Teade

Collapse
No announcement yet.

Logitech X-620 Disaini supaka tegemine.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Logitech X-620 Disaini supaka tegemine.

    Tuli mõte võtta oma vanadest grammafoni kõlaritest madalheli elemendid välja ja teha nendega huvi pärast uue kasti, mis sarnaneb logitech x-620 subwoofriga. Kõlarid on mingid nõrgad: ühel kastil kõrgheli + madalheli 6W, sageduala 63 - ... ja takistus 4 oomi, kõlari suurus on 4.3'' (11cm). Ma niisama huvi pärast panen selle asja siis kokku ja vaatan kas mingit heligi hakkavad tegema. Küsimuseks oleks siis et millised mõõdud võiksid kastil olla, millest peavad need torud tehtud olema ja kui suur peaks *compression driver* olema? Compression driver on põhimõtteliselt üks pappi tükk, mida ümbriteb kumm, et see saaks vibreerida.

    Tegin ka ühe skeemi valmis.


    #2
    compression driver on siis passiivradiaator ? kui sul pole passiivradiaator õigesti häälestatud, siis ta ei hakka sul normaalset häält tegema. parem tee selle asemel inverter
    aga noh, kui siiski tahad teha, siis ära pane papitükki, vaid mingi suvaline valjuhääldi sinna. annab parema tulemuse.

    Comment


      #3
      oeh, mis asi inverter on? :unsure:

      Comment


        #4
        see toru noh.

        Comment


          #5
          Noh, kas kas keegi oskab kas või kaudseid kasti mõõtmeid mulle soovitada? Ma võin ka teistsuguse kasti ehitada, aga parem oleks kui elemendid oleksid ikka üleni kasti sees. Ma alles tegin free-air teste ja pole tegelt häda midagi, panevad laua värisema, teevad nii kõrgeid kui ka madalaid toone. Ja see veel et kas kast võiks olla täiesti kuubi kujuline?

          Comment


            #6
            Päris kuup ei tohiks olla , sest siis hakkavad mingid ristlained vist mängima.

            tsitaat: Noh, kas kas keegi oskab kas või kaudseid kasti mõõtmeid mulle soovitada?
            Ma ei usu et sa mingite umbes mõõtudega mingit tulemust saad.

            Comment


              #7
              lükka need grammofoni kastid kokku, mõõda ära ja tee nende järgi kinnised kastid, või siis võta mingi toru ja hakka proovima kuidas heli kõige parem on

              Comment


                #8
                Originally posted by Agen0@Mar 17 2006, 21:15
                Noh, kas kas keegi oskab kas või kaudseid kasti mõõtmeid mulle soovitada? Ma võin ka teistsuguse kasti ehitada, aga parem oleks kui elemendid oleksid ikka üleni kasti sees. Ma alles tegin free-air teste ja pole tegelt häda midagi, panevad laua värisema, teevad nii kõrgeid kui ka madalaid toone. Ja see veel et kas kast võiks olla täiesti kuubi kujuline?
                kui sa tahad võimalikult palju bassi siis sa peaksid need kõrgemad hääled ära lõikama.
                no mida te jamate, kuulakem ikka tümmi.

                Comment


                  #9
                  Lõikasin juba ammu ära :P, ainult need madalheli kõlarid teevad kah natuke kõrgeid toone umbes kuni 500hz, ei tea täpselt.

                  Comment


                    #10
                    filter vahele

                    Comment


                      #11
                      Selle inverteri peab ikka poest ostma või saab ka ise tehtud ja palju see filter maksab ja kust seda osta saaks?

                      Tahaks ka mingeid mõõtmeid, täitsa suvaliselt ei tahaks ikka ka tegema hakata.

                      Comment


                        #12
                        Kui tahad filtreid siis pöördu kasutaja " intz" poole http://www.tevalo.ee/foorum/index.php?showuser=237

                        Comment

                        Working...
                        X