Teade

Collapse
No announcement yet.

s-400 modifitseerimine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    s-400 modifitseerimine

    kas rrr s-400 on mõtet modifitseerida?

    kui näiteks võtaks kola kastist välja, teeks hermeetiliseks, paneks seintele vatti, vahetaks juhtmed välja, vahetaks filtri jupid välja (või kogu filtri http://www.noresin.com/index.php?opt...db684fe5b73df7 ), võtaks ülekoormuse näidukid vahelt ära, vahetaks kõrgete elemendi mõne parema vastu....

    on sellisel modimisel mõtet ja mis oleks kõige kuuldavam neist muudatustest? kas sellisest konstruktsioonist võib mingit paremat asja saada? kas keegi on tuuninud oma kõlle sellises mõttes?
    k.

    #2
    Vs: s-400 modifitseerimine

    Ma arvan et mõtet oleks küll , vatiin muudab bassi mahedaks ja kui panna paksemad ( kvaliteetsemad) juhtmed peaks basse ja kõrgeid juurde tulema.Filtri kohapealt ei oska aidata.Mis võimendi taga see üldse mängib?

    Comment


      #3
      Vs: s-400 modifitseerimine

      yamaha mingi 495 (vist) resiiver. aga tegemisel on lampidel ca 30w monoplokk kuhu need peaks siis paralleeli minema. praegu nagu keskelt kõrgematega midagi lahti, osa "a"-d lööb nagu teravamalt sisse ja päris kõrgetega on natuke hädiselt ses mõttes et teatud sagedus lööb nagu üle, kui neist nuppudest tuunida siis kaob ümbert kah ära ja siis on kõrgeid hoopis vähe... äkki on mingit ekut sinna vahele vaja? samas korralikum filter ju kah lahendaks asja?
      k.

      Comment


        #4
        Vs: s-400 modifitseerimine

        Olen lugenud vene foorumitest, et isegi on võimalik heli paremaks muuta, tehes kõik need toimingud mis enne mainisid. Siinkohal tekib aga küsimus, et kas sellel kõigel on mõtet. Lihtsam varjant oleks kõlarid välja vahetada. Esemele midagi väiksemat aga samas asjalikumat. Võimalusi on palju.
        Kui siiski soovid ise mässata siis alusta sellest, et kata kasti siseseinad mahulise vatiiniga, invertertoru sae 10cm lühemaks ja liitekohad käi hermeetikuga üle. Invertertoru lühemaks saagimine vähendab seda Radiotehnikale iseloomulikku bassi mürinat.

        Comment


          #5
          Vs: s-400 modifitseerimine

          Esmalt postitatud kass poolt
          Lihtsam varjant oleks kõlarid välja vahetada. Esemele midagi väiksemat aga samas asjalikumat. Võimalusi on palju.
          OT: Kõige lihtsam oleks jah väike eek välja köhida ja uued kastid osta. kahjuks on mul mujalegi rahasüsti teha, samas kastid on olemas ja heli võiks tiba parem olla (isegi tiba on parem kui istuda niisama ja siunata).

          Teine asi - kui kasutaja kass on mul nõus need välja vahetama, millegi kvaliteetsema vastu, minu jootekolvi töö ja muu nodi arvelt, mis mul modimiseks kuluks, olen ma kah rõõmuga nõus

          Aga teemasse tagasi tulles - kas see heli rikkuv "S"-täht tuleneb halvast kõrsgsageduselemendist? ses mõttes et kui ma midagi asjalikumat sinna asetan kas siis olukord paraneb selles osas?
          k.

          Comment


            #6
            Vs: s-400 modifitseerimine

            mida see vatiini panemine muutma peaks muidu? ma panin ühele s 400'le vatiini sisse aga teisele mitte ja ma ei kuule vahet :\
            Great success!!!one11 \o/

            Comment


              #7
              Vs: s-400 modifitseerimine

              Untrained ear!
              Kui miski on mõeldud kõigeks, ei kõlba see tegelikult millekski.

              Comment


                #8
                Vs: s-400 modifitseerimine

                Aga teemasse tagasi tulles - kas see heli rikkuv "S"-täht tuleneb halvast kõrsgsageduselemendist? ses mõttes et kui ma midagi asjalikumat sinna asetan kas siis olukord paraneb selles osas?Karta on et jah. S30e juures toimib normaalselt, s50 netel oli juba see sisin kuulda. Seal aitas 3 dB L-padi panek.
                Maailm oleks puhas ja süüta
                kui poleks õllejogurtit
                - Õ.Õ.

                Comment


                  #9
                  Vs: s-400 modifitseerimine

                  Ma ei saa aru, kui sulle nende heli enam ei meeldi ja soovid paremat, siis lihtsalt müü maha ja osta paremad.
                  Ei ole ju mõtet neid igasugu komponente ja juhtmeid välja vahetada, kui sa oma kõrvaga ei teinud peale kasti seestpoolt vooderdamist helil vahet.

                  Ja kõigile neile soovitus, kes tahavd S tüüpi kõlaritest rohkem kesksagedusi kuulata alustage sellest , et lülitage oma võimendil või ressiiveril välja bassi osa laiendi (LOUD) ja siis keerake tämbri nupud 0 asendisse ja muidugi võiks ka Winampi V-tähelise kujutisega ekvalaizer off asendisse lülitaga, või kellel on niisama manuaalne või digitaalne ekvalaizer see vahelt välja lülitada (kui ta on paigutatud erinevate seadmete vahele)
                  Halb nupu keeraja võib ka kvaliteet seadmetest tuleva heli ära rikkuda.

                  Comment


                    #10
                    Vs: s-400 modifitseerimine

                    Mul hetkel toas selline kooslus.
                    täiesti tavalisest arvutist tuleb signaal(128-320kbps mp3), Nikko8085 resiivrisse, ning siis 2-S90F-i.
                    Tegin nendega järgmist kunagi. Vahetasin ära juhtmed, ka kastide seest, ja tinutasin juhtmed kenasti võimendisse minevate pistikute külge( varem olid jakatud), ning enne seda olin lisand mõlemasse kasti vatiini. Asi läks kohe tunduvalt paremusepoole. Kõrged selgemad, bass puhtam, ning mõnusam( Minu jaoks), ja ültse, heli puhtam, ja kõrvale meeldivam. Varsti ostan ka helikaardi, ja siis jälle pikka aega rahulolu =P.

                    edit: mul ka loud peal, sest loudnesssiga on heli väga jube, minujaoks.
                    Samuti on bass +2, ning kõrged +6, ja kesk ka kuskil seal.
                    Arvutist kõik EQ-d Off.

                    Comment


                      #11
                      Vs: s-400 modifitseerimine

                      Küsimus Matisele:
                      Äkki viits´id võhikule seletada mida see 3 dB L-padi panek tähendab?

                      Olen eriti huvitatud, kuna endalgi S50 ja natuke moditudki (vatiin, silikon, uued juhtmed, toed)
                      Kui miski on mõeldud kõigeks, ei kõlba see tegelikult millekski.

                      Comment


                        #12
                        Vs: s-400 modifitseerimine

                        Esmalt postitatud it2x poolt
                        mida see vatiini panemine muutma peaks muidu? ma panin ühele s 400'le vatiini sisse aga teisele mitte ja ma ei kuule vahet :\
                        Ega sellised tegemised:vatiini juurde,toed sisse,jämedamad juhtmed,silikooni sisse jne. ei muuda kõlarit totaalselt vaid tekivad lihtsalt pisikesed nüansi erinevused,mida kuuled vb.alles pikema kuulamise peale! (Kui suurt erinevust loota siis peab ikka kõlar originaalis eriti halvasti tehtud olema )
                        http://www.album.ee/user/16860279

                        Comment


                          #13
                          Vs: s-400 modifitseerimine

                          Up`iks siis oma küsimust, sest tõesti tahaks teada, et mis see "3 dB L-padi" on?
                          Kui miski on mõeldud kõigeks, ei kõlba see tegelikult millekski.

                          Comment


                            #14
                            Vs: s-400 modifitseerimine

                            Esmalt postitatud roomet poolt
                            Up`iks siis oma küsimust, sest tõesti tahaks teada, et mis see "3 dB L-padi" on?
                            Paistab, et kaks takistit

                            Comment


                              #15
                              Vs: s-400 modifitseerimine

                              Crimsonil õigus, hea link kah.
                              r1 peaks olema 4,67 oomi
                              r2 38 oomi.
                              2w peaks sobima ilusti.
                              Takistid ei pea väga täpsed olema.
                              Maailm oleks puhas ja süüta
                              kui poleks õllejogurtit
                              - Õ.Õ.

                              Comment

                              Working...
                              X