Teade

Collapse
No announcement yet.

Visaton BG20 kõlarid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: Visaton BG20 kõlarid

    Postitust muuta ei saa aga panen pilti kah

    Comment


      Vs: Visaton BG20 kõlarid

      Omapärane valik on kokku saanud pildil.
      Kui nüüd meenutate kuulamisi siis kuidas tundus stereopanoraam Onkenit ja APd võrreldes? Ning siis kuidas esitus see panoraam Intzu kõlaritest?
      Kas kuulamine toimus pildil olevas paigutuses? Kui nii siis tegite Intzu kõlaritele "liiga" kuna nende bass ja alumised kesksagedused peegeldusid AP kõlarite külgedelt.
      Kas Tannoy filtritest on midagi teada, näiteks järk ja lõikesagedus?

      Kui leidsite et 1kHz kandis on BG20l muhk siis see ilmselt kolib tasapisi natuke kõrgemale. Tegelikult, kui SKd vaadelda siis on alates kilohertsist helirõhk enamvähem paigas, kuid alla selle langeb kohatult palju (6-7db), see väljendubki siis (toetudes kuulmispsühholoogiale) hoopis soovis vähendada valjemat heli. Selline SK võib põhjustada tõesti sellise tunde nagu "visataks keskriba otse näkku" (@marcor1). Ka meesvokaal ei pruugi olla selline nagu loodetud.
      Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
      Konfutsius

      Comment


        Vs: Visaton BG20 kõlarid

        Jah, olin ka kuulamisel. AP kõlarid said kuulamisel ikka eest tõstetud.
        Kõige harjumatum tundus mulle just onkeni heli. Eriti (pop)rocki puhul tundus tasakaal paigast ära. Eriti suur kontrast oli Onkeni pealt Tannoy peale minnes - nagu muhku ja lohku võrrelda. Aga onkeni sügavus ja detailsus oli väga huvitav.
        Kuna mu kuulamiskogemused on nadid siis pole pädev kritiseerima. Lihtsalt subjektiivne muljetamine. Arvestades Sully ülejäänud tehnikat ja kogemusi siis eks ta teab, kuhu minna.

        Hariv kogemus oli.
        -

        Comment


          Vs: Visaton BG20 kõlarid

          Natuke kirjandust lugedes siis Sully onkenite kohta, käib ilmselt termin "very forward". vokaal on ees ja instrumendid tükk maad tagapool. Enda tagasihoidlik süsteem (Marantz 2270+CD7300) on "laidback", sellest ka vast kõige suurem kontrast.
          -

          Comment


            Vs: Visaton BG20 kõlarid

            Esmalt postitatud OSX poolt
            "9 999 EEK (lisandub km)

            KVALITEETKÕLARID A.P. VISATON SPECIAL...

            Fantastilise helipildiga käsitöö kõlarid...
            Hinna langemise kiirus on 500 kr. kuus (lisandub km), see teeb nüüd 7999

            Comment


              Vs: Visaton BG20 kõlarid

              See kogu teema.... vau, selline on mu reaktsioon. Küsimusi on omajagu, mismoodi, kuidas, millega, kui kaua. Ma istun siin arvuti taga ja lugedes mismoodi erinevad inimesed kirjeldavad heli, tuleb mul mõttesse ainult selline pilt kuidas inimene istub tugitoolis, näoga kõlarite poole ja näoilmed vahetuvad.
              Pole ma kunagi kuulnud ülikalleid kõlareid/võimendeid, aga tahaks küll. Huvitav kas ma vaataks kõrvalolijatele lolli näoga otsa? Segaduses oleks kindlasti.
              Mida kujutab endast kõrva treenimine? Ei tea, oma pisike ettekujutus on, aga las see jääda veel mõttesse. Kui võtta üldiselt, siis praegu kuulate teie (kõik, kes peate end kasvõi natukenegi audiofiiliks) oma muusikat CD'lt? või vinüülilt?

              Martti, alles alustamas

              Comment


                Vs: Visaton BG20 kõlarid

                See kujutluspilt tugitoolis istuvast kuulajast on üsna elutruu.

                Kõige lühem vastus source kohta minu poolt - pakkimata digital, enamuses CD kuid ka DVDA.

                Kõrva treening... see on niivõrd avar teema et raske on ühte posti kokku pressida seda. Ma hetkel isegi ei ürita
                Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                Konfutsius

                Comment


                  Vs: Visaton BG20 kõlarid

                  Herr MK, kas ütleksite umbkaudsed hinnad antud kõlaritel, mis pildil?
                  Sportlik huvi tekkis, pole ka viga kui ei avalda. Väga esteetilised näevad välja küll, kohe aru saada, et õiged omanikud on kõlaritel.
                  digiKUNST

                  Comment


                    Vs: Visaton BG20 kõlarid

                    Martti, kõrva treenimine algab elusmuusika kuulamisega ja selle
                    võrdlemine kodus taasesitavaga... üks kontserdikülastus, eeldatavalt
                    a capella, võrdub paljude-paljude cd-de, sacdide, lp-de hinnaga emotsionaalselt.

                    käesolev teema on odava valjukaga maksimaalse efekti saavutamisest,
                    ei muust. seda võiks ka paljud muud postitajad meeles pidada.

                    loodetavasti on kasuks.

                    Comment


                      Vs: Visaton BG20 kõlarid

                      OSX', ma kuulasin alustuseks omastarust väga tähelepanelikult 320 kbps mp3 vs. Apple Lossless format sama lugu. No mitte ei kuule erinevust.

                      Nüüd on vist see koht kus sa ütled, et edastajad jätavad soovida?
                      Muidu tänud mu kujutluspildi selginemisele kaasaaitamise eest.

                      marley'le: ära pahanda, et trügisin teemasse, ise hoopis teist teemat arendades. Kaevata ka ei tahaks kuskilt vana teemat ja seal hakata rääkima võõrast.

                      Miks a capella?

                      Comment


                        Vs: Visaton BG20 kõlarid

                        Esmalt postitatud Martti_K. poolt
                        Miks a capella?
                        A Cappella annab aimu, kuivõrd tegelikusest irdunud on see mis tavaliselt kõlaritest kostab.

                        Comment


                          Vs: Visaton BG20 kõlarid

                          Esmalt postitatud sewar poolt
                          A Cappella annab aimu, kuivõrd tegelikusest irdunud on see mis tavaliselt kõlaritest kostab.
                          a cappella - instrumentaalsaateta mitmehäälne koorilaul

                          Ma kahtlustan, et marleyl lipsas see termin lihtsalt kogemata jutu sisse

                          Comment


                            Vs: Visaton BG20 kõlarid

                            Ilmselt pidas tema ja pidasin minagi silmas naturaalpillidel ilma võimenduseta esitatud muusikat. Ja koorilaulu muidugi kah

                            Comment


                              Vs: Visaton BG20 kõlarid

                              Mis acapellasse puutub, siis kõige hullem pidi olema lastekoor, kehvakesel süsteemil pidavat hinge kinni tõmbama. Endal pole veel õnnestunud sellist süsteemi kuulata See oli üks Ida - Viru "audiohaige" nagu ta ennast nimetab, soovitus süsteemi testimiseks.
                              On muude hääle ja muusika instrumentidega kuidas on, aga lihtne klaveri lindistus on ka algajale muusikahaigele hea oma kõrva treenimiseks.
                              Klaverite kõla pole nii varieeruv kui suvaliste muude instrumentide oma. Samas on seda ka rohkem kui ühtegi teist instrumenti kuuldud, lasteaed, kool, mudilaskoor jne. Midagi on ikka kõrvade vahele jäänud. Kui nüüd mälus pisut sobrada saab päris lihtsalt aimu "päris" ja "võlts" klaveri vahest.

                              Comment


                                Vs: Visaton BG20 kõlarid

                                Minu kuulamiskogemus ütleb et igasugune vokaalmaterjal sobib paremini kuulatava hindamiseks kui klaver. Klavereid on tõesti palju kuuldud kuid mis seisundis nad olid ja mis ruumides? Kui tegu salvestisega siis jääb tavaliselt teadmata kuidas on salvestusel mikrofonid asetatud, kas esitati tegelikult kinnise, poolavatud või täiesti avatud kaanega jne. Vokaaliga on see moment natuke lihtsam - mikkid on üldiselt esitajal kas just käes aga ees kindlasti. Klaver sobib aga hästi detonatsioonimoonutuse tuvastamiseks.
                                See kas lastekoor tõmbab kõlaril hinge välja sõltub ikka kõlarist, minul näiteks ei tõmba. Ka naisvokaal säilib ühes tükis. Et teema on BG20 kohta siis selle valjuka puhul naisvokaal muutub pähkliks kergesti (see ilmselt põhjustab ka soovi neid "möksitada"). Teisalt, teatud materjali tarbeks ta sellisena aga sobib, oreli kõrgemad viled ja näiteks akordioni esitus on päris põnev, kui natuke küljelt kuulata.
                                Inimvokaal on sedavõrd nüansirikas ja mis põhiline - enamus sagedusi on nimelt kõrva kõige tundlikumas alas, kus igasugune eksimus on hästi kuuldav.

                                Martti, edastajate kohta ma ei saa nagu midagi oletada, kuigi tihti siiski on nii et mingi ahela lüli võib kergesti piduriks osutuda. Kas see nii on pead sina selgitama
                                Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                                Konfutsius

                                Comment

                                Working...
                                X