Teade

Collapse
No announcement yet.

estonia 35ac021 küsimus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    seda küll jah, ma mõtlesin, et kõlarid on niipalju võimsamad, et see ei loe.

    Comment


      #17
      Kõlar kannatab, võim hakkab moonutama

      Comment


        #18
        Ma arvan, et viga selles, et vale element valesse kasti pandud. Esiteks paigast ära lähevad parameetrid ja, et midagi kuuldavale tuleks pead võimendist rohkem powerit "peale keerama". Teiseks bassikal puudub vajalik vastusurve (35AC-il on kaks invertorit, mis on kokku liites u.1,5 korda suurema S-iga, kui 30AC-il) ja membraan liigub palju suurema amplituudiga, kui peaks ja selle tõttu sukkadel lühike iga. Selline on minu arvamus asjast.

        Comment


          #19
          ma ei tea liiga keeruline värk, juba, aga võimendi voolutarve on 190W 230-240V pinge juures, ja raamatus on öeldud, et 8Q juures on 2x80W. Tean ,et voolutarbe järgi on võimalik umbkaudselt määrata, aga kuidas?

          Comment


            #20
            Jagad selle 190w kõlarite arvuga. 190/2=95 siis lahutad kasuteguri, võtame keskmise, mingi 50% , ehk siis 95/2=47,5w kanali kohta

            Comment


              #21
              Originally posted by Rom@Jan 8 2006, 14:40
              Ma arvan, et viga selles, et vale element valesse kasti pandud. Esiteks paigast ära lähevad parameetrid ja, et midagi kuuldavale tuleks pead võimendist rohkem powerit "peale keerama". Teiseks bassikal puudub vajalik vastusurve (35AC-il on kaks invertorit, mis on kokku liites u.1,5 korda suurema S-iga, kui 30AC-il) ja membraan liigub palju suurema amplituudiga, kui peaks ja selle tõttu sukkadel lühike iga. Selline on minu arvamus asjast.
              sul on täitsa õigus mulle tundub, sest see õhk nagu natuke liigselt seal pläriseb nagu jah, aga mis kõlar on 30AC, mis see siia puutub? Aga jah, mina ei tea mis selleks teha tuleb, et see õhk seal nati vähem liiguks?

              Comment


                #22
                Originally posted by M4rt@Jan 8 2006, 17:27
                Jagad selle 190w kõlarite arvuga. 190/2=95 siis lahutad kasuteguri, võtame keskmise, mingi 50% , ehk siis 95/2=47,5w kanali kohta
                et siis kanal tähendab, nagu võimsus ühele kõlarile ja kokku peaks tähendama 2x47.5W jah, aga mis see kasutegur on? Selle järgi peaks ju võimendi võimsam olema.

                Comment


                  #23
                  kasutegur - kui suur võimendi tarbitavast (elektri)energiast läheb kasulikule töle, ehk heli võimendamisele, ülejäänud läheb soojusele.

                  Comment


                    #24
                    kas seda, saab ka täpselt välja arvutada?

                    Comment


                      #25
                      Tõeneäoliselt saaks arvutada ka, aga lihtsam on mõõta -
                      Mõõdad ära kui palju ühest kanalist tuleb maksimaalselt pinget välja, samal ajal kui koormustakistus on taha ühendatud, sisendissenäiteks 1kHz siinus signaal, samal ajal jälgid ostsillograafiga kuna see ilus siinus hakkab koledaks muutuma, siis ongi võimendi maksimaalvõimsus käes. just sel hetkel mõõdad ära kui palju võimendi seinast voolu tarbib, arvutad oomiseaduse valemi järgi tarbitava võimsuse välja. ( P=U*I )
                      kuna sul on nüüd väljundpinge teada, siis vastavalt oomiseadusele jällegi arvutad voolu väljundis ( I=U/R ) ning seejärel ka väljundvõimsuse ( P=U*I ).

                      nii nüüd oletame et võimendi tarbis sul seinast mingi.... 220w
                      väljundvõimsuseks ühte kanalisse said ütleme... 55w
                      oletades et võimendil on 2 kanalit saame võimendi koondväljundvõimsuseks 110w
                      seega, tarbitavast võimsusest 110w (ehk pool, ehk 50% )läheb kasulikuks energiaks, ülejäänud soojuseks. ehk lühidalt: võimendi kasuteguriks on 50%, mis on üldiselt enamus laiatarbe võimenditel umbes sinna 50% ikka.

                      pikk jutt aga see-eest puust ette ja punaseks. loodan et oli abiks B-)

                      Comment


                        #26
                        Õige võimsuse saad kui koormad kõik kanaleid üheaegselt ja siis mõõdad iga kanali võimsust. Vanasti vene ajal ikka tehti nii, et koormati kõiki kanaleid. Ühe kanali koormamisel ja selle mõõtmisel saad pisut teised numbrid ehk pisut suuremad.

                        Comment


                          #27
                          nojah, asi selge. Aga kui nüüd küsida, kas Tallinnas tehakse mingit kõlarite häälestus tööd vms?

                          Comment


                            #28
                            no nii... tundub ,et sa ei saa aru milles asi. Point on selles ,et sellele audese elemendile on ette nähtud teistsugune litraas ,kui estonia kastil.

                            kui sa teeksid samasugused kastid nagu audesele ette nähtud, Oleks probleem lahendatud . Audese elemedil on suurem kast ja üks inverter, mis on läbimõõdust suurem kuid inverter ise on lühem.... Nii ,et sellest võib järeldada seda ,et estonia kastis ei ole audesel piisavalt õhu survet/rõhku. Ühesõnaga audese element võngub liiga pikalt/vabalt ja tal lihtsalt tinasukad lähevad pooleks.

                            :lol: loodan ,et sa said aru mida ma mõtlesin.

                            Comment


                              #29
                              sain küll jah, aga kui neid torusid lühemaks teha? Või siis kas mõni ükski teine bassiväljuhääldi ei sobi sinna, mida saaks uuena?

                              Comment


                                #30
                                Originally posted by Commodore@Jan 11 2006, 10:20
                                Õige võimsuse saad kui koormad kõik kanaleid üheaegselt ja siis mõõdad iga kanali võimsust. Vanasti vene ajal ikka tehti nii, et koormati kõiki kanaleid. Ühe kanali koormamisel ja selle mõõtmisel saad pisut teised numbrid ehk pisut suuremad.
                                selle unustasin mainimast, parandan kohe ära.

                                ?? Miks ma ei suuda leida nuppu "muuda" ?

                                Comment

                                Working...
                                X