Teade

Collapse
No announcement yet.

Focal TN45 tweeter + midbass ...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Focal TN45 tweeter + midbass ...

    Tere

    Tekkis uitmõte ehitada kontorisse pisut mõnusamad kõlarid, kui need mis praegusel hetkel "Denveri" disainiimega kaasa tulid (ausõna ise ei ostnud, päriselt ka). Uitmõte sai alguse sellistest tweetritest nagu Focali TN45, äkki kellegil on mingi tore mõte, milline mid nendele juurde pookida.

    Tweetrite sageduskarakteristik on näha siin http://pilt.ee/photo/562101/14268380/

    Terv

    Mees

    #2
    2.5 kHz peal on +7 dB tõus vähemalt - seda tuleb mõnusalt maha tõmmata; alla 2 kHz langeb suhteliselt järsult - seega lõikesagedus pigem 3 kHz kanti vähemalt, võib olla isegi 4 kHz.
    Midbass? Hmm, et kaste mitte väga suureks ajada, siis 5", säilib hea võimsuse-esituse-disainimis osakaal. Mid ise muidu võiks olla IMO mahedama, pehmema soundiga, papp või polüpropüleen-koonusega - Focali erksus ajab üldise tonaalsuse siis tasakaalu.
    Tevalo kaudu Audax`it enam eriti ei saa, kuid uuri seda. Visatonil on ka muidu hetkel päevad... :P
    Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
    indrek@sac.ee, +3725174765

    Comment


      #3
      Originally posted by intz@Oct 19 2005, 13:49
      2.5 kHz peal on +7 dB tõus vähemalt - seda tuleb mõnusalt maha tõmmata; alla 2 kHz langeb suhteliselt järsult - seega lõikesagedus pigem 3 kHz kanti vähemalt, võib olla isegi 4 kHz.
      Midbass? Hmm, et kaste mitte väga suureks ajada, siis 5", säilib hea võimsuse-esituse-disainimis osakaal. Mid ise muidu võiks olla IMO mahedama, pehmema soundiga, papp või polüpropüleen-koonusega - Focali erksus ajab üldise tonaalsuse siis tasakaalu.
      Tevalo kaudu Audax`it enam eriti ei saa, kuid uuri seda. Visatonil on ka muidu hetkel päevad... :P
      Selles mõttes on tore, et polyglassi originaal filtrid lõikavad 3.5kHz juures. Jama muidugi, et ainult 12 dB/oct. See on kah kehv, et TN45 ja TN51 on vääääga erinevad loomad (51 kasuks muidugi mõista).

      Huvitav, kuidas Visaton W130SC sinna komplekti sobiks (Graafiku järgi nagu sobiks)? Et võiks ju proovida, või võiks vaadata peerlessi poole (siiani mõtlen, et kui kodumaale satun, võiks kodanik zen'iga tutvust teha ja tema kõlareid kuulata)?

      PS! Audaxi tweetrid muuseas töötavad koos Sinu tehtud filtritega siiani.

      Comment


        #4
        Mulle on hea mulje jätnud DLS odavamad 5" ja 6" midbassid R5 ntks.
        http://www.audiohellman.fi/reference.../r5a_pieni.jpg selisest komplektist

        Comment


          #5
          Originally posted by Sully@Oct 19 2005, 22:58
          Mulle on hea mulje jätnud DLS odavamad 5" ja 6" midbassid R5 ntks.
          Jah, seda sai Sinu bussis Tartu üritusel kuulatud. Väga hea mulje jättis, eriti see petekas midrangega .

          Kuna ise siiani ühtegi visatoni elementi kuulnud ei ole, tekkis puht sportlik huvi selle odavama, W130SC vastu. Hind on ju praegu selline, et tasub eksperimenteerimist.

          Comment


            #6
            Originally posted by mees@Oct 19 2005, 22:53
            (siiani mõtlen, et kui kodumaale satun, võiks kodanik zen'iga tutvust teha ja tema kõlareid kuulata)?
            tõsised huvilised on alati teretulnud
            mina isiklikult peerlessi suutlikkusest sillas kergelt. olen täpselt samas kastis ( BUFU nr2) kuulanud ka w130sc valjukat, ning peab ütlema, et madala otsa poolest on peerless üle. ka kõrgem ots on teistsugune, ent see esimese asjana nö. kõrva ei karanud ja päris 1:1 võrrelda ei saanud.

            Comment


              #7
              Nii, sai siis lõpuks asi käsile võetud, ning kastide ehitusega pihta hakatud. Elementideks sai valitud siiski Peerless'i P850108. Kastid mõtlesin teha pisut "teistsugused", noh sellised http://www.album.ee/?o=290834264.

              Heli kohta veel palju midagi rääkida ei oska, sest kastid veel lõpetamata. Paigaldada veel terminalid (2 tk kõlari kohta, aga sellest hiljem), vatiin, kastid vaja lihvida ja lakkida ning elementidel lasta sisse mängida. Kuid niipalju, kui monos ühte kõlarit sai kuulatud, ei suutnud ju kannatada, kuna kõik valmis , võib õelda, et madal ots nii pisikese kasti ja elemendi kohta on tõesti hea.

              Kui asjad lõplikult koos, loodan, et enne uut aastanumbrit, suudan ka jagada kuulamismuljeid ning võrdlust teiste kodus olemasolevate kõlaritega.

              Comment


                #8
                Originally posted by Zen+Oct 20 2005, 13:07--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (Zen @ Oct 20 2005, 13:07)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> <!--QuoteBegin-mees@Oct 19 2005, 22:53
                (siiani mõtlen, et kui kodumaale satun, võiks kodanik zen&#39;iga tutvust teha ja tema kõlareid kuulata)?
                tõsised huvilised on alati teretulnud
                mina isiklikult peerlessi suutlikkusest sillas kergelt. olen täpselt samas kastis ( BUFU nr2) kuulanud ka w130sc valjukat, ning peab ütlema, et madala otsa poolest on peerless üle. ka kõrgem ots on teistsugune, ent see esimese asjana nö. kõrva ei karanud ja päris 1:1 võrrelda ei saanud. [/b][/quote]
                oot oot mis peerless&#39;i saab bufu nr2&#39;he kasti panna.

                Comment


                  #9
                  Originally posted by MK+Dec 18 2005, 21:43--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (MK @ Dec 18 2005, 21:43)</td></tr><tr><td id='QUOTE'>
                  Originally posted by Zen@Oct 20 2005, 13:07
                  <!--QuoteBegin-mees
                  @Oct 19 2005, 22:53
                  (siiani mõtlen, et kui kodumaale satun, võiks kodanik zen&#39;iga tutvust teha ja tema kõlareid kuulata)?

                  tõsised huvilised on alati teretulnud
                  mina isiklikult peerlessi suutlikkusest sillas kergelt. olen täpselt samas kastis ( BUFU nr2) kuulanud ka w130sc valjukat, ning peab ütlema, et madala otsa poolest on peerless üle. ka kõrgem ots on teistsugune, ent see esimese asjana nö. kõrva ei karanud ja päris 1:1 võrrelda ei saanud.
                  oot oot mis peerless&#39;i saab bufu nr2&#39;he kasti panna. [/b][/quote]
                  no mul on näiteks oma peerless bufu nr2 KASTIS. kõik on võimalik.
                  ja Mees, õnnestunud valik (Y)

                  Comment


                    #10
                    Originally posted by Zen+Dec 18 2005, 20:47--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (Zen @ Dec 18 2005, 20:47)</td></tr><tr><td id='QUOTE'>
                    Originally posted by MK@Dec 18 2005, 21:43
                    Originally posted by Zen@Oct 20 2005, 13:07
                    <!--QuoteBegin-mees
                    @Oct 19 2005, 22:53
                    (siiani mõtlen, et kui kodumaale satun, võiks kodanik zen&#39;iga tutvust teha ja tema kõlareid kuulata)?

                    tõsised huvilised on alati teretulnud
                    mina isiklikult peerlessi suutlikkusest sillas kergelt. olen täpselt samas kastis ( BUFU nr2) kuulanud ka w130sc valjukat, ning peab ütlema, et madala otsa poolest on peerless üle. ka kõrgem ots on teistsugune, ent see esimese asjana nö. kõrva ei karanud ja päris 1:1 võrrelda ei saanud.

                    oot oot mis peerless&#39;i saab bufu nr2&#39;he kasti panna.
                    no mul on näiteks oma peerless bufu nr2 KASTIS. kõik on võimalik.
                    ja Mees, õnnestunud valik (Y) [/b][/quote]
                    vabandan väga OT pärast aga,
                    räägi täpsemalt mis peerlessi element, kui suur vahe on? kas asi tasuks ennast kuhjaga ära, olen siin juba tükk aega ise mõelnud et tahaks midagi edevamat ja eritimega kui istuks visatonide asemele täpselt. Aga ainult mul see teema et midbassiks 6.5".
                    veelkord vabandust OT pärast

                    Comment


                      #11
                      Nii nüüd siis asi nii kaugel, et saan pisut jagada ehitamis ja kuulamisrõõmu. Palun nautige koos minuga http://www.zone.ee/m6nusmees/ B-)

                      Comment

                      Working...
                      X