Teade

Collapse
No announcement yet.

Kõlar ja takisti

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Kõlar ja takisti

    Tere

    Mu sõber tahab oma rollerile helisüsteemi peale panna, aga tekkis natuke takistusi. Nimelt on olemas juba võimendi, mis on mõeldud 8 oomisele kõlarile. Ta tahab kasutada koaksiaal kõlarit, aga neid toodetakse vaid 4 oomiseid. Tekkis küsimus, et kas võib põhimõtteliselt kasutada varianti, et paneb koaksiaalile juurde 4 oomise takisti või pole see variant hea kasutada? Seda ma tean, et toakõlaritega seda nippi ilma filtrit muutmata ei saa teha. Kuna aga koaksiaal kõlaril puudub filter, siis saaks ju seda varianti rakendad?


    Ette tänades Silver


    #2
    Saaks küll.
    Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

    Comment


      #3
      Saaks küll aga poool võimsusest pluss sageduskara lähevad peesse. Ja damping on 1 või 2

      Comment


        #4
        Originally posted by KaruTEC@Jan 23 2006, 21:05
        Saaks küll aga poool võimsusest pluss sageduskara lähevad peesse. Ja damping on 1 või 2
        Kuidas see sageduskara mõjutama hakkab? Ja mia Sa selle all mõtlesid, et damping on 1 või 2?

        Võimsuse kadu on arvestatud.

        Ja mis oleks teised võimalused peale takisti kasutamise?

        Comment


          #5
          kas nii ei saa, et ühendad kõlarid rööbiti ? (vist oli rööbiti, ei mäleta ka enam.), aga igaljuhul nii, et kogutakistus oleks 8 oomi. ma arvan et rolleril see stereo erilist rolli ei mängi.

          Comment


            #6
            Kõlarid ikka jadasse.
            The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
            Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
            Projektide pildid
            Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
            http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

            Comment


              #7
              Nojah, aga sai on selles et ta tahab kasutada ainult ühte koaksiaali. Teine lahendus, milleni ma jõudsin, et panna koaksiaali kõrg ja madal sagedus jadasse.

              Comment


                #8
                Originally posted by Silver@Jan 24 2006, 19:33
                Teine lahendus, milleni ma jõudsin, et panna koaksiaali kõrg ja madal sagedus jadasse.
                IRW, andekas (ära nii tee).
                Pane see takk vahele ja ma usun et helipilt nii pekki ikka ei lähe et võrri peal kuulata ei kõlba.
                Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                Comment


                  #9
                  Aga kuidas takisti helipilti mõjutama hakkab?

                  Comment


                    #10
                    Takisti takistus ei sõltu sagedusest, aga kõlari oma sõltub ja need sagedused millel kõlari takistus suurem on, mängivad vaiksemalt.
                    Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                    Comment

                    Working...
                    X