Teade

Collapse
No announcement yet.

Visaton BG20 kõlarid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: Visaton BG20 kõlarid

    DT94 (vöi misiganes odav körge) 1600 Hz peal - forgetaboutit. Tegelikult, üksköik milline kuppel unusta ära. Ruupor sobib paremini. Vt. visatoni MB 208/H referentsiks. Tegelikult vöiks 2xBG20 üldse ära unustada ja ühe Fane Sovereign 8-225 (Thomannis 49€) asemele vötta: http://prodance.cz/protokoly/fane_so...5_new_2011.pdf Tuleb väiksem, kergem, odavam ja parem kast.
    Algul tuli kõik lambist, siis leiutati transistor ning nüüd oleme otsapidi jälle kiviajas...

    Comment


      Vs: Visaton BG20 kõlarid

      ehk siis oleks pidanud kohe MB 208/H ehitama
      konkreetsed kõlarid jäävad ainult kodukino jaoks, niiet ei hakka neid vast 2x50EUR'ga tuunima (kõige odavamad ruuporid mis silma hakkasid olid suurusjärku 40eur/tk). Eks järgmiseid kõlareid ette võttes olen juba veidi targem.
      Aga mingi kõrge peab siiski panema, kuna hetkel sealt normaalset häält küll ei tule.

      Comment


        Vs: Visaton BG20 kõlarid

        http://www.thomann.de/gb/eminence_apt80.htm alates 5 kHz päris head.
        Algul tuli kõik lambist, siis leiutati transistor ning nüüd oleme otsapidi jälle kiviajas...

        Comment


          Vs: Visaton BG20 kõlarid

          selles mammutteemas on lahatud seda elementi läbi ja lõhki. Googeldades VEELGI enam.

          Seega küsiks: mis on sinu jaoks hea heli? oled kuulnud midagi, millega võrreldes need BG20ned on jamad. Kui sul aju suudab protsessida heli nagu seda teeb nt mikriga spets tehnika, siis on tegu imeinimesega.

          Minu isiklik kogemus "hea heliga" on üllataval kombel kõige odavamate Philipsi SHP-2000 klappidega. 10 euri ja minule meeldib kõrvale pehmem heli (st kesk-kõrgsagedused on nõrgemad, kuid tuntavalt sirged) ja bassid on seetõttu paremini eristatavad. Lisaks pole tegu supertundlike klappidega, 105dB ajab nii mõnegi härra naerma, kuid see väiksem tundlikus on ohverdatud parema bassitundlikuse saavutamiseks!!!
          Nagu paljud enne sind: lõika topeltkoonus maha, sobita faasiplugid ja siis hakka tweeterit lisama. Enne seda mängib see habras topeltkoonus paigaldatud kõrgsagedusvaljuka lihtsalt üle (sageduskarakteristika graafiku järgi on alates 3000Hz lõuna-eesti murdmaastiku tekitama ca 94dB tundlikuse juures)
          Topeltkoonus eemaldatud ja faasiplugid installitud, on tegu mõnusa lairibaga, mis käib rahuldavalt 10000Hz ära üpriski ühtlase karakteristikaga.

          šnitti võid võtta vene 4GD-35 valjukatest. 63-12000Hz. immutatud väga väike ala sisekupli ümber. Natukene liiga haruldased valjukad eesti pinnal, et faasiplugidega katsetada, kuid isiklik kogemus on olemas ja eelistan iga kell paari 10GD-36K või 4gd-35 nende BG seeria omade üle!!! IMHO, loomulikult
          Fools and fanatics are always certain of themselves, but wiser people are full of doubts

          Comment


            Vs: Visaton BG20 kõlarid

            Tere kõigile!
            Kuna ma olen uus tervitus kõigile selle armas foorum
            Sest Visaton BG-20 siin on suurepärane kast, mis annab väga hea.
            Enjoy!
            Tervitab kõiki oma St Anna!Click image for larger version

Name:	BG-20 Visaton.JPG
Views:	1
Size:	43,1 KB
ID:	867510

            Comment


              Vs: Visaton BG20 kõlarid

              Lugesin selle mammutteema läbi ja tirin taas elule
              Uskumatu kuidas ühe mehe väga headest saavad väga halvad kõlarid.

              Minu küsimused:
              On kellelgi Tartu kandis neid valjuhääldeid suuremas vendikastis või hornis võimalik presenteerida? Eriti pakub huvi tehnofriigi lahendus asjast (2 valjukat ühes 60L kastis, ühel ülemine ots lõigatud + horn tüüpi tweeter) Kui suur nende võimustaluvus nii suures kastis jääb? Siin teemas räägitud kassetikarbi plastikuga kaetud valjuhäälditel olevat see ülimalt väike (vatt või paar)

              Lugupidamisega, Joosep

              EDIT:
              Ise ei oska ma muud teha kui põhiandmed bassboxi panna ja nende järgi pakub ta ise kastiks ühele elemendile 120L häälestussagedusega 33hz ja F3tuleb 35Hz - Mis sellisel juhul võimsustaluvuseks jääb pole mul aimugi kuid usun, et kuigi valjult neid kuulata ei saa sellises kastis....tegu pole ju woofritega.
              30L väiksema kasti korral (90L) siis 36hz ja F3 oleks 40 - see madal ots meeldiks mulle juba väga kuid ka seda ei tahaks 8" pabervaljukast uskuda vms?
              veel 30L vähendades oleks siis 60L kast 40hz häälestussagedusega ja F3 oleks 45hz.....see on midagi mida Lugupeetavad ülal ka pakkusid. Selline häälestussagedus tundub klubimuusikale sobivat kuid kui ma siia 60L sisse veel ühe valjuka lisan siis f3 tõuseb üle 60hz ehk justkui bass kaoks ära? Mida ma valesti teen või millest ma valesti aru saan?
              viimati muutis kasutaja jeff01; 27 m 2014, 12:49.

              Comment


                Vs: Visaton BG20 kõlarid

                need valjukad ei mängigi väga madalale, suurt kasti ei ole mõtet teha, sest xmax saab ennem otsa, kui sealt normaalselt 36hz hakkab tulema. Mul on 60 liitrine kast ühe valjuka kohta ning võiks kõvasti väiksem olla, inverteri tegin meelega lühemaks, ca 45-50hz peale, et sealt natukene konkreetne bass tuleks.
                TFK Audio
                #tfkaudio
                http://www.facebook.com/tfkaudio/
                http://tfkaudio.blogspot.com/
                - Audioblogi, projektid jms.

                On kahte sorti inimesi - Ühed, kellele meeldib Loudness ja teised, kellele ei meeldi.

                Comment


                  Vs: Visaton BG20 kõlarid

                  Otsisin oma praeguste kõlarite andmed ja ennäe imet ei mängi ka need nii madalale kui arvasin....
                  38hz-30khz (-16db)
                  48hz-25khz (-10db)
                  93Db

                  Selle võiks vist 2 x BG20 valjukat 60L vendikastis järgi teha küll

                  Comment


                    Vs: Visaton BG20 kõlarid

                    OK. Kui leiad hea kvaliteediga SIIS kommi kuidas see lugu kõlab ? - http://www.youtube.com/watch?v=gj0Rz-uP4Mk

                    Comment


                      Vs: Visaton BG20 kõlarid

                      Teab keegi mis oleks odav tundlik kõrgsagedus valjukas, mis kõlbaks ühe bg20ne kõrvale mängima nii, et bg20ei peaks filtriga maha tapma, et vähemalt sirge graafik või veidi lõpust tõusev saada?
                      Tean millega visaton neid bg20neid kokku sobitas aga see veidi overkill kui vaid 1 valjukas kastis.

                      Comment


                        Vs: Visaton BG20 kõlarid

                        Seda BG20 on paaritatud Monacor - MPT 005 tweeteriga - http://shop.pillipood.ee/0701160100/0/readmore/52582/
                        lugemist: http://www.hifi-forum.de/viewthread-104-19934.html

                        Comment


                          Vs: Visaton BG20 kõlarid

                          Tänud abistamast.
                          Kahjuks pole arvutis bassboxi ega muid programme et ise arvutada......Kas viitsib keegi "arvata" kui väiksesse kasti võib BG20ne ja selle odava tweetri panna, et woofriga toetades miskit suurt auku sisse ei jääks? Teeks esialgu 2 kuid hiljem vist 4 kasti single bg 20 + tweeter lae nurkadesse kettide otsa + miski 18" sub nö koduseks peomürtsuks (Nii võiks säilida nende võimsustaluvus ja xmax ei läheks lõhki etteantud 40W sisendvõimsuse korral?

                          Comment

                          Working...
                          X