Teade

Collapse
No announcement yet.

Visaton BG20 kõlarid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: Visaton BG20 kõlarid

    mulle tundub, et peale koolipoiste peaksid ka mõned vanemad härrad
    pisut oma keelekasutust jälgima: suure emotsiooniga kirjutatud postitused
    on keeleliselt ja mõtteliselt sageli väga lohakad, tekitades rohkem
    segadust kui selgust.

    vanasti öeldi: enne mõtle, siis ütle. kirjutamisel peaks seda kuldaväärt
    nõuannet veel enam järgima, et kirjutatu arusaadavust säilitada.
    kirjutatu loogilisteks lõikudeks jaotamine ei teeks ka paha.

    vähem emotsioone, rohkem sisu. hetkel kaks lugupeetavat süüdistavad
    teineteist vastastikku emotsionaalsuses -- vanasti öeldi pada sõimab
    katelt...

    palun, härrased, austagem keelt ja meelt, jätaks vastastikused lahmimised
    poliitika ja ajakirjanduse pärusmaaks (-;

    Comment


      Vs: Visaton BG20 kõlarid

      Esmalt postitatud scanspeak poolt
      Humax, kas ma saan sinust õieti aru?
      Et siis Sinu kogemuse põhjal ei sõltu sellest, missugust kaablit kõlarite sees kasutada, heli seisukohalt suurt midagi.
      Seda kindlasti mitte! Mingit suva kaablit ei kasuta! Mingi imelist kodukootut või siis mingeid mõnetonnisesid ka mitte! Kuna nüüd pole enam nende kaablitega probleemi ja müügis on seinast seina toodangut, siis jah teatud eelistused on olemas. Ei hakka valetama ja kui neid saada polnud sai ka omaloomingut tehtud ja kogemusi kah. Sai ka nüüd tagantjärele tarkusena ikka jamasid tehtud ja ka mõõdetud, sest selleks olid kõik profi vahendid olemas koos foonikaga ja kastidega. Minu jaoks hüvasti noorus ja unustatud teema, peale ühe pisiasja, ma tean, kui poest ostma lähen siis millised eelistused on. Kuna tootjaid on mitmeid, siis ka kaableid on erinevaid ja mitte oma ristlõike pärast. Ristlõike poolest kasutan kas 4mm2 või kui pikkus ühel kastil on üle kahe meetri siis 6mm2 sõltumata võimsusest max 75W . Kui üht soont vaadata, siis peab see koosnema võimalikut paljudest kiududest olema pehme ,hästi painduv ja plastiline kiud ja seda ilma isolatsioonita vaadates. Hea pehme plastile paljukiuline, keerutatud ,punakat tooni, vask kaabel ja pole probleeme olnud .Need, kes teisti arvad ja mingeid kalleid kaableid eelistavad, siis on see nende probleem ja mida iganes. Minule surnud teema ja sellele investeeringut ei tee. Mingist lifti kaablist on ka kodukootud kaablid olemas ja sellise soonega nagu kirjeldasin,ei mingit eelistust ,et neil vahet oleks. On ka koaksiaal- kaabli hõbetatud sukast tehtud neid ja polnud ka nendel mingit eristatavat vahet. Kui on arvamus, et kaabel on määrava tähtsusega ja paranab helipilti siis kasutage! Olen sellele kunagi palju aega pühendanud ja kõik see on tasuta ja tagajärgedeta, nagu öeldakse. Täiesti isiklik veendumus, kaabel imet ei tee!!!
      viimati muutis kasutaja humax; 22 m 2008, 14:31.

      Comment


        Vs: Visaton BG20 kõlarid

        pagan neid kaableid võtaks... sel teemal on nii palju karvu kitkutud, et...

        teemakohaselt on Aleksander ilmselt head ja huvitavad kõlarid taas teinud:
        au ja kiitus! ei tasu siis kaablite pärast taas kaklema minna (-;

        usun küll, et mida minimalistlikum süsteem (so kogu helitrakt) on, seda
        tugevamat mõju avaldab iga selle komponent. lairibasüsteem ei sisalda
        ka kõlari poolelt eriti palju komponente, seepärast võiks kaabel helile
        üsnagi märgatavat mõju avaldada. ja on ju üsna maitseasi, millist
        "vorsti", "soolikat" või "kiupundart" keegi kasutab, peaasi, et ta
        kuulatavaga rahule jääb ja oma kogemuse tutvustamise eest kellegi
        käest kohe sõimata ei saaks.

        samas oleks ilus ka pisut konkreetsemalt kirjeldada oma üllitist ja selle
        toimimise põhimõtteid. postitused a la "tegin superasja, ja ei ütle,
        mismoodi", "see on jäme, pikk ja hea" või "oled loll, kuna ei usu" jne mõjuvad tehnikafoorumis kuidagi kohatult -- nagu hiromandi enesereklaam ehk (-;

        Comment


          Vs: Visaton BG20 kõlarid

          Aga minul on selline küsimus - milline on nede moditud BG-de sageduskara ja THD? Omal kogemus selline, et originaalseisundis Eminence Alpha 6 originaalseisundis BG-ga võrreldes on nagu öö ja päev - Alpha on tunduvalt sirgem ning THD tunduvalt madalam. Alpha pole muidugi see "päris" täisriba, aga üks kuradi õige wideband (tõlkes... lairiba?) kesksagedus, esitades kogu kriitilise vahemiku 200 Hz...6 kHz probleemideta. Ning väga hea kandidaat ruuporlaadimiseks
          Algul tuli kõik lambist, siis leiutati transistor ning nüüd oleme otsapidi jälle kiviajas...

          Comment


            Vs: Visaton BG20 kõlarid

            On mindki see asi huvitanud. Olen ka erinevatel aegadel püüdnud asjaosalist veenda mõõtmistega tegelema kuid tulemusi me ei ole siin näinud. Aga vähemalt teame et profiriistad on kasutusel...

            Minu BG20 paar on kaotanud abikoonuse. Ülemist otsa toetab Focal TC-90.
            Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
            Konfutsius

            Comment


              Vs: Visaton BG20 kõlarid

              Kui teen endale kõlaripaari valmis,siis lasen kõik mõõtmised ära teha ja pakun ka kuulamise võimalust.Mina vähem panen tähele mõõtmistele ja usaldan oma kõrvu-meeldib või ei meeldi. Ja kui ei meeldi, võitleme edasi.Jagmine etapp,lasen juba tuttavatele kuulata ja jatan meelde nende arvamused.Ja nii käib see töö.Tunnistan,et uus variant on palju parem vanast.

              Comment


                Vs: Visaton BG20 kõlarid

                ...Usalda aga kontrolli
                Juhul kui teed enda rõõmuks siis jah sobib selline lähenemine, kuid nagu me näeme siis eelmine mudel kiskus nagu äriks kätte minema. Korrektsem oleks kui lisaks subjektiivsele meeldivusele lisanduks ka mingi kogus objektiivset infot. Eriti informatiivne oleks immutamise käigus muutuv ASK graafiliselt. Ma ei saa aru kuidas tagad erinevate valjuhääldite eksemplaride ASK sarnasuse sest teed ju immutamist käsitööna. Isegi tööstuslikult on mõnel firmal olnud raske teha paberkoonust piisavalt väikese tolerantsiga (RRR poolt toodetud 40W-62 membraanid Audesele näiteks), kuidas saame olla kindlad et vähemalt sarnase ASK´ga isendid on paarideks valitud kui mõõdad vaid ühe kõlari soorituse? Karta võib et esimene ja kümnes paar seeriast võivad üsna erinevalt kõlada selliste meetoditega.
                Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                Konfutsius

                Comment


                  Vs: Visaton BG20 kõlarid

                  Immutan valjukaid ühte moodi,ja võrdlus käib oma kõlari paariga.Ja lõpuks ometi ega ma kõlareid kellelegi peale ei suru.Inimene teeb ise valiku kust ta endale kõlarid tahab soetada.Näiteks käisin Mobicomis (Pärnu mnt142)lampvõimendit ja vinüüli kuulamas oma kõllidega,ja lõpptulemuseks telliti minult üks paar saarespooniga kaetud kõlle.Tuleb välja,et 100tuh.EEK maksvate AION kõlarite ja 60tuh.EEK maksvate WLM kõlarite kõrval minu tehtud kõllide sound ei olegi paha.
                  Lisatud failid

                  Comment


                    Vs: Visaton BG20 kõlarid

                    Kas poleks aeg, suurepärasele sisule, ka sobivam väliskest anda?
                    Nagu keegi siinsetest mainis - "sektsioonikapid".
                    ...muidugi hinnale lisab see vast ~2...4k juurde.
                    Mõte lihtsalt sellest, et vaadates hi-fi tehnika ülemist otsa siis on visuaalsele poolele, samuti suurt rõhku pandud ... ilmselgelt on selle taga klientide ootused.
                    Samas jälle kui "sektsioonikapid", võistlevad läikivate ja kalliste toodetega võrdselt...eks see ole viimast omanikele veits valus.
                    Edu igaljuhul.
                    -

                    Comment


                      Vs: Visaton BG20 kõlarid

                      Aga tegelikult kõlarid lähevad seksiooni kappidele lisaks.Ja ma tegelikult ei tahagi,et minu kõlarid kaoks pildil olevate asjade hulka.Mingi erinevus peab olema.

                      Comment


                        Vs: Visaton BG20 kõlarid

                        Mööblipoes ringi käies,ma näen,et kandiliste nurkadega mööbel tuleb tagasi.

                        Comment


                          Vs: Visaton BG20 kõlarid

                          Nonii.. sai siis ka ühed sellised kõlarid juhuse tahtel üle vaadatud/kuulatud, mitte küll Aleksandri juures kodus, aga siiski väga korralikus ruumis ja hea tehnika taga.

                          Vaiksel kuulamisel oli täitsa hea, natuke helitugevust peale keerates hakkas kõrgem ots kriiskama, tweeter ja ülevalt lõikamata lairiba kohe üldse kokku ei sobinud, bass kippus kumisema ja oli umbne (nendel kõlaritel oli ava suunatud põranda poole).

                          Kole oli veel see, et immutamise tagajärjel oli elemendi koonus lainetama hakanud, servast koguni oli lainetus mõne millimeetri ulatuses sisse- ja väljapoole!

                          Ise olen sama elemendi koonust katnud kergelt värnitsaga - ühtlustab küll ülemist otsa, aga teatud erksus keskribas ja madalas otsas läheb kaduma.

                          Üldse jääb fenomen mõistetamatuks, miks sellist lahendust nii eriliseks peetakse? Loomulikult usun, et see lahendus tervikuna on parem kui mitmed poekõlarid, seepärast ise ju kõlareid ehitataksegi. Aga natuke koomiline on kohe suure hurraaga kõlarid kaenlas igal pool ringi joosta ja saavutust kuulutada. Eks jooksuhoogu muidugi lisas ka mainimine ajakirjanduses.. Aga noh - miks mitte, kui jätkuvalt tõendust on vaja, et selline kõlar töötab, aga ta töötaks ka teistsuguse kastiga ja mökerdamata kujul kaheribalisena ning passiivfiltritega mitmel juhul isegi paremini..
                          Isiklikul küll sellist rändtsirkust ei sponsoreeriks, kuid kui keegi on selle läbi õnnelikuks tehtud, siis on ju hästi!

                          Comment


                            Vs: Visaton BG20 kõlarid

                            Esmalt postitatud OSX poolt
                            Küsimus Sassile - kas see membraani immutamine kahe-kolme aasta pärast kätte ei maksa kõmmeldunud membraani näol? Pimedal vene ajal*sai ka membraane võõbatud kuid need kippusid aastatega võtma (esmalt) sellist ebakaubanduslikku välimust.
                            Nii ma kunagi küsisin ja näe - ajalugu kordub. Ei ole ikka uut siin päikese all...

                            Hipi kirjutas: "Kole oli veel see, et immutamise tagajärjel oli elemendi koonus lainetama hakanud, servast koguni oli lainetus mõne millimeetri ulatuses sisse- ja väljapoole!".
                            Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                            Konfutsius

                            Comment


                              Vs: Visaton BG20 kõlarid

                              Esmalt postitatud hipi poolt
                              Nonii.. sai siis ka ühed sellised kõlarid juhuse tahtel üle vaadatud/kuulatud, mitte küll Aleksandri juures kodus, aga siiski väga korralikus ruumis ja hea tehnika taga.

                              Vaiksel kuulamisel oli täitsa hea, natuke helitugevust peale keerates hakkas kõrgem ots kriiskama, tweeter ja ülevalt lõikamata lairiba kohe üldse kokku ei sobinud, bass kippus kumisema ja oli umbne (nendel kõlaritel oli ava suunatud põranda poole).

                              Kole oli veel see, et immutamise tagajärjel oli elemendi koonus lainetama hakanud, servast koguni oli lainetus mõne millimeetri ulatuses sisse- ja väljapoole!

                              Ise olen sama elemendi koonust katnud kergelt värnitsaga - ühtlustab küll ülemist otsa, aga teatud erksus keskribas ja madalas otsas läheb kaduma.

                              Üldse jääb fenomen mõistetamatuks, miks sellist lahendust nii eriliseks peetakse? Loomulikult usun, et see lahendus tervikuna on parem kui mitmed poekõlarid, seepärast ise ju kõlareid ehitataksegi. Aga natuke koomiline on kohe suure hurraaga kõlarid kaenlas igal pool ringi joosta ja saavutust kuulutada. Eks jooksuhoogu muidugi lisas ka mainimine ajakirjanduses.. Aga noh - miks mitte, kui jätkuvalt tõendust on vaja, et selline kõlar töötab, aga ta töötaks ka teistsuguse kastiga ja mökerdamata kujul kaheribalisena ning passiivfiltritega mitmel juhul isegi paremini..
                              Isiklikul küll sellist rändtsirkust ei sponsoreeriks, kuid kui keegi on selle läbi õnnelikuks tehtud, siis on ju hästi!
                              No jah see natuke helitugevust, pole midagi nii natuke. See ikka omajagu juba, ning selle kõrge kriiskamise sümptomid ja bassi kontorlli alt väljumise ka siis minul aga nii kõvasti ma samas ei kuula ka.
                              Seda immutamise tagajärge pole ju näha kui kate ees.
                              Ja kuulamisruumi kohta niipalju et need konkreetsed isendid on selle suhtes väga kriitilised, kõige paremini kõlasid need minu arust aleksandri enda pool tema enda võimendiga, samas sõbral on mul väga kehva kuulamisruum ja tema kodus ei toimi need kõlarid üldse nii nagu võiks tegelt.

                              Comment


                                Vs: Visaton BG20 kõlarid

                                Nüüd sekkun ka mina vahele.Ma rõhutan veel kord,et kõlarid on neutraalse kõlaga.Lõpliku soundi määravad ruu,võimendi,CD pleier.Scanspeak kirjutas hästi lahti (postitus130)kui erinevalt mängivad erinevad asjad.Väga hea tasakaalukas ,avar sound oli Mobicomis väga kalli lamvõimendiga ja väga korraliku LP -ga(lampkorrektor)Kui on minu kõllid veel seal alles,võib neid näha ja kuulata Mobicomis.Minul kodus on TEAC VRDS-10 CD mängija ,üks odav võimendi DENON

                                Comment

                                Working...
                                X