvokaali puhul, hakkas kõrgemate harmooniliste osakaalu suurenemine kohati pisut segama. Seda ilmselt rõhutas veelgi midbassi „liigne rahulikus”. Selle tulemusena omandas keskriba teatava värvingu.
                      Kuid erinevalt Sansuist, mis tuli bassi kontrollimisega suurepäraselt toime, jäi Creek just madalama bassiga hätta. See polnud enam nii muljetavaldav kui Sansui puhul. Aga see läheb juba võimu kapsaaeda

                      Kui nüüd tonaalsus kõrvale jätta, siis helipilt oli täiesti olemas, instrumendid eristusid ilusasti omavahel. Tervik tundus küll pisut suurem ja laialihajuvam, kui ma harjunud olen, kuid usun, et sellises mõõdus kõlari ja sellise suure elemendi puhul on see täiesti normaalne( kui isegi mitte väga hea).
                      Dünaamika oli väga hea ja kõlaritele võis „lõputult peale keerata”, ilma et oleks kinni kompressima hakanud.
                      Teisest küljest mikrodünaamika ja keerulisemate nüansside lahutusvõime jäi pisut nõrgemaks, kuid seegi oleks ilmselt liia palju tahta 8” elemendi puhul.
                      Oluline oli see, et tervikuna jätsid kõlarid üsna tasakaaluka ja positiivse mulje. Tõenäoliselt kui oleks olnud aega ja võimalust, oleks sobiva komplekteerimisega olnud võimalik tulemust veelgi meeldivamaks saada.

                      Minu poolt suured tänud Aleksandrile ja Crimsonile, huvitava kogemuse ja meeldiva õhtu eest. Ja soovitan kõigile, kellele asi huvi pakub, neid ise neid kõlareid kuulata.

                      Comment


                        Vs: Visaton BG20 kõlarid

                        Esmalt postitatud scanspeak poolt
                        Bass mängis väga madalale(hämmastavalt madalale)
                        Teisest küljest jälle, bass oli üsna malbe ja puudu jäi atakkist midbassi alas(nagu kuulaks 0.5 Q faktoriga kinnist kasti).
                        Ka tehniliselt võib vist selle võimalikult suure mahuga, madalale häälestatud ja suure aktiivkaoga inverteriga kasti ASK-d bassi otsas võrrelda kinnise kastiga.

                        Comment


                          Vs: Visaton BG20 kõlarid

                          Väga hästi sõnastatud kogemus hr scanspeak`i poolt.
                          Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                          Konfutsius

                          Comment


                            Vs: Visaton BG20 kõlarid

                            Lisan omalt poolt-ma pean kõllide soundi neutraalseks.Erinevate võimudega heli on erinev,aga ma pole tähele pandnud ,et helis oleksid ühed ja samad nüansid välja tulnud.See tähendab lihtsalt võimendite erinevust.Reeglina nende kõllidega võimud töötavad meeldivamalt,seda tunnistavad võimude omanikud.Ja suuremas ruumis helipilt on veelgi mõnusam(minu tuba on 36m2 ja 3m laed)

                            Comment


                              Vs: Visaton BG20 kõlarid

                              Sain siis omadest ka pildi tehtud. Hulga aega on tegemisest mööda läinud ja andmedki kipuvad ununema. Õnneks olen siinsamas jutulõngas eelnevalt kirja pannud. Maht 45l, häälestus 43Hz. Mdf on lihtsalt rulliga ja seinavärvi ülejääkidega värvitud, pahteldatud lihvitud pole. Inverterid pärit USBlasteri autowoofrilt. Naine askeetliku viimistluse üle igatahes ei kurda. http://www.hot.ee/surfileht/bg20.jpg Heli koha pealt on tõsisemad võrdlused tegemata. Mängib nagu pildiltki näha poolelioleva 6f5p võimu taga. Mõned asjad kõlavad päris hästi. Vana E.L.O., Liisi Koikson, Cheryl Crow ja mõni veel. Väga paljud asjad võiks paremini kõlada. Vaiksel mängimisel jääb bassi nagu vajaka, kui võim täiel võimsusel töötab, siis rohkem tasakaalus mu meelest. Paremini kõlavad asjad, millel kogu spekter pole heliga pilgeni ära täidetud ja on hingamisruumi ka. Akustilised värgid. Karmimal rokkmuusikal tundub tihtilugu, et lähebki müraks kätte. Õigupoolest peaks proovima rohkem erinevate võimudega, aga pole vaimu peale tulnud. Nii et tegelikult ei oska midagi öelda. Asjade praeguse seisuga kindlasti rahul ei ole. Nõrku lülisid on ahelas enne kõlareidki üksjagu.
                              viimati muutis kasutaja vuss; 06 m 2008, 18:17.
                              Хоть я сразу не понял что это, ну почуствовал что для полного счастья это как раз вот уменя не хватало.

                              Comment


                                Vs: Visaton BG20 kõlarid

                                Täna siis sai tulejoonele pandud Estonia 35ac-021 ja minu bg-20-d. Võimendiks Odyssei 010 ja mängis Liisi Koiksoni CD. Eeldasin, et mu robustne filtriteta bg-20 saab haledalt ära, aga tulemus üsna üllatav. Mu bg-20 tundus bassi hulga madalamale mängivat ja üleüldse oli bassi ja keskmiste osa hoopis meeldivam. Justkui oleks ühel mänginud pappmembraan ja teisel plekk Nii ta ju ongi aga siiski. Oleks foorumis paljukiidetud Estonialt enamat oodanud. Kõrgete osas jääb bg-20 pisut puudulikuks ja selle koha pealt arenguruumi jagub. Vahepeal on mitmeid võime läbi käinud. Nüüd siis lasin üle tüki aja Odysseile voolu sisse ja pagan, päris head häält teeb see asi. Hea meel kohe, et pole selle asemel mingit "sony ressi" soetanud endale.
                                Хоть я сразу не понял что это, ну почуствовал что для полного счастья это как раз вот уменя не хватало.

                                Comment

                                Working...
                                X