Teade

Collapse
No announcement yet.

Soovitage lairiba valjukat

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Kas 10gd-36 graafik on võrreldes Visaton BG20 omaga väga hull.?!

    Kasti ehituse seisukohalt on silma jäänud Spiral Horn tüüpi kast. Teoorias peaks saama tavalise kasti mõõtmetega ja hariliku Horni heliga hübriidi.

    Mida arvavad sellest mõttest targemad?

    Comment


      #17
      Mul õnnestus 30GD-301 valjukad saada samuti Westbalt´i poest(2tk.).Need olid originaal pakendis, kinnitusaugud on läbistamatta(papp on terve :P ) ning kasutamisjäljed puuduvad.Muidu valmistamisaeg on Dets. 1986(hinnaks on märgitud 55.- rubla&#33.Valmistuskohaks on märgitud Jasnogorski(?) oblast; LOMO nagu oli endises Leningradis.Minu andmetel kasutati neid paiksetes kinomajades (kuni 300 inimesele).Olen teda näinud kasutatavat ka NL-i aegses el.-orelis(2tk.).Viimast mäletan ainult välimuse järgi(põhikoolist juba pikk aeg möödas :lol: ).

      Muidu isiklikult proovisin neid oma HQ VDSP12" kastis ning heli poolest oli tunduvalt parem kui originaal elemendiga
      The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
      Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
      Projektide pildid
      Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
      http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

      Comment


        #18
        Originally posted by -8o-@Jul 26 2005, 12:15
        Kas 10gd-36 graafik on võrreldes Visaton BG20 omaga väga hull.?!
        Umbes samasugune +-10dB ja eksemplariti erinevad.

        Aga ega graafik ei mängi

        Comment


          #19
          Originally posted by moi@Jul 26 2005, 14:17

          Aga ega graafik ei mängi
          Aga selle järgi peaks ikkagi saama ju lõpptulemust ennustada?

          Seis on siis järgmine: 10gd-36 vs. visaton BG20.
          Kui keegi on mõlemaga kokku puutunud siis rääkige oma muljetest.
          Samas soovitage veel mõnda valjukat samas hinnaklassis ja mida ka eestist osta saaks.

          Comment


            #20
            BG20 on paberite järgi natu tundlikum. Sinu kavandatava lampvõimendi taustsüsteemis võib see arvestatavat rolli mängida.

            Comment


              #21
              Originally posted by jan@Jul 26 2005, 18:46
              BG20 on paberite järgi natu tundlikum. Sinu kavandatava lampvõimendi taustsüsteemis võib see arvestatavat rolli mängida.
              See on tõesti ainuke tõsine argument 10gd-36 vastu.
              Iseenesest kui teha 10w võim, piisab sellest 90db-st ka, aga enne peaks siiski järgi uurima, millist varianti Westbalt sellest valjukast pakub, sest 87,5 db(36E puhul) on ikka liiga vähe juba lampvõimu taga kasutamiseks. Nõuab 2,5 korda suuremat võimsust sama valjuse saavutamiseks kui BG20.

              Comment


                #22
                Üks asi mis veel mängib, kui tahad lampvõimule valjukaid: nad peaksid olema kindlasti 8 või suurema oomilised, siis on neile lihtsam head trafot kerida ja lampvõimu suure väljundtakistusega sobitada.

                Comment


                  #23
                  Humax,

                  tule Tarvastu valda ja kuula b200 vabalt hingavas voi voighti versioonis. Intz sai väikse mulje väiksemal laual ja pooleldi sissemängitult.

                  Oma vähese kuulamiskogemuse baasil olen päris hästi rahul, käed ei sügele üldsegi.

                  b200 on lampvõimu taha ilmselt päris hea valik. Ta peaks dipoolile jääma, bass tuleks suunata kinnises või inverterkastis olevasse valjukasse.

                  Vbndst, et oli OT ...

                  Comment


                    #24
                    mis on voighti versioon?

                    Comment


                      #25
                      http://yu-ra.tripod.com/tqwta.htm
                      http://www.hot.ee/burago/b2007.JPG

                      http://www.tevalo.ee/foorum/index.php?show...c=14498&hl=b200
                      Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                      indrek@sac.ee, +3725174765

                      Comment


                        #26
                        To tehnoloog.

                        bass tuleks suunata kinnises või inverterkastis olevasse valjukasse.


                        Sellest ma nüüd küll aru ei saa ja mis jama jutt see olgu. Ma teen lairiba kõlari ja siis veel tuleb bass suunata mingisse muusse kasti ja selleks olgu veel mingi lisa valjukas. See jutt on ju täielik jama !!! Mingi 20 aastat oli mul onkeni analoog ja polnud mingit eraldi madalate valjukat.Küll aga oli eraldi toru kõrgete jaoks koos eradi kõrgete võimuga 12.500- 22.000Hz. Kusjuures heli oli väga loomutruu ja madalate ots väga hea dünaamilise kõlaga Lairiba valjukale, kui on ikka valjukas, pole küll madalale otsale midagi ette heita. Pole madalate sagedusdega küll kunagi probleemi olnud, lairibal on need väga mõnusad ja dünaamilised olnud. Aru ma ei saa mis süsteemi sa kasutad ja lairiba eesmärk onngi see, et ajada läbi ühe toruga või siis äärmisel juhul kastada kõrgetele ruuporit. See sinu arvamus dipoolist on vaieldav teema. Vene aeg ma muuga ei tegelenud kui lairiba kastidega.Minule pole selles teemas midagi uut.Küll aga, pole ma oma kõrvaga viimaseaja lairiba valjukaid kuulnud, mis müügis on.Küllap ma ka selle vea parandan ja mitmeribalised toast välja viskan.Nüüd on vähemalt võimalik osta
                        mida iganes.

                        Comment


                          #27
                          Humax.

                          aitäh, aga märka: oma jutu lõpus viitasin 'OT'-le e off-topic'ule.

                          Raske on rääkida kõlari headusest, see on maitse asi. b200 SPL/sagedus-karakteristik on "keskosas" väga kõrge ja madalamate sageduste osas tublisti langenud. Tavaline, eks. See on maitse küsimus, et kas püüad seda langevat osa kuidagi juurde tekitada.

                          b200 on kõrge Qts-ga ja sobiv dipoolil kasutamiseks. Kas dipool on Sinu tuppa sobiv, see on iseasi.

                          Muide, laiaribakõlar ongi ju normaalne nähtus. Tavaliselt on aga lahendus mitmeribaline.

                          Comment


                            #28
                            Head uut aastat kõigile!

                            С рождеством!

                            Kellel huvi on, pakun võimalust kuulata B200 Solo100 lihtsustatud disainiga vineerkastides. Pärnus. Hetkel on süsteemis CD-17KI ja PM-80, hõbe-audiokaabel, hõbetatud kõlarikaabel.

                            Rein
                            527 3938

                            Comment

                            Working...
                            X