Teade

Collapse
No announcement yet.

Millega paaritada Visatoni KE25SC'd

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Millega paaritada Visatoni KE25SC'd

    Soov uute kaheribaliste kõlarite järgi.
    Olemas on Visatoni KE25SC kõrged, mida kunagi mõtlesin AL170’ga kokku panna. Silmas pidades jutte alukoonuse omapäradest oleks filtrina ehk kombineerinud midagi VIB170AL baasil.

    Vahepeal on aga tekkinud mitmeid kõhklusi, millele tahaks vastukaja.
    AL170’te paar maksab juba omajagu, mida võiks selle raha eest oluliselt paremat saada?

    Küsiks isegi niipidi, et hind kõrvale jättes, mis üldse võiks KE paariliseks hea/parim olla?

    Hoolimata siinsestki visatonide laiast kasutatavusest võib otsinguga nende high-end elementide kohta poste pea ühe käe sõrmedel üles lugeda. Samuti ei too googel kasutajate poolelt midagi välja (äkki see on kõik saksakeelses keskkonnas, seda ma ei valda). Miks?
    Siin on Hipi teema paar aastat tagasi vaibunud, äkki ta kommenteeriks?

    Veel tausta:
    Siiani olen leppinud ilma bassikõlarita süsteemiga ning vähemalt esialgu püüaks ka uuele lahendusele samamoodi läheneda, et eks pärast vaatab, kas on vaja.
    Põrandatornid ei lähe mitte (ei ole ruumi), samas riiulikõlarina võivad nad olla suured. Suurt mahtu tahtvate elementide puhul võib põhimõtteliselt lahenduseks olla ka nö tagurpidi põrandakõlar (kui selle vastu mingid muud füüsikaseadused ei räägi?).
    Ajamiks on Technics SA-AX530 60W rms (arvatavasti @6ohm, vastuvõetav alates 4ohm).

    #2
    Vs: Millega paaritada Visatoni KE25SC'd

    Esmalt postitatud ramli poolt
    Soov uute kaheribaliste kõlarite järgi.
    Olemas on Visatoni KE25SC kõrged, mida kunagi mõtlesin AL170’ga kokku panna. Silmas pidades jutte alukoonuse omapäradest oleks filtrina ehk kombineerinud midagi VIB170AL baasil.

    Vahepeal on aga tekkinud mitmeid kõhklusi, millele tahaks vastukaja.
    AL170’te paar maksab juba omajagu, mida võiks selle raha eest oluliselt paremat saada?

    Küsiks isegi niipidi, et hind kõrvale jättes, mis üldse võiks KE paariliseks hea/parim olla?

    Hoolimata siinsestki visatonide laiast kasutatavusest võib otsinguga nende high-end elementide kohta poste pea ühe käe sõrmedel üles lugeda. Samuti ei too googel kasutajate poolelt midagi välja (äkki see on kõik saksakeelses keskkonnas, seda ma ei valda). Miks?
    Siin on Hipi teema paar aastat tagasi vaibunud, äkki ta kommenteeriks?

    Veel tausta:
    Siiani olen leppinud ilma bassikõlarita süsteemiga ning vähemalt esialgu püüaks ka uuele lahendusele samamoodi läheneda, et eks pärast vaatab, kas on vaja.
    Põrandatornid ei lähe mitte (ei ole ruumi), samas riiulikõlarina võivad nad olla suured. Suurt mahtu tahtvate elementide puhul võib põhimõtteliselt lahenduseks olla ka nö tagurpidi põrandakõlar (kui selle vastu mingid muud füüsikaseadused ei räägi?).
    Ajamiks on Technics SA-AX530 60W rms (arvatavasti @6ohm, vastuvõetav alates 4ohm).
    hetkel on mul olemas kahte tüüpi 6" Seas alukoonustega midbasse, peaks kvaliteedilt visatoni ületama.

    võin teha gustom filtri, mis kenasti su tweetritega kokku mängiks ja anda midbassid, kui kokkuleppele saame.

    Comment


      #3
      Vs: Millega paaritada Visatoni KE25SC'd

      eks ma filtri poolest tegelikult Sinu poole pöörduda mõtlesingi mingil hetkel. olen seda teemat juba piisavalt ise uurinud, et aru saada asja komplitseeritusest
      Sinu Seas'i pakkumise pean meeles ja suhtleme millalgi.
      Igaks juhuks ütlen, et ega ma otseselt alukoonust ei otsi, lihtsalt midagi piisavalt head, mis näiteks aastaga end ei ammendaks.

      Comment


        #4
        Vs: Millega paaritada Visatoni KE25SC'd

        Hipi abiga sai küsimus lahendatud - elementideks tulid seas'i L18rnx'd ja tema koostatud filtridki on juba käes. nüüd siis kastide kallale....

        Comment


          #5
          Vs: Millega paaritada Visatoni KE25SC'd

          ... ja tehtud nad saidki...

          et sai siis täna joon projektile alla tõmmatud, disain sattus kah natuke päevakohane tulema

          From Seas L18 + Visaton KE25">

          Comment


            #6
            Vs: Millega paaritada Visatoni KE25SC'd

            Ega sa heli ikka iseloomustada ei taha tõenäoliselt ?
            Samuti on tagaplaanil misked huvitavad valjukad.
            Tegelikult on ka endal alu koonustega eksperiment kavas.

            Comment


              #7
              Vs: Millega paaritada Visatoni KE25SC'd

              pole veel jõudnud tõsisemat kuulamist teha, pühade värk. Eile sain esimese kokku ja täna just alles teise.

              Esimese hooga võrdleks lihtsalt senise seisuga - siiani need neli+ aastat mängisid nad mul ajutistes ca 24l kastides. Nüüd tundub natuke parem kui vanades kastides. Need 16l mahuga ja suht palju täidet sees. Kui vanad muidu tundusid kah omale ikka päris head, siis selline vahetu üleminek tõi siiski hea võrdluse ja ütleks, et eelistan praeguseid. Suuremas kastis mängis hästi madalale, väikses gramm vähem, aga ma ütleks et bass on natuke konkreetsem. Võrreldes tundub, et vana oli ikka natuke vedel ja lödisev, enne ei saanud sellest arugi nii hästi. Vahe pole suur, kuid hoomatav, bassipuudust samas ka ei ole, huvitav olekski kuulata, kuidas orelikontsert nüüdses seades kõlab.
              Mängisin hulka simulaatoriga kah, enne kui tükid ümber lõikasin - mul juba mitu aastat olid tegelikult paneelid välja lõigatud selle plaaniga, et teen natuke väiksemad ca 20l kanti, aga nüüd tegin veel väiksemaks, grupiviited ja faasinihe graafiku peal paremad. Vot ei taegi, kas see on nüüd seesama asi, mida ma erinevusena kuulen.

              KE'l oli kah siiani kaitsevõre ees, viskasin selle minema. Kuidagi nagu avatum tundub nüüd hääl olema.

              a need mis seal tagaplaanil maas vedelevad - täitsa tavaline vana tšehhi kola, ei miskit erilist, sellistest siin foorumis ennegi juttu olnud.
              viimati muutis kasutaja ramli; 25 m 2011, 07:27.

              Comment

              Working...
              X