Teade

Collapse
No announcement yet.

S-30 ühendamine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    S-30 ühendamine

    nii kodus on pikemat aega vedelenud kaks täiesti töökorras S-30 kõlarit. Tuli mõte, et võiks need arvutiga ühendada. kuna mul endal on selle asja kohta teadmised nullilähedased, siis äkki seletaks, et kuidas saada need kõlarid arvuti taha, mida vaja läheb ja nii.
    ette tänades.

    #2
    vaevalt et arvtis väga mingi võim on. seega läheks vaja mingisugust võimendust, 3,5 mm stereo otsaga kaablit, millega ühendada võim ja arvti.
    võimu minu algeliste teadmistega parem soovitama ei hakka :P
    Great success!!!one11 \o/

    Comment


      #3
      radiotehnika y101 on minu arust täitsa s30 võimendi.
      no mida te jamate, kuulakem ikka tümmi.

      Comment


        #4
        Vs: S-30 ühendamine

        Sellega lased s 30 ribadeks kui ei oska helinupuga ümber käia, nii et ole ettevaatlik

        Comment


          #5
          Vs: S-30 ühendamine

          u101 ga nüüd küll s30 neid läbi ei lase
          Maailm oleks puhas ja süüta
          kui poleks õllejogurtit
          - Õ.Õ.

          Comment


            #6
            Vs: S-30 ühendamine

            Y7111 oli mul kunagi ja selle järel kaks paari s30-eid. Paukus küll. Teemaalgataja võiks ka reeta, kas tal tegemist vanemate, ehk 4-oomiste või uuemate 8-oomiste kõlaritega, siis äkki lihtsam võimu valida.

            Comment


              #7
              Vs: S-30 ühendamine

              u101-ga laseb ka palju suuremad kõlarid läbi kui s30. eriti k/s elemendid.

              seda tõesti siis kui eelvõimu/vol nupuga ümber ei käi korralikult.

              s30 võimendiks sobib suvaline resiiver või stereovõim või mõni muu võimendit ja sisendit omav aparaat. loe foorumeid, vaata poes ringi. nominaal on neil kõlaritel 10W minu teada niiet 2x10W RMS peaks neile paras olema.
              k.

              Comment


                #8
                Vs: S-30 ühendamine

                Tasub uurida ka tuttavate ja sugulaste ringkonnas-ehk kellelgi vedeleb keldris ja siis on lootust tasutagi saada (ei ütleks, et tasuta vaid saasta saab-omad kogemused). Hinnavaatluse foorumi kolavahetajate nurgake võib kah abiks olla.

                Comment


                  #9
                  Vs: S-30 ühendamine

                  Keldrist saadud vanadel võimenditel on tavaliselt lüüdid juba ära kuivanud ning heli pole enam see, mis peaks olema. Ja siis levibki arvamus, et näe see võimendi ei kõlba karu...egi.

                  Comment


                    #10
                    Vs: S-30 ühendamine

                    Ega s-30 ka mingit head soundi nüüd kätte ei saa, aga muidugi sõltub ka heli võimust.

                    [u101-ga laseb ka palju suuremad kõlarid läbi kui s30. eriti k/s elemendid(kedambarai)]

                    Kui võimendi võimsus on 15wrmsi siis muidugi laseb see võim 100wrmsi kõlli läbi. Mida "nõrgem" on võim elemendist siis on palju lihdsam elementi läbi lasta!
                    (Lihdsalt häiris see jutt)

                    Comment


                      #11
                      Vs: S-30 ühendamine

                      [quote=egert109
                      Kui võimendi võimsus on 15wrmsi siis muidugi laseb see võim 100wrmsi kõlli läbi. Mida "nõrgem" on võim elemendist siis on palju lihdsam elementi läbi lasta!
                      (Lihdsalt häiris see jutt)[/quote]
                      Ehk seletad mulle ka vähe seda teooriat? Mina sellest aru ei saanud.

                      Comment


                        #12
                        Vs: S-30 ühendamine

                        On igaltpoolt kõrvu jäänud, et ennem olgu võimendi võimsm kui element, sest siis on võimalus elementi läbilasta väiksem, kui element soovib suuremat võmsust mida võim ei anna siis kipuvad kõik ikka juurde volüümi juurde keerama, millekäigus hakkab võimendi moonutama helisi ja elemendile ei mõju see üldse hästi. Kindlasti kui otsida leiab siit foorumist selle kohta juute veel aga pole aega otsida.

                        Comment


                          #13
                          Vs: S-30 ühendamine

                          Võimsamat võimendit soovitatakse seetõttu, et ära hoida võimendi võimsuse kõrgemas otsas tekkivaid moonutusi. Kui sa susid mõne võimsama võimu järele 0.5W elemendi, siis ei saagi eriti voluumi nuppu keerata, kui elemendi membraanist on juba ribad järel. Võimsama võimuga pead oskama lihtslt helitugevuse nupuga ümber käia. Nõrgema võimuga saad lõpu poole moonutusi.

                          Comment


                            #14
                            Vs: S-30 ühendamine

                            minu teada on põhimõte selles et: kui võimendi töötab piiri peal (kõlarid on võimsamad ja neil on veel varu) siis tekivad tugevad moonutused. Kõrgsageduse osas läheb signaal nii tugevaks et kõrgsageduselement ei pea vastu ja põleb läbi.

                            teine asi - "vedelate" elementide juures (igast supakad ja basskõlarid) niiöelda nõrguke võimendi ei jõua "membraani kinni hoida" ja see hakkab üle peksma.

                            tugevamal võimendil on reeglina võimu küll ja siis on juba kõrvaga kuulda kui kõll ei saa voluumiga hakkama. siis keerad vaiksemaks ja miskit väga hullu ei tohiks juhtuda. kui sa muidugi vahetult kuulad, mitte nurga tagant või teisest toast.
                            k.

                            Comment


                              #15
                              Vs: S-30 ühendamine

                              tegelikult on olukordi kus just "nurga taga" kuuled kuidas moonutab.Ja otse kuulates on kisa nii suur et moonutus kõrvades on suurem kui valjukatel...
                              Kõrgetel ei lähe mitte signaal valjuks vaid hoopis kandiliseks - sellest pulseerivast alalisvoolust läheb kõrge reeglina uuele olekuringile.Siinuselisest läbiminekut on korda vähem ette tulnud kuid on (PA tehnikas).
                              Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                              Konfutsius

                              Comment

                              Working...
                              X