Teade

Collapse
No announcement yet.

Led kõlari juhtme tagant .

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Led kõlari juhtme tagant .

    See,et nagu igaüks teab,mida kõvemaks keerad, seda rohkem voolu tuleb ,ja igal ledil on oma taluvus ja nii juba katsetasin 2-ega. Mõelad läksid läbi. Mõtlesin,et teeks niisama midaig huvi pärast.
    Kõik ledid on võetud( 2 läbi, 2 töökorras veel, üks sinine,teine punane) hiirtest.Üks neist, mis töökorras, on see led,mis on hiire põhja küljes, teine (sinine) aga niisama hiire sees ilu pärast vms. Ja kas hiirte sees on ka mingid takistid?.. st. uurisin siin seda trükk plaati ja tundus,et mingid komponendid viivad end. ledi juurde. Neid on 2 tükki.Üks nimega R1, teine R7 ( nad on vist ühenduses teiste samsuguste komponenditega , R3,R4,R6,R5.
    Loodan,et teema väga valesse kohta ei läinud,ja keegi vastab minu "noobilikele" küsimutele.
    Tänud.

    #2
    Jah need R-id on takistid kõik.Kui tester olemas saad kontrollida nende nominaale ka.LED idele käib takisti ette jah.Kõige parem oleks nii, et võtad mõne poteka ja sellega sätid õige takistuse paika ja siis saad selle sobiva takistiga asendada.

    Comment


      #3
      Originally posted by brand11@Mar 3 2006, 16:47
      Jah need R-id on takistid kõik.Kui tester olemas saad kontrollida nende nominaale ka.LED idele käib takisti ette jah.Kõige parem oleks nii, et võtad mõne poteka ja sellega sätid õige takistuse paika ja siis saad selle sobiva takistiga asendada.
      Aga sellega on siis nii et alustad kõige väiksemast? Ja millal normaalselt põleb vaatan mis takistus on..sest tagant ette poole saab vist liiga palju voolu, mille tagajärel piu läbi.
      Vaesel ajal on kärbes ka liha.

      Comment


        #4
        NIi, okey nüüd läheb raskemaks.
        hetkel led põleb, ( st muusika järgi) . kas ma pean need kõik R1-7 ära võtma?.
        R2 leitisn ka ülesse,see on natukene väiksem teistest, ja asub teises kohas,ja on teiste värvidega.
        NIng nüüd, kuidas ma need takistid siia vahele pistan, panin juba ledi enda ära paika, kas see takisti peab olema ledi klemmidde vastas( ja kui ise tuleb see paika panna, siis pean hakka a proovima neid?).
        St. kuidas siis neid ühendada.
        KOhe lähen käin otsin teise hiire trükk plaadi ka, st. sealt pärineb see sinine led.
        Seal oli neid kõvasti vähem.( ehk on seal tegu ianult 1 takistiga)..

        Niinii, see kust snine led pärist leitsin ainult ühe R3, juures on veel 100 . R7 on ka veel. sal ligid

        Comment


          #5
          osta parem tevalost potensomeeter (ei tea kas ma kirjutasin õigesti) ja pane see ledi ja elemendi vahele, ja siis paned kõlli ikkka mõnusalt mütsuma keerad takistuse maksimumi peale ja hakkad siis vaikselt minimumi poole liikuma kuni asi vilgub normaalselt. ise sa samamoodi tehtud projektiga "RigaSound"

          Comment


            #6
            Ei noh, parem rääkige kuidas nied ühendada.
            samas kui see sinine led on võetud mul sellest hiirest kus on ainult 2 R-i ( R3, ja R7) siis ta ju neid ka kasutab.
            vms.
            Kui vaja,loen ka teised komponendid ette. Takistid võivad ka ju teiste nimedega olla.
            ja kas võin ühe kõlari juhtme ka 2 ledi panna? st. ,et üks tuleb sealt,kus kõlari juhe alguse saab,ja teine kõlari juhtme otsast.
            plz. abi.

            Comment


              #7
              Originally posted by keeRISTOrm@Mar 3 2006, 18:54
              osta parem tevalost potensomeeter (ei tea kas ma kirjutasin õigesti) ja pane see ledi ja elemendi vahele, ja siis paned kõlli ikkka mõnusalt mütsuma keerad takistuse maksimumi peale ja hakkad siis vaikselt minimumi poole liikuma kuni asi vilgub normaalselt. ise sa samamoodi tehtud projektiga "RigaSound"
              Aga ehk viitsid välja otsida selle õige?..
              Ega nende takistitega ikka ei saa ..
              mõned proovisin ära, ühega põles NatukeNE hiljem, teisetag ei süttinud ennem,kui peaegu täitsa lõpus.
              hiljem vaatan veel mõnda.

              Comment


                #8
                kontrolliks: kas sa yldse tead, milleks see tak ledi ees on ja kuidas sõltub ledi syttimine taki suurusest ja heli valjususest??
                Erilahendused.
                PS või mail.

                Comment


                  #9
                  Eh.
                  seda ,miks see takisti HIIRE sees seal ees on, seda ma ei tea.(Dumb,dumb ma..).
                  Aga see teine küsimus, vms. Ma ei saanud arugi,mida sa teada tahad =P .
                  Millest sõltub.
                  Sa mõtled seda,et tegelikult süttib led ainult siis,kui bassi lõõk on?

                  Comment


                    #10
                    Originally posted by Robska@Mar 4 2006, 14:38
                    Eh.
                    seda ,miks see takisti HIIRE sees seal ees on, seda ma ei tea.(Dumb,dumb ma..).
                    Aga see teine küsimus, vms. Ma ei saanud arugi,mida sa teada tahad =P .
                    Millest sõltub.
                    Sa mõtled seda,et tegelikult süttib led ainult siis,kui bassi lõõk on?
                    kui sa midagi nendest takistitest ei jaga siis osta potekas! on siis nii keeruline aru saada, endal poole mugavam ju.

                    see maksab tevalos mingi 8 eeku kui ei eksi, igatahes odav asi.

                    Comment


                      #11
                      Jah, Keeristorm sain aru juba ennist =P .
                      http://www.tevalo.ee/cgi-bin/web_sto...?artnr=440-123
                      See peaks õige olema?

                      Comment


                        #12
                        oli see vist jah.

                        Comment


                          #13
                          Aga küsin veel üht asja.
                          st. kui ma selle trimmeri vahele pistan,siis ma võin ju ikka sinna mitu,mitu ledi taha panna( ütleme 3 tükki). Ja ega see ei mõjuta kuidagi sidet võimu ja kõlari vahel?..

                          ja kui ma tahan panna 3 ledi ühe kõlari taha,3 teise järgi ( vahetevahel on ju bassid erinevad) kas siis võin kõik ledid ikka läbi ühe trimeri viia, või vajan selleks ikka 2-te erinevat?
                          tänud.

                          Comment


                            #14
                            võid toppida küll jah aga mida rohkem seda halvem on lõpuks. ühe kõlli kohta üks trimmer.

                            Comment


                              #15
                              Veel seda,et kas see trimmer potentsiomeeter aitab ka vaiksel volumel tuled mängima?..
                              st. mul tuleb ka ikka natukene volumet keerata,et nad siraks, ütleme ~ennem poolt hakkavad mängima.
                              tänud

                              Comment

                              Working...
                              X