Teade

Collapse
No announcement yet.

Estonia 35AC-021 korrastamine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Estonia 35AC-021 korrastamine

    Uurisin põhjalikumalt oma Estonia 35AC-021 kõlarite hingeelu ja tulemus oli kaunikesti kurb. Nii kõrgete kui ka keskmiste valjuhääldajad teevad omavahel võrrelduna oluliselt erinevat häält Lisaks hakkab üks kesksagedus alates teatud helitugevusest moonutama.
    Arvestades seda, et siin foorumis on need valjukad saanud kohati karmi kriitika osaliseks, oleks mõistlik nad välja vahetada.

    Küsimus - mida asemele panna?

    Hea oleks, kui võimalikud asendusvaljukad oleks Eestis saadavad (tellitavad). Hind ei tohiks ka väga kirves olla

    #2
    audese omad?
    mida sa lohh vahid

    Comment


      #3
      audese omad?
      Ehk siis moding "kehvast katkisest" lihtsalt "kehvaks".


      Kas su modimiskriteerium on seotud vaid samadesse kastidesse uute valjukate sissearetamist või kaasad sa juba ka puutöö ettevõtmisse uute kastide näol?
      Audaxil olid ühed odavad tweeterid kunagi, Tevalost sai, AW010E vms oli markeering - need olid päris põnevad(ei tea, kas enam neid saab?).
      Kesksageduse asendad mõne tavalise koonus-tüüpi valjukaga, mitte kuppel-variandiga(miks mitte W100S?).
      Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
      indrek@sac.ee, +3725174765

      Comment


        #4
        Originally posted by intz@Aug 2 2005, 09:49
        Kas su modimiskriteerium on seotud vaid samadesse kastidesse uute valjukate sissearetamist või kaasad sa juba ka puutöö ettevõtmisse uute kastide näol?
        Kastid jääks samad. Bassivaljukad ja filtrid (üldjoontes) ka. Sooviks lihtsalt, et hakkaksid kõlama ühtemoodi ja ehk ka veidi paremini.
        Audaxil olid ühed odavad tweeterid kunagi, Tevalost sai, AW010E vms oli markeering - need olid päris põnevad(ei tea, kas enam neid saab?).
        Saab vist ka praegu veel, igatahes tellisin ära Kui ma ei eksi, siis Hipi mainis ka kusagil, et kasutas odavat Audaxit edukalt samal otstarbel?
        Kesksageduse asendad mõne tavalise koonus-tüüpi valjukaga, mitte kuppel-variandiga(miks mitte W100S?).
        Jah, ainult et 800 krooni eest saaks hea õnne korral juba paari Estoniaid tagavaraosadeks. Samas bassiots läheks W100S puhul Estonia kesksagedusena kaunikesti raisku?
        Kunagi sai eksperimendi korras muretsetud üks Visatoni FR10. Lairibaks ta siiski minu arvates ei kõlvanud, vahest kesksageduse kannab välja?
        Ning paar x-päritoluga valjukat on mul tegelikult veel, mida sellesse rolli proovida, enne kui uusi ostma hakata.

        Comment


          #5
          Põhimõtteliselt kui sa tahad suht odavalt ja lihtsalt läbi ajada, pole erilist mõtet keskmisi vahetama hakata - pigem siis tõesti kuidagi nö ühtlustada kõlapilti ühesugusemaks.

          Saab vist ka praegu veel, igatahes tellisin ära wink.gif Kui ma ei eksi, siis Hipi mainis ka kusagil, et kasutas odavat Audaxit edukalt samal otstarbel?
          Needsamad jah.
          Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
          indrek@sac.ee, +3725174765

          Comment


            #6
            Karm reaalsus - ehkki Tevalo koduleht väidab ka praegu, et neid Audax`i tweetereid on laos 3 tükki, ei ole neid seal mitte ning tellida ka pole võimalik.
            (Audax`iga on üldse kahtlased lood, nende koduleht pakub 2002/2003 tootevalikut?)
            Asenduseks pakuti RTO tweeterit, paraku see ei tekita erilist usaldust. Sellenimelisest firmast on kuulnud vist ainult Elfa kataloogi koostajad h34r:

            Tweeteri osas järgmine valik on siis ilmselt Visaton ja SC10N? Kas on mõistlik?

            Kesksagedusega on veel see nüanss, et filter on tegelikult kõrgpääsfilter. Seega kasutavast kesksagedusvaljukast sõltub üsna tuntavalt kõrgete ots.

            Comment


              #7
              SC 10 N igati mõistlik, suht odav ja hea heliga, mulle meeldib :wub:
              Kui nüüd idealistlikuks minna, siis võiks juba filtrit kah modida - kesksageduselt ülemised otsad maha. (OT: Mis tuletab meelde, et kust saaks valemid filtrite ja kastide arvutamise kohta? L. Abo "Raadiolülitusi" ei suuda kusagilt leida ja BassBox keeldub WinXP-l installeerumast :mellow: :angry: )
              Algul tuli kõik lambist, siis leiutati transistor ning nüüd oleme otsapidi jälle kiviajas...

              Comment


                #8
                http://www.zone.ee/kaltz/
                "Directly or indirectly, all issues related to sound should be decided by the ear as an organ of hearing: conclusions that are given by the ear is no longer necessary to challenge. Lord Rayleigh (John William Strutt)

                Comment


                  #9
                  Raporteeriks lõpuks esimestest vahetulemustest.
                  Sain üsna ruttu aru, et niisama proovimine eri valjukatega vähemalt minu puhul ei vii küll kuhugi Sestap muretsesin Panasonic´u mikrofonikapsli WM61A ja püüdsin Speaker Workshop´i kodustada. Et oleks näha, mis toimub.
                  Ning lõpuks sai ostetud ka kaks paari valjukaid - SC10N ja W130SC. Nende kohta kommentaariks - sageduskarakteristikud on mõlemil tüübil mõnevõrra küürakamad kui tootja reklaamib. Positiivne on aga see, et paarid omavahel on identsed Ehkki tegu on magnetiliselt varjestatud mudelitega, ei kannata W130SC vähemalt minu monitorile lähemale kui ca 10 cm panna?

                  Hetkel on nii, et üks kõlar on originaal ja teine on komplekteeritud Visatonidega (valjukad on küll esialgu kõlari peal). Filtrite poolest paistavad Visatonid vägagi hästi asenduseks sobima, otsustades sageduskara järgi.
                  Hääl on aga Visatonidega kõlaril oluliselt meeldivam Saab veel kastidest asja!

                  Comment


                    #10
                    hmm krt, panid mul kah mõtted liikuma. Mul momendil kah estoniad lärmavad. Plaanis oli need maha müüa ja lasta teha või ise teha uued kõllid visatoni baasil (just siis SC10N ja W130SC). Aga kui sa nii oled lahenduse leidnud, siis miks mitte isegi sama proovida?
                    Anna igal juhul ka lõpptulemusest siin teada ja pane paar pilti kah kaunistuseks. Ning ole valmis, et keegi hakkab manguma et kuulata saaks
                    Tuleb lihtsalt täiega panna!

                    Comment

                    Working...
                    X