Teade

Collapse
No announcement yet.

Esimene suurem üllitis...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    kui millegi üle viriseda, siis on see filtrite väljanägemine.
    muus osas igati OK. B-)

    Comment


      #17
      Ei virise millegi kallal - tasub vaadata laiatarbe tehase kõlli sisemusse - värinad tulevad peale kui oled lugenud veel andmeid... h34r:

      Isetehtud hästi tehtud!

      Jõudu edaspidiseks!
      Kõik meeldiv tuleb lambist...

      Comment


        #18
        Originally posted by a1@Mar 19 2006, 16:48
        kui millegi üle viriseda, siis on see filtrite väljanägemine.
        Mis osas täpsemalt? Siis teab ise mida tähele panna.

        EDIT: Kui mõtlete silikoni, siis see on pandud juhtmete paremaks fikseerimiseks.

        Comment


          #19
          Originally posted by a1@Mar 19 2006, 16:48
          kui millegi üle viriseda, siis on see filtrite väljanägemine.
          muus osas igati OK. B-)


          ja sellised on nägusamad?

          kui komponendid on loogiliselt paigutatud ja ühendused korralikud, siis pole häda miskit.


          muidu oleks üldse hea filtrid teha viimases järjekorras, et kuulamise põhjal veel pisimuudatusi teha jne.
          vb olen ma liiga friik selle koha pealt, aga on ette tulnud, et mõnes projektis muudan 5...6 korda vatiinikogust kastis, et tulemus rahuldakas, mis siis veel filtritest rääkida..
          ja kui sarnaseid elemente juhtub korraga rohkem käes olema, panen need kuulmise põhjal paaridesse.
          tweeterite puhul on kohati erinevused ikka väga suured kahjuks..

          Comment


            #20
            Originally posted by hipi@Mar 20 2006, 12:50
            muidu oleks üldse hea filtrid teha viimases järjekorras, et kuulamise põhjal veel pisimuudatusi teha jne.
            vb olen ma liiga friik selle koha pealt, aga on ette tulnud, et mõnes projektis muudan 5...6 korda vatiinikogust kastis, et tulemus rahuldakas, mis siis veel filtritest rääkida..
            ja kui sarnaseid elemente juhtub korraga rohkem käes olema, panen need kuulmise põhjal paaridesse.
            tweeterite puhul on kohati erinevused ikka väga suured kahjuks..
            Kuna tegemist esimese suurema "projektiga", siis ma nö. läksin kindla peale välja ja tegin enamus asjad KITi järgi. Pealegi nii tark ma kaa veel ei ole, et filtriga sellisel määral mässata. :P

            Comment


              #21
              Originally posted by Silver+Mar 20 2006, 09:37--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (Silver @ Mar 20 2006, 09:37)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> <!--QuoteBegin-a1@Mar 19 2006, 16:48
              kui millegi üle viriseda, siis on see filtrite väljanägemine.
              Mis osas täpsemalt? Siis teab ise mida tähele panna.
              EDIT: Kui mõtlete silikoni, siis see on pandud juhtmete paremaks fikseerimiseks. [/b][/quote]
              pilti vaadates tundub, et nad on vineeri tükile ehitatud ja paigutus ei ole silmale just ilus vaadata. samas, ära lase ennast sellest häirida, sest olulisem on see, et elemendid on õige väärtusega ja skeem ise kastis tekkivale vibratsioonile kindlalt vastu peab. filtiri sisendi poolel paistab mingi elektrolüütkondekas (või tundub see mulle vaid nii)? filtri skeemi võiksid ka välja tuua, ei hakanud silma.

              mina oleks terminalina kasutanud mingit süvistatud varianti ja valjukate ees ka katteid, aga see on juba puhtalt maitse asi.
              kiitus igatahes&#33;

              Comment


                #22
                Originally posted by a1+Mar 20 2006, 15:00--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (a1 &#064; Mar 20 2006, 15:00)</td></tr><tr><td id='QUOTE'>
                Originally posted by Silver@Mar 20 2006, 09:37
                <!--QuoteBegin-a1
                @Mar 19 2006, 16:48
                kui millegi üle viriseda, siis on see filtrite väljanägemine.

                Mis osas täpsemalt? Siis teab ise mida tähele panna.
                EDIT: Kui mõtlete silikoni, siis see on pandud juhtmete paremaks fikseerimiseks.
                pilti vaadates tundub, et nad on vineeri tükile ehitatud ja paigutus ei ole silmale just ilus vaadata. samas, ära lase ennast sellest häirida, sest olulisem on see, et elemendid on õige väärtusega ja skeem ise kastis tekkivale vibratsioonile kindlalt vastu peab. filtiri sisendi poolel paistab mingi elektrolüütkondekas (või tundub see mulle vaid nii)? filtri skeemi võiksid ka välja tuua, ei hakanud silma.

                mina oleks terminalina kasutanud mingit süvistatud varianti ja valjukate ees ka katteid, aga see on juba puhtalt maitse asi.
                kiitus igatahes&#33;[/b][/quote]
                Jah, on ehitatud vineeri tükile. Liimsilikoniga kinni pandud. Oleks muidugi võinud ju trükiplaadiga kah jamada, aga otsustasin, et nii tulevad jooted paremini. Ja nii kindlalt on asjad küll kinni, et vibratsioonile vastu peavad. :P Paigutuse koha pealt seda, et ma oleks saanud jah natuke paremini teha, aga kui ma seda märkasin oli juba hilja. Mis teha, peamine oli, et põhja ära mahuks. Ja tõesti, filtri skeemi ma enne ei postitanud. Selle vea ma parandan nüüd.



                Tegelikult oli mul vahepeal plaanis ka katted ehitada, aga kui kastid koos olid, siis ma avastasin, et sellise stiiliga ikka minu arvates ei sobi (arvasin alguses, et peits jääb heledam). Ja kas sa mõtled süvistatud variandi all midagi sellist: http://www.tevalo.ee/cgi-bin/web_store.cgi...e=1078&vw=3a11b
                Mulle eriti see ei istu, praegune variant kuidagi soliidsem

                Comment


                  #23
                  ei tea neist filtritest eriti, seega mida tähendab SP 2.2 mH - 1 ja 0.33 mH
                  0.6
                  ilmselt mingid poolid, aga kuidas sellest tähistusest aru saada

                  Comment


                    #25
                    päris kallis lõbu, et kas kuidagi odavamalt ei saa

                    Comment


                      #26
                      Natuke saab, aga tuleb kauem oodata pakki. Näiteks Oomipoest saab selle suurema pooli 2 tk tellides hinnaga 95.- tk. Aga see väiksem on Oomipoes kallim kui Tevalos.

                      EDIT: Tegelt on ka võimalus ise kerida...

                      Comment


                        #27
                        kui isa kerida, et kuidas siis aru saada, mitme mm traati kasutada ja mitu keerdu. või on veel näitajaid, mida peab jälgima

                        Comment


                          #28
                          Ise kerides on vaja teada, millist Q (hüvetegurit) sul vaja on. Q ei tohi olla vist ka liiga kõrge, kuid pigem on kriteeriumiks miinimum-Q. Q valem on vist Q=sqrt(L/2R) (parandage kui eksin &#33

                          Leiad siis R-i, keerud on teada, arvutad traadi pikkuse (keskmise keerupikkuse järgi). Ja siis traadi jämeduse - eritakistus, diameeter, lubatud takistus. Peaks arvestama ka pinnaefektiga. Või siis mitte, selle osakaal on väike.

                          Comment


                            #29
                            Originally posted by KaruTEC@Apr 15 2006, 11:47
                            Ise kerides on vaja teada, millist Q (hüvetegurit) sul vaja on. Q ei tohi olla vist ka liiga kõrge, kuid pigem on kriteeriumiks miinimum-Q. Q valem on vist Q=sqrt(L/2R) (parandage kui eksin &#33
                            Q=(2*pii*f*L)/R kui tegemist pooliga

                            Q=1/(2*pii*f*C*R) kui kondensaator

                            Hüvetegur, mis iseloomustab kadusid kõrgematel sagedustel, ei mängi vist kõlarifiltrites erilist rolli. Vaadates valemit, ei hakkas kindlasti miinimumi taotlema, pigem ikka vastupidi

                            P.S. h34r: kuidas ma saaksin siia pii normaalse sümbolina kirjutada?

                            Comment


                              #30
                              Originally posted by @ndres@Apr 15 2006, 22:48
                              P.S. h34r: kuidas ma saaksin siia pii normaalse sümbolina kirjutada?
                              π saab kui kirjutada & # 9 6 0 ; tühikuteta (lõpeb semikooloniga)
                              ja tabelid leiab näiteks siit:
                              http://www.htmlhelp.com/reference/html40/entities/
                              Elektroonika töötab suitsu baasil.
                              Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
                              Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

                              Comment

                              Working...
                              X