Teade

Collapse
No announcement yet.

Soovitage lairiba valjukat

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Soovitage lairiba valjukat

    Niisiis on sünnipäeva rahad tulekul ja tahaks soetada mingi odavama otsa lairiba valjuhääldid, et teha endale lairiba kõlarid. Kuna sain "päranduseks" hunniku vene lampe, siis kavatsen lõpuks midagi korraliku(nii korraliku, kui nendest lampidest saab) võimu ka kokku panna. Kõigepealt alustaks aga korralikust valjukast ja siis teeks ka vastava võimendi.

    Nõuded valjukale:

    - Oomid pole olulised.
    - Kuulatav muusikastiil oleks Hard-im Rock ja Soft-im Metal ning ka Rn'B.
    - Sagedusriba võiks küündida vähemalt 15-18kHz kanti, alumine ots alla 100Hz ikka.
    - Sagedusriba ei tohiks rohkem kõikuda ekstreem juhul kuni +-6db
    - Väga tähtis oleks ka üldine helipilt(et mingid sagedused tugevalt esile ei tuleks ja et midagi puudu ei oleks).
    - Võimsust võiks olla vähemalt 5W(nom)
    - Tundlikkus võiks ka olla 95 db ligi.
    - Mõõtmed pole ka eriti olulised.
    - Hind võiks jääda alla 1000.- tükk(uuelt või kasutatult)

    Kellel on häid kogemusi mõne valjukaga või isegi kõlariga, siis andke aga nõu. Tähtis oleks nende valjuhääldite saadavus.

    Iseloomustage ka neid valjuhääldeid, milliseid nendest kõlbaks kasutada ja millised võib kohe kõrvale jätta?
    30GD-301
    15GD-12
    10GD-36
    10GD-38*
    6GD-14*
    6GDR-1*
    4A-18
    4A-28
    4A-32
    4A-33*
    4A-36*

    *pole ise sellist näinud, aga andmed lubavad enam-vähem.

    #2
    Põhimõtteliselt vastab su kirjeldusele 10GD-36.Nimiandmed siis:
    Pn............................10W
    Zn..............................4R
    Fmin-Fmax.....50Hz-25kHz
    EÜ...........................10dB
    Fres.........................40Hz
    Pok.........................0,2Pa
    D.........................200mm
    m...........................1,4kg
    Andmed siis L.Abo raamatust "Raadioseadmete üksikosad".Saadaval Westbalt`i poes (endine RET) Punane 6.Hind 195.- tk.

    Muidu oman ka 30GD-301 tüüpi valjukaid, aga nende võimsus on tunduvalt suurem ja sag.-ala on pisut ahtram.Mõningad nimiandmed:
    Pn...................30W(max 40W)
    Zn...................................12R
    Fmin-Fmax.....35Hz(?)-12,5kHz
    EÜ.....................................(?)
    Fres...................................(?)
    Pok..............................0,45Pa
    D................................300mm
    m.................................ca.5kg
    Andmed pärit vene foorumitest.Olid saadaval samas poes.Hind 360.- tk.


    Muidu isiklikult soovitan SE lampvõimenditele 4GD-4 või 4GD-28(2 tk töötavad paarina ühes kastis; Fres...63Hz ning Fres...90hz variant), kuid viimaseid on raske leida.PP variandile sobivad 5GD-3RRZ või 6GD-6(+ 3GD-2 kõrgemat otsa toetama), 10GD-36, 15GD-10 ja keskmise võimsusega võimendite(10W ja üle) puhul 4A seeria ning 30GD-301.
    The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
    Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
    Projektide pildid
    Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
    http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

    Comment


      #3
      http://www.tevalo.ee/foorum/index.php?showtopic=15521

      Comment


        #4
        soovitan ka julgelt 10gd36
        muusika on kuulamiseks

        Comment


          #5
          Originally posted by Cheopps@Jul 24 2005, 18:49
          Muidu isiklikult soovitan SE lampvõimenditele 4GD-4 või 4GD-28(2 tk töötavad paarina ühes kastis; Fres...63Hz ning Fres...90hz variant), kuid viimaseid on raske leida.PP variandile sobivad 5GD-3RRZ või 6GD-6(+ 3GD-2 kõrgemat otsa toetama), 10GD-36, 15GD-10 ja keskmise võimsusega võimendite(10W ja üle) puhul 4A seeria ning 30GD-301.
          Niisis uurisin pakutud variante:
          4gd-4 ja 4gd-28 mängivad ainult 12kHz-ni(jääb natuke väheks).
          Kaheribalist ei soovi.
          15gd-10 juba oman kaks tükki ja nad teevad kõrvadele ome ebaühtlusega tõsiselt haiget ja kõrgeid nad ka ei suuda esitada, kuigi mul on kuri kahtlus, et nendel peaks olema ka kõrgsagedus membraan, mida minu omedel igal juhul pole(Tolmu kuplid ei tundu ka originaalid olevat).
          10gd-36 kohta olen häid sõnu kuulnud, kuid tundlikkust jääb väheks(Raamat "Akustika ja helitehnika" annab sellele valjukale vaid 0,15Pa--->8db/Wm vähem kui peaaegu samade näitajatega 6gdr-1-l).
          30gd-301 puhul teeb ka muret ülemine ots.
          Oman ka 4A32 valjukaid, mis mõlemad paigutatud s-90 kasti, kuid see kavalpea, kelle käest ma need ostsin, oli need aerosooliga üle värvinud, kaasaarvatud lõdviku - niiet need on põhimõtteliselt rikutud (kuigi ühe annaks hea tahtmise juures veel päästa)ja nende hääle järgi ei saa otsustada üldiselt 4A32 üle. Kasutaja Walwal-i projekt tundub ka väga ahvatlev.

          Veel jäi silma visatoni BG17 ja BG20 (neid suudan endale lubada).

          Comment


            #6
            30GD-301 alumine sageduspiir jääb sildi järgi 63Hz juurde siiski.

            <ot>Üldiselt mina temast eriti ei pea - hifi jaoks jääb sagedusala kitsaks ja kitarri jaoks ülemine ots liiga kõrgeks (sisiseb; selle vastu aitas keskmise koonuse eemaldamine).</ot>

            EDIT: Visatoni BG20 kohta on öeldud, et rokilikuma muusika puhul annab muhk kesksagedusel endast (liialt) märku. Ise ootan kannatamatult, millal nendele valjuhäälditele kastid ümber saan.

            Comment


              #7
              Kas keegi omaks sagedus karakteristikut 10gd-36 E või K jaoks?
              Või oskaks võrrelda 10gd-36-te ja visaton BG20-t.
              Kui 10gd-36 sagedus karakteristik oleks enam-vähem tasane, siis otsustaks selle kasuks, kuna saab lihtsalt ja soodsa himmaga kätte(jääb rohke raha võimendi arendamiseks).
              10gd-36E/K andmed on siin.

              Comment


                #8
                Hea küsimus? Raske soovitada, kuna ise olen sama raske küsimuse ees. 10GD-36 olen kasutanud ja mitte ühtegi halba sõna ei ütle.Ainult, kui neid uuest peast kätte saaks, nendega saab päris hea tulemuse. Ise tunnen huvi Visatoni B-200 vastu, hea oleks kui neid kusagil kuulata saaks, päris ahvatlevad tunduvad. Mis puutub 4A-32 siis S-90 kast jääb väikeseks.Olen neid kasutanud kastis 775mmx673mmx420mm viimane on kasti sügavus ja on avatud faasipöörajaga kast peaaegu pool esipinnast on avatud ja kastis on labürünt.Mis 4A-32 puutub siis need torud vajavad erilist lähenemist ja erilist kasti konstruktsiooni.Kasutusel olevad tavalahendused ei sobi sellele valjukale ja kõrgete toru peab olema eraldi ja oleks hea kui ka võim oleks kõrgetele eraldi. Nende kasutamisel on ka eelduseks korralik lampvõim.Juhul, kui kasutatakse transsvõimu, siis peab see võim olema ikka tõsine kõrgema klassi võim.Igasugused nn. klotsvõimud on küsitava väärtusega.Minu arusaamade järgi esitab lairiba kasutamine ka kõrgemad nõuded, nii tehnikale kui ka heli algallikale.Kui aga asi on hästi tehtud ja kõik nõuded täidetud, siis resultaat on väga hea.Lihtsalt tümaka kuulamiseks pole mõtet aega ja raha raisata, sest võib asi pettumuse valmistada.

                Comment


                  #9
                  HUMAX&#33;10GD-36 valjukad on müügil WESTBALT`i poes(Tallinn), nagu eespool sai mainitud.Ning need tunduvad olevat kusagilt laost saadud...



                  Off-road:
                  Muidu enesel seisavad endiselt 30GD-301 valjukad(2tk.).Võibolla on kellelgi nendele sobivat kasti konstrueerinud...Huvitaksid siis mõõdud ning tüüp
                  The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
                  Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
                  Projektide pildid
                  Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
                  http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

                  Comment


                    #10
                    Tänan vastuse eest, ma ise 10GD-36 st huvitatud ei ole, sest see on juba läbitud etapp ja tahaks nagu midagi enamat. Kuid kas on mõnda linki 30GD -301 andmeid, seda tüüpi nagu hästi ei meenu, kus nad kasutusel olid ja millal neid toodeti ja paljukest nende kohta andmeid on?Walwalil on üks sait, kus on mingi kalkulaator lairibade arvutamiseks, küll aga see sobib avatud kastidele. panen selle lingi siia alla.

                    http://www.jensen-onken.narod.ru/


                    ehk leiad sealt mingit tuge.

                    Comment


                      #11
                      30GD-301 on minu info (vene audiofoorumid) kohaselt Lomo poolt toodetud kehv koopia 25GD-millegagi (25GD-4? oli midagi sellist?) lairibaelemendist. Mul neid 2 tk., tootmisaasta 1990, neid sisaldavaks kastiks oli "Instrumentalnõi usilitel "Taifun"&#39;.

                      Comment


                        #12
                        On ta kummiäärega või vanaaja paber membraaniga? Siis on ta ikka uuema aja toode, kui aasta on 1990. Mälu üle küll kurta ei saa, küll aga ei meenu, mis tükid need on?

                        Comment


                          #13
                          Pappmembraaniga, ilma kummiäärteta. Keskel kõrgsageduskoonus. Läbimõõt ca 300mm. Äkki oli mingi Lomo väikeseeria? Ma tema kohta netist ametlikku infot polegi leidnud...ainult mõned müügikuulutused ja paar foorumiarutelu.

                          Comment


                            #14
                            minu lomo originaalkasti mõõdud on 710x500x355(see on siis kasti välismõõt)

                            Comment


                              #15
                              Originally posted by &#045;8o&#045;@Jul 25 2005, 18:57
                              Kas keegi omaks sagedus karakteristikut 10gd-36 E või K jaoks?
                              Olen kunagi mõõtnud mõlemaid, ega neil mingit olulist vahet ei ole. Olid üsna hambulised alates kuskilt 2 kHz ja kuskil 15 kHz pealt kukkusid ära. Alla 500 Hz hakkas sujuvalt langema, päris alumine ots sõltub palju kastist. Sageduskarakteristiku suunatundlikus oli ka üsna kehvake aga selle raha eest on laia riba küll.

                              Comment

                              Working...
                              X