Teade

Collapse
No announcement yet.

transmission line

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    transmission line



    The line length should be 1/4 wavelength tuned to the resonant frequency of the chosen speaker IN THE BOX VOLUME CREATED BY THE TOTAL T-LINE CROSS SECTIONAL AREA TIMES LENGTH, and as if the box were a closed box. This is the hard part, as the line stuffing affects both the total apparent line length AND the total apparent box volume simultaneously. I will discuss this later.

    Kas ma sain nüüd õieti aru: Liini pikkus peab olema neljandik kasti resonantssageduse lainepikkusest, kui kasti ruumala on arvutatud kinnise kasti jaoks ning see võrdub liini pikkus X liini läbilõike pindala?
    Mis kulub helitehnika juures kõige rohkem?
    * Toitelüüdid
    * Kõlari kummilõdvik
    * Elekter
    * Kõrvad
    * Naabri närvid

    #2
    Vs: transmission line

    Jah.

    See on T/L-i tegemise kõige lihtsam osa. Keerulisem on jõuda kompromossini, millega sageduskara ka resonantsisageduse kõrgemate harmooniliste juures sirgeks saadakse. Mina proovisin Martin J. King-i Mathcad'i mudelitega ja lõin lõpuks käega, kuna visatoni disainiga võrreldavat tulemust ma ei saanudki.
    If you think education is expensive, try ignorance.

    Comment


      #3
      Vs: transmission line

      Huvitav miks visatoni lehel ühtegi t-line joonist pole .

      Pistsin siis 5" visatoni W130S valjuka vaibatorru (2m pikk, 100mm diameeter). Hea mõnus subwoofri asendus, kuigi 100Hz - 150Hz piirkond oli puhta puudu.

      Sai siis õhinal 10" Audes 75w104 valjukale t-line kasti arvutama hakatud. Eesmärgiks ka (sub)woofri piirkondi mängida.

      Liini pikkus = 150cm
      Liini diameeter = 420cm2
      quarterwave = 57Hz (villaga täidetud = 28Hz)
      kasti mahu (63L) resonants = 50Hz (villaga täidetud = 37Hz)
      Valjuka Fs = 31Hz

      Klassikalise valemi järgi tuleks kolm viimast sagedust ühte auku viia. Täitsin siis pooles vinnas. Mis peaks tulemuseks andma:
      quarterwave = 43Hz
      kasti mahu resonants = 43Hz
      Fs = 31Hz

      Tulemuseks tuli kohutav heli . Midbass piirkond mängib oma 10dB üle. madalad bassid oli ülivaiksed. EQ-ga sageduskara ühtlustamine ei viinud kuhugi. Bass oli ikka lootusetult mudane.

      Ise arvan, et viga tuli sellest, et valjuka Fs jäi liiga madalaks. Kui nüüd liini maht 100 liitriseks ajada siis klapiks kõik kolm näitajat omavahel ideaalselt. Ei tea kas tasub katsetamiseks ruutmeetrite kaupa vineeri jälle tuua. Seda enam, et www.quarter-wave.com mathcad worksheet'id pole enam saadaval

      Kuidas teistel t-line woofrid edenevad?

      Comment


        #4
        Vs: transmission line

        Aga palun, Visatoni lehel on T-line esindatud: siin
        Minu DIY blogi
        <- CSS'i lairibad EL70 erihinnaga!

        Comment

        Working...
        X