Teade

Collapse
No announcement yet.

supakas + arvuti kolarid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    supakas + arvuti kolarid

    tere
    mul siis selline küsimus et..
    mul on olemas yks supakas (king audio).
    ja seda toidab y-101
    nüüd oleks soov panna arvuti kolarid supakale juurde et tuleks veidi kõrgheli ka..
    aga mu arvutil on ainull üks heliväljund..
    kuidas panna need arvutikolarid juurde et asi toimiks korralikult..

    #2
    1. Arvutil ei ole mitte kunagi ainult ühte heli väljundit!
    2.Paned ühe ühte kanalisse kõrged teise kanalisse:P
    Mäll-mäll

    Comment


      #3
      Arvutikõlarid on aktiivsed? Kui ma ei eksi, siis saaksid sellest juhtmest, mis võimendisse jookseb, signaali vedada ka oma arvutikõlaritesse. KA käiks võimendist ja helikad siis vastavad nende volüümist. Paras sobitamise värk on..
      Targemad parandage.
      Parima hinnaga õhksoojuspumbad Eestis 2a garantiiga.

      Comment


        #4
        Passiivkõlarite puhul teen mina ikka niimoodi:

        võimu üldjuhtmed kokku, samuti kõllide miinused, ja sinna vahele panna subakas.
        Subakale rööbiti veel sajakonna mikrofaraadine lüüt, muidu hakkavad kõllid omavahel filtritena toimima ja kõrged kaovad.

        Skeem siin:

        http://www.hot.ee/radar2000/Heliskeem

        Siis võib kõik kõllid suvalt võimu taha panna.

        Comment


          #5
          kust kohast saada sellist lüüti..
          ja kas on vell mingeid võimalusi?
          soov oleks mudu saada mingi 2.1 süsteemiks

          Comment


            #6
            (mitte et ma asjast midagi teaks) aga kui arvutil on 1 väljund, siis selle väljundi jagan kaheks - 1 juhe läheb siis y-101'hte ja teine juhe aktiivkõllidesse.
            jubin, mis signaali jagab, olen oma silmaga näind ja kasutanud, võibolla leidub tevaloski.

            Comment


              #7
              kui on mingid aktiivkõllid(millel on oma võim sees ja võtab ise võrgust elektrit), siis tuleb jagada signaali enne võimendit. Kõige lihtsam on kasutada tavalist 3,5mm pulga Y-üleminekut. Igas korralikumas vastavate asjadega kauplevas poes olemas, isegi supermarketites kohati.

              kodanik paadikapten võiks oma teadmisi endale hoida. säärane lahendus on äärmiselt loll lahendus, kuna
              1) bassi vool läheb läbi kõrgete.
              2) elektrolüütkondensaatoreid ei tohi panna vahelduvvooluahelatesse
              uuri natuke kõlarite filtrite skeeme ja siis mõtle edasi.

              Comment


                #8
                Originally posted by digital@Oct 15 2005, 22:26


                säärane lahendus on äärmiselt loll lahendus, kuna
                1) bassi vool läheb läbi kõrgete.
                2) elektrolüütkondensaatoreid ei tohi panna vahelduvvooluahelatesse
                uuri natuke kõlarite filtrite skeeme ja siis mõtle edasi.
                1) Seega peaks ehk kõrgetele rööbiti mingid poolid panema?
                2) Paljude võimendite lõpus ju lüüdid ometi asuvad.

                Comment


                  #9
                  1) tavaliselt tehakse küll filtrid paralleelsetena, st bassi ja kõrgete elemendid paralleelsed. Kuid ka jada saab teha. Teoorias võid küll sinna poole toppida aga see, mis välja tuleb, on paras solk. Võimalik, et teatud kombinatsioonidega ja väga suurte arvutustega võib sealt midagi käima saada aga see sõltub siis jälle mõlema kanali signaali faasist jne, mis on väga palju antud loost sõltuv.
                  Ning kui sildvõimendi on, siis sellise lahendusega tapad kohe võimendi maha. Kokkuvõttes on asi väga lihtne. Igale kanalile oma võimendi, võimendeid mingit hübriidset moodi ei ühendata.

                  2) jah, kui on signaalil alaliskomponent, mis on vaja välja võtta. Aga siis kindlasti PEAB olema alaliskomponent suurem, kui vahelduvkomponent. Võimendist väljapoole tuleb ainult vahelduvkomponent ja sellesse EI TOHI ühendada polaarseid kondensaatoreid. Kui vaja, siis kasuta mittepolaarseid!

                  Comment

                  Working...
                  X