Teade

Collapse
No announcement yet.

Radiotehnika S90 aka. 35 AC-012

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Radiotehnika S90 aka. 35 AC-012

    Ei saa ikka veel sellest S90st aru. Olen omaarust küll otsingut kasutanud, kuid kas siis S90st on erinevaid versioone (erinevad elemendid, erinev konstruktsioon)?

    Minul on selline S90 kõlaripaar, kus kesk- ja kõrgsageduste elemendid on kõrvuti. Nendel ei ole omaette inverterit. Ja neid reguleerimisnuppe ka pole (üks reguleerimisnupp on lihtsalt kasti sees)!

    Elemendid kastis on järgmised:
    • kõrgete sageduste element - 35 AC-012 (16 ohm)
    • keskmiste sagedustge element - 15GD-11A (8 ohm)
    • madalate sageduste element - 30GD-??? (4 Ohm), ei ole lõpust välja

    Probleem selles, et vaja uued kastid teha. Elemendid jäävad kõik samad. Olen aga lugenud, et parem oleks, kui bassielemendi jaoks teha omaette kamber ja inverter teha natukene lühem. Bassielemendi kamber tuleks ehitada 45 l, selle inverter aga läbimõõduga 110 ja pikkuseks 150-200.

    Küsimused:
    • Originaalkast on sisemõõtmetega 3,2x2,2x5,5=38.72 l. Ja soovitav oli teha uus kast, kus bassielement on eraldi 45 l osas?
    • Kas teistele elementidele on soovitav ka inverter teha?
    • Kas ülemiste elementide kastil peavad ka mingid kindlamad mõõtmed/maht olema?
    • Kas elemendid võib esiküljele paigutada enam vähem umbes? Ei pea olema keskel mingitpidi, vms?
    • Nagu ma aru saan kasutatakse inverteriteks solgitorusid, kas on veel mõttekaid alternatiive?

    #2
    Kulla mees!Tee endale valjukate liigid selgeks!Siis saad ehk aru, milleks inverteravasi kasutatakse...Ning S-90 järel olev täht tähistab modifikatsiooni(kas sul üldse on S perekonna kõlarid, ehk siiski AC?).Soovitusi on valjuhäälditele erinevaid ning suvalise kuulujutu peale pole mõtet vaimustusse sattuda...Kui vaja teha teised kastid, siis on vaja need arvutada vastavalt soovitud nimiandmetele.
    The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
    Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
    Projektide pildid
    Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
    http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

    Comment


      #3
      IRW kõrgetele iverter.
      Aga parem küsida kui kahtled, kõrgetele ei midagi ja keskmistel mingi liitrine kinnine topsik.

      Edit: endal mütsuvad S-90F
      Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

      Comment


        #4
        kas muidu neil S-90-tel on heli vahe ka peale välimuse?

        Comment


          #5
          Originally posted by traktorist@Jan 11 2006, 20:46
          kas muidu neil S-90-tel on heli vahe ka peale välimuse?
          räägitakse et on jah, aga ma arvan ise et need on kõik nii kehvad kõlarid et ei suudaks vahet teha

          Comment


            #6
            Originally posted by Cheopps+Jan 11 2006, 22:36--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (Cheopps &#064; Jan 11 2006, 22:36)</td></tr><tr><td id='QUOTE'>(kas sul üldse on S perekonna kõlarid, ehk siiski AC?)[/b]

            Tähistuse järgi on juu.

            <!--QuoteBegin-Elukaz
            @Jan 11 2006, 22:39
            IRW kõrgetele iverter.
            Aga parem küsida kui kahtled, kõrgetele ei midagi ja keskmistel mingi liitrine kinnine topsik.
            [/quote]
            Noh, jah. Oma lolluses pidasin ma silmas ikkagi keskmisi, srry, pole seda asja enne üldsegi uurinud. Siis vist on mõttekam ikkagi teha uus kast täpselt selle vana järgi, sest vana ongi selline.

            Comment

            Working...
            X