Teade

Collapse
No announcement yet.

2*10gd-34 kõlar

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    2*10gd-34 kõlar

    kuna juba pikemat aega jääb jalgu selline kõlaripaar nagu 6ac-2, siis on plaanis kõlariehituses end esimest korda teostada just nimelt kasutades elemente nendest kõlaritest. täpsemalt kahte bassielementi 10gd-34.

    plaan oleks teha väiksemat sorti bassikõlar, mis sisaldaks kahte elementi.

    kuna tegu on samade elementidega, mis kõlarites radiotehnika s30, siis oleks arvatavasti kõige targem variant teha kast, mille ruumala vastaks kahe s30-ne omale ja oleks vaheseinaga pooleks jagatud.

    küsimus oleks aga, kas mõeldav oleks ka variant, kus elemendid poleks eraldatud vaheseinaga ja kastil oleks vaid üks inverter. kuidas sellisel juhul arvutada kasti ruumala ja inverteri pikkust, mille puhul elemendid üksteist segama ei hakkaks h34r:
    et nagu mis asja?

    #2
    kui vene keelt vähegi oskad,siis soovitaks ajakirja Raadio 1984 nr2.seal on väga huvitav sellise kõlari arendus.

    Comment


      #3
      ok.

      järelikult pole selline variant mõeldav ja vajalike kasti parameetrite arvutamiseks, sellise variandi puhul, puudub valem.

      aga äkki oleks keegi nii lahke ja vastaks küsimusele, kas raditehnika s30-ne ruumala on 9,5 liitrit?

      Originally posted by kreeklane@Oct 31 2005, 10:53
      kui vene keelt vähegi oskad,siis soovitaks ajakirja Raadio 1984 nr2.seal on väga huvitav sellise kõlari arendus.
      kui mõtled kõlarit 6ac-2, siis nende kastide järgmine arengu etapp on arvatavasti ahju minek.

      ideeks on ikkagi uue kasti ehitamine.
      et nagu mis asja?

      Comment


        #4
        Mul on RRR kõlarid 10 ac-409. Pmst s30 aga filter koosneb ainult ühest 1uF kondest ja takist tweetri juures. Sisemõõdud on 33x18x14,5 ehk 8,613 liitrit.
        Inverter on tehtud porolonist :lol: sisemiste mõõtmetega ~3,2x~13.
        mnjah keskusekõllidest on nad üle

        Comment


          #5
          Tee 2 kõllile kokku 15 liitrit kinnist kasti ja on minu arust suht ok. Aga igax juhux kontrolli mu jutt kellegi käest üle, et kas ikka on nii kõige targem.
          In SPL we Trust! 136,4 db

          Comment


            #6
            Originally posted by Sicon00@Nov 5 2005, 01:37
            Tee 2 kõllile kokku 15 liitrit kinnist kasti ja on minu arust suht ok. Aga igax juhux kontrolli mu jutt kellegi käest üle, et kas ikka on nii kõige targem.
            kasti tahaks ikka inverteriga teha.

            nüüd tekkis küsimus uurides programmi WinISD.

            sisestades järgmised andmed andis programm ühe elemendiga inverteriga kasti mahuks 30.6 liitrit.

            Qts: 0.55
            Vas: 11.0 l
            Fs: 80.00 Hz
            Z: 4 ohm
            SPL: 83.00 dB
            Pe: 10 w
            dia: 11.00 cm

            nii tekkiski küsimus kuidas saab WinISD arvutatud maht ja tehase poolt tehtud kasti maht nii erinev olla?
            et nagu mis asja?

            Comment


              #7
              vbl ei pööratud tehases kasti arvutamisele, kui seda üldse oli, suurt tähelepanu :unsure:
              In SPL we Trust! 136,4 db

              Comment


                #8
                endal kogemus samade kõlaritega kuid veel sellest ajast kui asjast eriti veel ei jagand kuid soovitan teha vaheseinaga inverterkast mahuga 2x10l ja inverteriteks panna 2 50mm läbimõõduga kanalitoru pikkusega 17cm endal head kogemused just selliste mõõtudega. asja kvaliteet tõuseb uute kastidega märgatavalt seda võin ma küll öelda nii et edu ehitamisel. ahjaa peaegu oleks unustanud heavy damping tuleb ka teha ise kautasin selleks juppideks lõigatud poroloni...

                Comment


                  #9
                  Originally posted by Sicon00@Nov 6 2005, 19:46
                  vbl ei pööratud tehases kasti arvutamisele, kui seda üldse oli, suurt tähelepanu :unsure:
                  Mõtle vähegi loogiliselt 5" elemendile 30 liitrit kasti :wacko:

                  Comment


                    #10
                    nii tekkiski küsimus kuidas saab WinISD arvutatud maht ja tehase poolt tehtud kasti maht nii erinev olla?
                    See päris nii lihtne pole. Valjuka võiks panna ka 200 ltr kasti, aga sel poleks eriti mõtet.
                    Antud juhul omadest kogemustest ütleks, et selle valjuka puhul üle 10 ltr kast on üldse suhteliselt keeruline lahend - pigem kaaluks kusagil 8 ltr kasti kasutamist. Jah, madalas bassiosas kaotad, kuid konkreetsem midbass, moonutustevabam esitus nii bassi kui ka vokaalosas peaksid eelneva üleskaaluma.
                    10GD34 on pika käiguga, suures kastis tekitab see liigselt moonutusi.
                    Kumbki valjukas eraldi kasti, häälestus ehk kusagile 50 Hz kanti peaks päris ok olema.
                    Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                    indrek@sac.ee, +3725174765

                    Comment


                      #11
                      Originally posted by intz@Nov 7 2005, 18:34

                      See päris nii lihtne pole. Valjuka võiks panna ka 200 ltr kasti, aga sel poleks eriti mõtet.
                      no seda ma usun, aga vastust oma küsimusle ma siit küll kahjuks välja ei loe :huh:

                      ok.

                      võibolla ei väljendanud ma ennast piisavalt selgelt, aga plaan ongi viimast võtta just antud elementide alumisest osast.

                      kastiks tuleb siis idee järgi kuubik, mis on vaheseinaga kaheks jagatud. elemendid on kasti alumisel küljel ja kaks inverterit kasti esiküljel. loomulikult tulevad kastile alla ka jalad. materjaliks kahekümne viie millimeetrine saepuruplaat.

                      kasti mahuks tuleb, kui keegi just midagi paremat välja ei paku, kaks korda kümme liitrit.

                      ühenduseks oleks siis jada ja kasti takistuseks kaheksa oomi.
                      et nagu mis asja?

                      Comment


                        #12
                        See valjukas teeb häält ainult kinnises kastis ja mida hermeetilisem seda parem.

                        Comment

                        Working...
                        X