Teade

Collapse
No announcement yet.

kvaliteetsed komponendid tornkõlarisse

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    kvaliteetsed komponendid tornkõlarisse

    Põhjus:
    Kuna kõikidest kodustest kõlaritest tulev heli jääb minu kõrvale liiga tuhmiks, segaseks siis otsustasin, et peaks endale mingid korralikud kõlarid muretsema.
    Eesmärk:
    Eesmärgiks oleks saada soodsa hinnaga naturaalset heli. Elistaksin pigem konkreetset ja mahedat ( ehk siis mitte kõrva kriiskavat) kõrg/kesksagedusheli. Matsu ei taha, kuid madalamast helist ei ütleks ära. Kõlari dimensioonid ei tohiks kujuneda väga suureks. Kuna ruum, kuhu kõlarid lähevad on umbes 16 ruutmeetrit, siis ei pea elementide võimsusedki väga suured olema.
    Teema mõte:
    Ei oska orienteeruda kõlarivalikurägastikus. Ootan teie nõuandeid.
    Kas lairibakõlar täidaks mu nõudeid, või pean vaatama 2 riba poole - tweeter ja kesksagedus. Hetkel uurin maad, et kas tasub üldse sellist "projekti" tegema hakata.
    Kõlarikast: http://www.soundshop.ee/img/items/52.jpg Umbes sellise laiuse sügavuse suhtega. Ehk siis suht kitsad.

    Hinnaklass:
    Tuhandeid ei tahaks välja maksta. Ise arvasin, et maksimaalselt alla 2k per kõlar ( mida soodsam, seda parem, aga helikvaliteet ei tohi eriti kannatada)
    viimati muutis kasutaja pang; 23 m 2006, 17:15.

    #2
    Vs: kvaliteetsed komponendid tornkõlarisse

    Kui ise ei viitsi uurimistööd teha, siis Visatoni Alto2 [W170S+SC10N(G 20 SC)] ja peaksid mõnda aega rahul olema.
    -

    Comment


      #3
      Vs: kvaliteetsed komponendid tornkõlarisse

      Esmalt postitatud marcor1 poolt
      Kui ise ei viitsi uurimistööd teha, siis Visatoni Alto2 [W170S+SC10N(G 20 SC)] ja peaksid mõnda aega rahul olema.
      Just vaatasingi neid. Ja mõtlesin, et ehk saab veelgi kaugemale areneda. Räägitakse, et alto II alumine ots väga hea, aga ülemise otsa kohta pole midagi mainitud. Kui sinna paigutada originaalist erinev tweeter( kallim ja ehk loodetavasti ka parem), siis peaks muutuma helipilt palju ühtlasemaks( võrdselt esindatud nii madalad kui ka kõrged). Nt nagu Teie toodud näide : G 20 sc DT 94 asemele.

      Mulle ei meeldi need sõnad, "peaksid mõnda aega rahul olema". Tähendab see seda, et kui esimene vaimustus üle läheb, ei osutugi nad headeks või mida?
      viimati muutis kasutaja pang; 23 m 2006, 20:51.

      Comment


        #4
        Vs: kvaliteetsed komponendid tornkõlarisse

        Esmalt postitatud pang poolt
        Mulle ei meeldi need sõnad, "peaksid mõnda aega rahul olema". Tähendab see seda, et kui esimene vaimustus üle läheb, ei osutugi nad headeks või mida?
        Just, 2k per kõlar hinnaga ei saa selliseid kõlareid ehitada millega rahulolu kestaks väga pika aega ja kavaliteet ei kannataks.

        Comment


          #5
          Vs: kvaliteetsed komponendid tornkõlarisse

          Kahtlemata nad on selle raha eest head.
          Kuid edasine sõltub kuulajast, kas leppida heaga või asuda väga hea poole püüdlema. Minu rahulolu Alto 2 mod.iga kestab siiamaani (~1,5a) kuid siiski kohati tahaks juba enamat - samas järgmine hinnaklass on vist 10..12k piirimail. Seega sõltub rahakotist ja südametunnistusest, kas maksta väikeste lisanüansside eest lisa 7k. või või kulutada see millelegi/kellelegi muule.
          -

          Comment


            #6
            Vs: kvaliteetsed komponendid tornkõlarisse

            Esmalt postitatud marcor1 poolt
            Minu rahulolu Alto 2 mod.iga kestab siiamaani (~1,5a) kuid siiski kohati tahaks juba enamat
            Teie, kui omaniku käest, küsiks ma järgmist: Kuidas on kõrg/kesksageduse detailsus?

            Loomulikult ei saa 2k eest tippkvaliteeti

            Comment


              #7
              Vs: kvaliteetsed komponendid tornkõlarisse

              Heli võiks iseloomustada kui "siidine", ehk kohati võiks teravam olla. Kesksagedus oleks nagu tiba "mudane", bassi kohapealt - kui oma maiia kolida siis võiks rohkem powerit olla, korteritingimustes piisavalt.
              Kokkuvõtteks: selle raha eest, siiski väga hea investeering!
              Kui jutu peale saad, siis kasutraja Hipi, Intz oskavad spetsialisti nõu anda.

              edit: loodan, et ära ei hirmutanud, hämaras toas naisvokaali ja klaverit kuulata on ikka päris hea!
              viimati muutis kasutaja marcor1; 23 m 2006, 22:04.
              -

              Comment


                #8
                Vs: kvaliteetsed komponendid tornkõlarisse

                Olen nüüd vahepeal uurinud seda elementide ja kõlarivärki, ning trasmission line tüüpi kõlarikast hakkas huvitama.

                Elementide koha pealt olen mõelnud midagi sellist:
                Tweetriteks nt peerlessi v-line ( XT25TG30-04 1" tweeter, Dual concentric diaphragm (Patent) paar 1 520,00 ) http://www.serwend.ee/docs/scan-peer-vifa.pdf

                Midbassid/midwoofrid Visaton w170s

                Või oskab keegi midagi paremat( puhtama kõlaga) soovitada, sest praegused lemendid olid täitsa lambist pandud.

                Comment


                  #9
                  Vs: kvaliteetsed komponendid tornkõlarisse

                  Esmalt postitatud pang poolt
                  Olen nüüd vahepeal uurinud seda elementide ja kõlarivärki, ning trasmission line tüüpi kõlarikast hakkas huvitama.

                  Elementide koha pealt olen mõelnud midagi sellist:
                  Tweetriteks nt peerlessi v-line ( XT25TG30-04 1" tweeter, Dual concentric diaphragm (Patent) paar 1 520,00 ) http://www.serwend.ee/docs/scan-peer-vifa.pdf

                  Midbassid/midwoofrid Visaton w170s

                  Või oskab keegi midagi paremat( puhtama kõlaga) soovitada, sest praegused lemendid olid täitsa lambist pandud.
                  midbassid jääksid sellise valiku puhul kõrgsageduselementide suhtes liiga kesiseks. olen neid mõlemaid erinevates projetides kasutanud, küll aga mitte koos. lisaks see tweeter on pisut iseäralik ning minu nägemuse järgi vajab see natuke hoolikamat filtri häälestamist/koostamist. aga kui kõik läbimõeldult ja hoolikalt teha, saaks selle komplekti kenasti kõlama, kuid kui eelarve lubaks, siis tuleks visatoni midbassidki asjalikemate vastu vahetada.

                  Comment


                    #10
                    Vs: kvaliteetsed komponendid tornkõlarisse

                    mul on endal ka plaanis klopsida üht-teist kokku.ning lõpuks olen ikkagi alustanud visatoni "topas" taolist projekti.
                    http://www.visaton.com/en/bauvorschl...700/index.html
                    Selle hind on muidugi soolasem aga arvan, et taolise ühekordse investeeringu kannatan välja.igatahes tahtsin küsida, kas keegi on neid elemente (TI 100 ja MHT 12) kuulanud ja kas nad on oma hinda väärt?
                    Tl 100 --http://www.visaton.com/en/chassis_zu...elton/604.html

                    MHT 12 --
                    http://www.visaton.com/en/chassis_zu...hen/index.html

                    põhiküsimus on selles, et Tl 100 on ainult 4 tolline ja räägitakse, et tema bassiomadusi enne ei usu kui kuulad.kui keegi on kuuland, siis millega on tegu?

                    Comment


                      #11
                      Vs: kvaliteetsed komponendid tornkõlarisse

                      Esmalt postitatud alfredd poolt
                      põhiküsimus on selles, et Tl 100 on ainult 4 tolline ja räägitakse, et tema bassiomadusi enne ei usu kui kuulad.kui keegi on kuuland, siis millega on tegu?
                      kuulanud ei ole, aga usutavasti selles t-line lahenduses oleks bass keskmises või pisemas toas "koguseliselt" rahuldav, kvaliteedilt aga parem kui mistahes kastiga lahendus. minu arusaamise järgi on parem vaid hästi konstrueeritud dipool bass.

                      Comment


                        #12
                        Vs: kvaliteetsed komponendid tornkõlarisse

                        Ise kuulnud ei ole aga MTH-12 kohta räägitakse netis suhteliselt vähe head. Soomlased kasutavad temaga koos alumiiniumist suunajaid, mis parandab sageduskarakteristiku suunasõltuvust. Aga ta on ka üks odavamaid omasuguseid, kui vene ja bulgaaria omad ning mõned päris arvuti(plastist kodukino)kõlaritele mõeldud Philipsid välja arvata.

                        Comment


                          #13
                          Vs: kvaliteetsed komponendid tornkõlarisse

                          Esmalt postitatud moi poolt
                          Soomlased kasutavad temaga koos alumiiniumist suunajaid, mis parandab sageduskarakteristiku suunasõltuvust.
                          igasugu suunajad ning ruuporid mõjutavad heli päris palju kõrgsageduse osas. suisa tegin katsetusi tavalise kuppel-elemendiga, kinnitades nätsutaolise ollusega erikujulisi plastikpudelikaeladest lõigatud ruuporikesi. kohati läks heli väga vahvaks ja mõnusalt "otse" jõudis asi kohale (st. kuulamiskohale ). sound läks ka väga "lairibalikuks".

                          hakka või ehitama midagi sellist:
                          http://www.bd-design.nl/index.html?l...arget=d71.html

                          oih, kaldusin teemast natuke kõrvale..

                          Comment


                            #14
                            Vs: kvaliteetsed komponendid tornkõlarisse

                            Teema jätkuks. Mul vedelevad pea uued dls c6 komplekti komponendid midbassid ja tweetrid). Küsimus seisneb seles, et kas saaks c6 midbasse kasutada või peaks ikka ostma toaelemendid. Lihtsalt c6-e midbassidtasuta käes.

                            Peerless v-line tweeter: "lisaks see tweeter on pisut iseäralik ning minu nägemuse järgi vajab see natuke hoolikamat filtri häälestamist/koostamist. "

                            Ehk soovitate siis midagi paremat

                            Comment

                            Working...
                            X