Teade

Collapse
No announcement yet.

Kõlari ehituse mõttekus, andke nõu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Kõlari ehituse mõttekus, andke nõu

    Häid lõppevaid jõule!

    Mul on vaja kahte 3-ribalist kõlarit. Vaatasin alguses Estonia 35 AC 021 kõlareid ja minu võimule(Estonia 010 UM) sobiksid nad päris hästi. Nüüd mõtlengi, et kas ostan ära need Estoniad 1400.- või proovin ise teha. Ma natuke kahtlen ise tegemises, sest: 1) läheb ilmselt oluliselt kallimaks 2) pole kunagi teinud ja ei tea, kui hea välja tuleb. Kui palju üldse kahe sellise kõlli valmistamiseks raha kulub?

    Mis te arvate, mida peaks tegema?

    #2
    Tegelt on nii, et ise tehtud- hästi tehtud! Ta võib sul küll natuke kallimaks minna, aga see eest on kvaliteeti kah rohkem! Soovitaks natuke raha koguda.

    EDIT: Miks just 3 ribalised? 2 ribalised saavad oma ülesandega sama hästi hakkama.

    Comment


      #3
      ma võin sulle müüa esonia 30ac-003 kõlarid. võta ühendust PM-i kaudu kui huvitatud. hind 900.-

      Comment


        #4
        Originally posted by jannozz50@Dec 26 2005, 16:58
        ma võin sulle müüa esonia 30ac-003 kõlarid. võta ühendust PM-i kaudu kui huvitatud. hind 900.-
        ma juba saatsin sulle selle kohta teate, aga probleem selles, et kuna ma enne pole suurt kõlarite parandamisega kokku puutunud, siis ei tea, mis selle kesksageduse parandamiseks vaja läheb

        Comment


          #5
          Originally posted by Silver@Dec 26 2005, 16:51
          Tegelt on nii, et ise tehtud- hästi tehtud! Ta võib sul küll natuke kallimaks minna, aga see eest on kvaliteeti kah rohkem! Soovitaks natuke raha koguda.

          EDIT: Miks just 3 ribalised? 2 ribalised saavad oma ülesandega sama hästi hakkama.
          Njah, ega ma teagi mis vahet on 3 ja 2-ribalistel. Mul endal olemas Creative 2x75W satekad + 150W subwoofer(arvuti high-end kõlarid). Bassi ja teravust nagu on, aga on tunda, et midagi jääb puudu.

          Mis te näiteks pakute 2-ribaliste hinnaks. Ise vaatasin tevalost, et 8" Visatoni bassikõlar on 380.- ja siis tuleb veel 2 kõrgsageduse elemendi või kesksageduse oma? Muide mis filtrid üldse maksavad?

          Comment


            #6
            Iga 8 tolline Visaton ei sobi ka 2 ribaliseks
            Mine visatoni kodukale vaata millised kõlarid milline tüüp oleks sulle sobivam
            Võta Tevalo hinnad arvuta, vaata, ära ka filtreid unusta.
            Kui KIT'i järgi koostad vahet pole raskus astmes kas 2 või 3 ribalised. Vahe on hinnas! Kui ise aga ehitad erinevatst elementidest ja üritad nad koos kõlama panna + ise arvutad ja ehitad filtrit siis 2 ribaline oluliselt kergem ja odavam.

            Kui kahtled oskustes siis ehk tasub maksta kellegile et valmis ehitaksid sulle.

            näit. 3 ribaline: http://www.visaton.com/english/artik..._580_6_21.html
            http://www.visaton.de/english/artike...80_6_21_2.html

            näit. 2 ribaline: http://www.visaton.com/english/artik..._545_6_20.html
            http://www.visaton.de/english/artike...45_6_20_2.html

            Ise praegust ka ootan tweetreid ja Mikrofoni, kõlari parameetrite mõõtmiseks. Plaanin ikka ise valmis ehitada algusest lõpuni. Ootan kevadet, mil saab suvilas töökojas toimetada ja tegeleda.

            Comment


              #7
              Päris huvitav oleks oma esimene projekt ette võtta, aga jällegi on sees selline kartus, sest ma ei tea absoluutselt mitte midagi õige kõlari, filtrite ja ka kasti arvutamisest.

              Õige lahendus oleks ilmselt teoreetililst abi paluda kelleltgi, kes on teemaga kodus.

              Comment


                #8
                Või siis kasutada mõnda KIT'i.

                Comment


                  #9
                  Oskab keegi öelda mõne eestimaise neti lehekülje, kust saaks infi nende KIT-de kohta

                  Comment


                    #10
                    Näiteks tevalos on 3 olemas:

                    http://www.tevalo.ee/cgi-bin/web_store.cgi...r.html&cart_id=

                    Comment


                      #11
                      See toode Kuidas selline tundub? Ei otsi taga mingit hullu tümakat vaid kvaliteeti muusika kuulamiseks. Need vist sobiksid ilusti Estonia võimu taha?

                      Ega muidu vist häid kõlareid odavamalt ei saa?

                      Comment


                        #12
                        Kolasin natuke netis ringi ja leidsin Sony Kõlarid ja Kenwoodi Kõlarid
                        Ma tean, et ega sealt väga head kvaliteeti loota ei ole, aga lihtsalt nad oleksid rahakotile sobilikud ja pealegi neil ei ole bassielementi, mida mul ilmselt vaja ei lähegi sest supakas olemas. Muide, kas peak input power tähendab seda, palju võimust võib kõlaritesse lasta?

                        Comment


                          #13
                          input power tähendab jah palju lasta võib
                          nendel on mõlemal lubatud üle 100w
                          kuid reaalselt hakkaks 100w (rms) need kõllid lagunema

                          Comment


                            #14
                            minu meelest väga spekulatiivsed andmed!
                            Sony'l 50Hz-60kHz ja hea kui nad 30W ilma moonutuseta vastu peavad
                            Kenwood'il 60Hz-100kHz
                            Igal juhul tuleb neid kõlareid toetama panna subwoofer et saaks vaikselt mahlakat heli kuulda
                            Minu meelest kui siis siis teha http://www.tevalo.ee/cgi-bin/web_store.cgi...40-5971&lng=est
                            See mu arvamus, seega maitsed arvamused erinevad ja ei tasu absoluutse tõe eest seda võtta mida kirjutasin.

                            Comment


                              #15
                              njah, mul endal subwoofer olemas, nii et sellega poleks probleeme. vaata ka neid. Kas sellised kõlarid sobivad estonia 010 UM võimule(4ohm 4X50W või 8ohm 4X35W) Kõlarid ise 6 Ohmi.

                              Comment

                              Working...
                              X