Teade

Collapse
No announcement yet.

probleemküsimus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    probleemküsimus

    Mul on estonia 35ac-021-1 -ed. Kvaliteet ja võimsus täitsa kobe , aga bass on kuidagi liiga väike. Olen uurind ja lugend , et neid kõlle kiidetakse igatmoodi. Tean, et bass neil nii jõhker ei peagi olema, kui näiteks s-90-tel. Sõbra s90-neid kuulates imestasin , et kas see bassi võimsuse vahe siis tõesti nii suur on.Võimendis kindlalt probleem pole , isegi küll on võimsust. Elemendid välimuselt korras ja kuulates mingit veidrat häält ei ole kosta. Enne estoniaid olid mul radiotehnika s-30-ned ja nendega võrreldes tundusid estonia bassid vaid natukene võimsamad Et tahaksin teada , kas need estoniad ongi mõeldud siis mingi klassikalise muusika kuulamiseks või on asi millegis muus??
    Mõtlesin isegi nende asemele uued elemendid osta, kuid siis hakkab ju see kasti suurus ja veel mõningadki teised tegurid mängima.

    Abi eest ette tänades!

    #2
    Kuidas sa tead et võimu/heliallika viga pole? Proovisid sõbra kõlle sellega?
    Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

    Comment


      #3
      Tegelikult olen proovind radiotehnika y-101 -ga ja nüüd on siis uus yamaha reciever , erilist vahet polnud.

      Comment


        #4
        Et tahaksin teada , kas need estoniad ongi mõeldud siis mingi klassikalise muusika kuulamiseks või on asi millegis muus?? wink.gif
        Poiss, klassikaline muusika eeldab palju-palju paremat valjukat(ka bassiosas) kui õnnetuke Estonia seda on!

        Mis võimendi on?
        NB! Väga palju on kinni su ruumis ja selles, kus kohas sa ruumis asud.
        Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
        indrek@sac.ee, +3725174765

        Comment


          #5
          võibolla on filter läbi. tseki see ka üle

          Comment


            #6
            omanud neid kõareid ja võin öelda et bassi pole neil vähe aga millegi erilisega nad kah ei hiilga. Võibolla on sulle vaja mingisedo "lammutaja" kõlareid?

            Comment


              #7
              Kontrolli polaarsused üle. Bassi puudust ei tohiks olla ja oma hinna kohta on need kõllid küll okeid.

              Comment


                #8
                Võimendiks yamaha rx-v340rds , umbes 70 w rms kanali kohta peaks olema.

                Kahjuks nii palju seda asjandust ei tunne , et filtreid uurima, puurima hakkaks , aga võite õpetada , kui see väga keeruline pole

                Polaarsusi olen vahetand.

                Ruum, kus kõllid on, pole suur(umbes 18 ruutmeerit), aga igaksjuhuks proovin natuke väiksemas ruumis ka bassi.

                Comment


                  #9
                  Ühes ruumi nurgas on tegelikult rohkem bassi kui mujal , kuid seda ka palju pole , või peaksin hakkama kõlle tassima ja proovima kuda bass kõige parem on. Tahaks , et bass oleks ühtlaselt ruumis; ise istun enamvähem toa keskel- seal vic ongi kõige vähem bassi.

                  Comment


                    #10
                    Peegeldused ning faasinihked tekitavad jah sellise efekti ruumi erinevates osades.Peaksid proovima kõlarite ümber paigutamist ruumis...
                    The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
                    Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
                    Projektide pildid
                    Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
                    http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

                    Comment


                      #11
                      Paiguta jah kõlareid ning oma kuulamiskohta ümber - ruumi keskel teeb paha-paha ruumiresonantsid(tavaliselt), ning tundub, et siingi on see mängus.

                      Kuidas sul kõlarid on paigutatud?
                      Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                      indrek@sac.ee, +3725174765

                      Comment


                        #12
                        Vaheta katseks ühe kõlari polaarsus.

                        Edit:juba soovitatud.
                        Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                        Comment


                          #13
                          Tegelt on mul nati vigane tuba (mitte päris kuubik), ühe toa nurga asemel on nagu väike sopistus ,kust saab teistesse tubadesse minna , see võibolla ka rikub asja.
                          Ma olen proovind kyll kõlareid paigutada , paremat tulemust pole nagu saavutanud.
                          Üks kõlar asetseb selja taga vasakut kätt , teine ees paremal käel. Ise istun lauaga seina vastas(keskel). Loodan, et saite midagi aru.

                          Comment


                            #14
                            Muidu on ka soovitatud Estoniate inverterite lühendamist. Lõika kuskil 200mm peale mõlema inverterid. Asi selles,et need inverterid on parajalt pikad pandud ja eesmärk oli panna need kastid mängima teatud sagedust, kuid sellega kaotati alumise otsa tundlikkuses kõvasti. Proovi järgi, kuid alla 200mm pole mõtet eriti neid invertereid lõikuda, ajad juba asja häirivaks.

                            Comment


                              #15
                              Võiksid tegelt lähemalt rääkida asjast , ma nagu kõlari sisemust uurind pole ja ei tunne asja.
                              Mis asi see inverter on yldse(õhutoru äkki we) ja kui ma midagi teen , näiteks lõigun , kas siis on võimalik, et ma asja pekki keeran.

                              Comment

                              Working...
                              X