Teade

Collapse
No announcement yet.

Juhtmed

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Juhtmed

    Kuidas saada selliseid juhtmeid, mis läheb kõlaritelt võimu taha? Mulle räägiti, et tavalise juhtme võtad ja lõikad mingi kummi pealt ära ja siis paned traate kuidagi seal.. Aga ma ise kohe üldse ei mõika seda.. Ja mida ma poest peaksind küsima? Ma ei saa ju küsida "palun tavalist juhet". Kas keegi üldse müüb ka selliseid juhtmeid ja palju sellised maksavad?

    Veel läheks vaja juhet, mis ühendaks võimu ja arvuti.. Millised need peavad olema? Kas poes neid müüakse? Palju maksavad sellised? Kas neid ise annab ka teha?

    #2
    Igas elektroonikapoes on müügil kõlarikaableid ja ühenduskaableid. Odavamad kõlarikaablid on nii 10 eeq meeter, võimendi ja arvuti vahele läheb 3,5mmjack-to-2RCA kaabel, hind sõltuvalt pikkusest paarkümmend krooni.
    Algul tuli kõik lambist, siis leiutati transistor ning nüüd oleme otsapidi jälle kiviajas...

    Comment


      #3
      Pagan, ma unustasin öelda, et mis kõlaritele ja mis võim mul on. Kõlarid siis Radiotehnika s-30a ja võim Radiotehnika y-101. Aga kuidas ma neid kõlarikaableid siis nendega ühendan? Saab kohe otsa panna või vaja lõigata ja värke ka?

      Comment


        #4
        S30 on klemmid sinna sutskad lihtsalt juhtme otsad sisse ja juhtme otsa joodad selle http://www.tevalo.ee/cgi-bin/web_store.cgi...210-032&lng=est . Siis võimu ja arvuti vahele see http://www.tevalo.ee/cgi-bin/web_store.cgi...500-241&lng=est ja ongi kõik.

        Comment


          #5
          Aga mul pole mitte mingiseid juhtmeid, millega ühendada kõlareid ja võimu.. Sa andsid praegu mulle otsikud, mis panna võimu taha, aga kuidas ma kõlaritega ikkagi ära ühendan? Küsin poest tavalist kaablit?

          Comment


            #6
            Palun siin on ka juhtmed http://www.tevalo.ee/cgi-bin/web_store.cgi...3a2b14c&lng=est

            Comment


              #7
              Ise olen päris võhik selle peal ja ei tea millist osta.. Sa oskad soovitada? Vaja oleks siis 2 meetriseid..

              Comment


                #8
                markx666 on sulle juba kõik ette toonud kuidas sa aru ei saa

                Ma soovitan siis osta läbipaistvat kõlarikaablit ja mitte ka väga paksu ise valid.
                Juhtmete külge on vaja otsikuid ka kuidas sa muidu ühendad võimu külge KÕLARIPISTIK JOODETAV (LC-001) ( nendega on võimalik ühendada kõlareid rr y-101 le) joodad otsikud kinni, juhtme teised otsad jättad lahtised arvatavasti sa tead kuhu neid kõlarile toppida


                Väga paksu kõlarikaablit ei maksa osta sest sul võib tulla ebamugavusi pistikute jootmisel Ja seal pole ka nii suurt võimsust

                Comment


                  #9
                  Okei, igatahes suured tänud teile kõigile, et aidata viitsisite .

                  Comment


                    #10
                    sobib nagu siia teemasse...
                    et kui mul on 8oomine võim ja neljased monitorid, et kuidas juhet valida? või oleneb sellest üldse midagi?
                    mingeid soovitusi juhtmete valimisel...
                    (mingeid pistikuid vms pole ühendamiseks vaja)

                    /me täielik n00b :unsure:

                    Comment


                      #11
                      Üldiselt ei tohiks 4R kõlareid 8R võimule külge panna.

                      Comment


                        #12
                        Originally posted by the shape@Nov 18 2005, 16:02
                        sobib nagu siia teemasse...
                        et kui mul on 8oomine võim ja neljased monitorid, et kuidas juhet valida? või oleneb sellest üldse midagi?
                        mingeid soovitusi juhtmete valimisel...
                        (mingeid pistikuid vms pole ühendamiseks vaja)

                        /me täielik n00b :unsure:
                        Sellisel juhul pead Sa need kõlarid sinna ühendama jadamisi, et kõlarite takistused liita. Aga sellega selline teema, et siis saad need kaks kõlarit ainult korraga panna ühte kanalisse ja sealt siis hakkab kostuma ainult ühe kanali heli. Jadaühendus siis nii, et võimust tulev " + "klemmist juhe kõlari plussi, selle samuse kõlari " - " klemmi ühendad teise kõlari " + " klemmi, ja siis sellesamuse kõlari " - " klemmi ühendad võimendi " - " klemmi külge.
                        Loodan, et sai arusaadavalt.

                        Comment


                          #13
                          saab aru, a see jadaühendus ei lähe kohe mitte.
                          a võivad need kõllid väga pekki minna kui nad sinna siiski normaalselt ühendada? (ei ole kavatsust valjult kuulata, oluline on heli puhtus/kvaliteet)
                          st igal juhul on vaja normaalset stereopilti.

                          Comment


                            #14
                            Kõllidega sul nüüd küll midagi ei juhtu. Asi selles, et 8.oomisele võimule ei tohi madalama takistusega kõlareid taha susida, sest siis võid just võimule aia-aia teha.

                            Comment


                              #15
                              kõlarijuhtmetest veel niipalju, et lähedki poodi ja küsid kõlarijuhet. Tavaliselt on need läbipaistva isolatsiooniga aga on ka valgeid ja muud värvi. Jämeduse koha pealt niipalju, et mida jämedam seda parem. Kuid üle ka ei tasu pingutada, seega üle 2,5mm^2 läheb juba kindlasti overkilliks.

                              Comment

                              Working...
                              X