Teade

Collapse
No announcement yet.

passiiv woofer

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Kõlarimeister ütles et ma nii ühendaksin

    Comment


      #17
      Sellise ühendusmeetodiga sa küll kahte kanalit kokku ei liida. "-"ga on tähistatud tegelikult maandused, mis lõpuks kõik ühte punkti kokku jooksevad. On tegelikult vaid 2 normaalselt toimivat lahendust: a.) kummagi kanali jaoks oma bassikõlar b.) bassikõlarile oma võimendi (NAD-i võimenditel on pre-out üldiselt olemas, võimuks siis mingi monoblokk).
      Algul tuli kõik lambist, siis leiutati transistor ning nüüd oleme otsapidi jälle kiviajas...

      Comment


        #18
        Originally posted by tehnofriik@Oct 21 2005, 19:11
        Sellise ühendusmeetodiga sa küll kahte kanalit kokku ei liida. "-"ga on tähistatud tegelikult maandused, mis lõpuks kõik ühte punkti kokku jooksevad. On tegelikult vaid 2 normaalselt toimivat lahendust: a.) kummagi kanali jaoks oma bassikõlar b.) bassikõlarile oma võimendi (NAD-i võimenditel on pre-out üldiselt olemas, võimuks siis mingi monoblokk).
        Tänud vastuse eest, asi sai nüüd küll selgemaks ... aga sellel wooferile on juba sisse ehitatud filter kui ma tahan sellele eraldi võimendit siis kust ma selle saaks või kas seda ise teha on väga keeruline? Kolvid ja värgid mul on muidu ka olemas ja kunagi olen noklitsenud ka elektroonika kallal. Sellel NAD-i võimul on ja pre out täitsa olemas et paneks hea meelega woofrile eraldi võimu... aga ma vaatasin et nendel woofri võimudel on omal ka mingid filtrid küljes mida mul nagu konkreetselt vaja pole. Et siis mida ma peaks edasi tegema või kust ma normaalse võimu saan selle woofri jaoks?

        Comment


          #19
          http://www.tkk.fi/Misc/Electronics/c...s/linesum.html
          Selline lahendus on mõeldav? Tahaksin isegi teada.

          Comment


            #20
            Originally posted by gura@Oct 21 2005, 19:53
            http://www.tkk.fi/Misc/Electronics/c...s/linesum.html
            Selline lahendus on mõeldav? Tahaksin isegi teada.
            Kui nii saab siis mul on olemas 2x10KΩ takistid ja RCA otsad jne... võiks nagu kohe valmis teha :P

            Comment


              #21
              Äkki see sobiks bassikõlari võimendiks?
              Algul tuli kõik lambist, siis leiutati transistor ning nüüd oleme otsapidi jälle kiviajas...

              Comment


                #22
                100W100 jääb ta kindlasti nõrgaks. Tegu veel Kit varjandiga, mis tuleb ise kokku joota ja + radikas.

                Comment


                  #23
                  kui eraldi võim siis peaks olema ilma filtrita kuna filter on woofrile sisse ehitatud juba.. mind praegu huvitaks see teema et kas saab selle skeemi abil 2 kanalit kokku liita et sinna woofer panna ?

                  Comment


                    #24
                    Originally posted by Silver23EST@Oct 21 2005, 19:29
                    kui eraldi võim siis peaks olema ilma filtrita kuna filter on woofrile sisse ehitatud juba.. mind praegu huvitaks see teema et kas saab selle skeemi abil 2 kanalit kokku liita et sinna woofer panna ?
                    Selle filtri võid ju ka sealt woofri seest eemaldada kui vaja.

                    Comment


                      #25
                      Originally posted by MK+Oct 21 2005, 21:54--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (MK @ Oct 21 2005, 21:54)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> <!--QuoteBegin-Silver23EST@Oct 21 2005, 19:29
                      kui eraldi võim siis peaks olema ilma filtrita kuna filter on woofrile sisse ehitatud juba.. mind praegu huvitaks see teema et kas saab selle skeemi abil 2 kanalit kokku liita et sinna woofer panna ?
                      Selle filtri võid ju ka sealt woofri seest eemaldada kui vaja. [/b][/quote]
                      Kui mul on valida kas osta veel 1 võim, mis maksab mingi heal juhul 500kr võib olla või ehitada see pisike jubin sinna olemasoleva vahele mis maksab 10 minti... huvitav kumba variandi ma valiks

                      Comment


                        #26
                        aga hakka ehitama siis&#33; naljamees, on juba räägitud sulle ju, et sellist pulli ei anna teha...kui tahad, võid oma stereovõimu ju monoks sillata, selle jaoks on üsna selgelt sul juhised olemas (saan aru, et võimu peal kirjas lausa?&#33. kui nii teed, võid sinna ühendada selle 6oomise woofri ja veel kasvõi 4 kõlarit otsa&#33; ainult, et takistust pead sellegipoolest jälgima, sillatud variandi puhul nähtavasti juba alla 8oomi ei soovitata võimu koormatagi, mis tähendab seda, et kui suudab kuidagi paralleelselt ühendades sinna alla 4 oomi koormuse külge panna, siis põletad oma võimu liccalt läbi
                        kui võimu ära sildad, ühe kanaliseks, ega sa siis sealt enam mingi nipiga samal ajal stereot välja ei ime&#33; :P

                        btw, see lingitud võim oomipoes oleks sellele woofrile suhtkoht ideaalne...võimsusvaru just ei jää, kuid toidab seda üsna kenasti ja kui oskuslikult kasutada (võimu mitte clippima lasta) siis peaks olema päris piisav.

                        Comment


                          #27
                          Nojah, sellepärast ma ju küsingi et ma ei tunne seda teemat eriti :P... 1 sõnaga ma vaatan mingi võimu ja asi tahe ja see pakutud võim jääb päris kindlasti lahjaks, kuna woofer on 160W ja pakutud võim on 8 oomi juures kõigest 70W rms nii et nägemist sellega :P... eks ma uurin siit vist eriti targemaks ei saa rohkem

                          Comment


                            #28
                            päris asjatundja oled kohe ma vaatan...woofer on esiteks siiski 6oomine, mitte päris 8...teiseks on see 160w võimsus, mille juures antud element veel kuidagimoodi nii mängib, et päris ribadeks ei lenda...ehk siis MAKSIMAALNE võimsus, selle sõna tähendus aga ei ole paljudele vist päris hästi ikkagi arusaadav, või ei taheta sellest aru saada&#33; :lol:
                            see, et element kannatab max võimsust ~150w, ei tähenda, et ta 50w võimu taga arvestatavat häält ei tee. kui sina, Silver teaksid, et 200w kütet saav kõlar ei mängigi tegelikult poole kõvemini kui 100w saav, vaid ainult PISUT e. 3db võrra kõvemini, siis ehk ei ajaks ka nii tulihingeliselt oma teadust siin :lol:
                            antud võim ei ole ehk just ideaalne variant pigem seetõttu, et nähtavasti on tegu stereovõimuga (mis mulle esmasel vaatlusel 2 silma vahele jäi). ometi on specides kirjas, et sobib subidele, seetõttu kavatsen ma kindlasti uurida asja täpsemalt, võimalik, et asja saab ntx sillata
                            ja palju edu selle 500kr "veel ühe võimu" ostmisel, kindlasti leiad selle raha eest just selle õige ja hea, 160w@8ohm võimu :lol: :lol: :lol:

                            Comment


                              #29
                              teeksin nii nagu ees pool näidatud
                              Eesti Streetrace Foorum
                              http://www.vahtraleht.org

                              Minu projektid
                              www.zone.ee/SoundTuning/

                              Kõik algajad ja edasi jõunud DJ ja ise muusika valmistajad võtke ühendust! (Aitame reklaamide teie muusikat)

                              Comment


                                #30
                                Originally posted by Silver23EST@Oct 21 2005, 23:58
                                Nojah, sellepärast ma ju küsingi et ma ei tunne seda teemat eriti :P... 1 sõnaga ma vaatan mingi võimu ja asi tahe ja see pakutud võim jääb päris kindlasti lahjaks, kuna woofer on 160W ja pakutud võim on 8 oomi juures kõigest 70W rms nii et nägemist sellega :P... eks ma uurin siit vist eriti targemaks ei saa rohkem
                                Ma ju pakkusin sulle varjandi osta intz&#39;u käest lüli see tuleks kõige odavam arvatavasti. Aga siis jääb subbar passivseks. Aktiiv võim selle pärast hea et siis saad seda subbarit nagu eraldi näppida, aga normaalse saaksid arvatavasti 2500.- eest(uue). Seega osta "lüli" või aktiivvõim või kolmas varjant aretad neid lollusi mis sa siin välja oled pakkunud.

                                Comment

                                Working...
                                X