Teade

Collapse
No announcement yet.

Kõlarite valik

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Kõlarite valik

    Kuna ei ole selle ala spetsialist, palun abi.
    Ressiiver Sony STR-790 (6.1 100W kanali kohta, 8 või 4 oomi) ning soov oleks osta kõlarite ring hinnaga ca. 20 000.- .

    Ise olen vaadanud kaht varianti: Sony SA-VS700ED või Yamaha NS-525, sooviks kommentaare nende kohta või kas on äkki hoopis mingi muu parem variant. Samuti olen nii nõrk, et ei tea kas NS-525 üldse sobibgi, sest see on 6 oomi. Kuivõrd see erinevus mõjub helikvaliteedile??

    Kuna ei ole eraldi eesmärk mitte vali muusika vaid hea kvaliteet ja ressiiveri ning kõlarite kokku sobivus siis olen tänulik abi eest.

    Egert

    #2
    Vs: Kõlarite valik

    Sony ja Yamaha ei hiilga väga oma hinna-kvaliteedi suhte poolest.
    Soovitaksin hoopis Wharfedale´i. Neid müüakse Eestis hetkel absurdselt soodsa hinnaga.
    Suur valik kodumasinaid ja -tehnikat suurepäraste hindadega. Telli kaup koju või pakiautomaati. Transport üle Eesti. Tegutseme aastast 1992.

    Diamond 9 seeriast kõlaritering ja sinu eelarvega jääb ka aktiivwoofri jaoks raha üle. Need on ka kõik 6-oomised, aga kui ressiiver nii 8 kui 4 oomiseid kõlareid toetab, sobivad kuuesed ka.

    Comment


      #3
      Vs: Kõlarite valik

      Ressiivri puhul on oluline selle vähim lubatud oomid. Seega kui 4 on lubatud, siis kõlbavad kõik, millel 4 või rohkem oomi.
      Ressiivri valikul on abiks netiülevaated.
      Kõlarite puhul, soovitaks alul valida korralikud esikõlarid. Ning siis subar ning satelliidid. (Näiteks ees12k+subar4k+2k kesk, 2k 2 tagakõlarit).
      Selle Yamaha kohta on juttu olnud, kasuta otsingut.

      toredad kõlarid:
      http://www.audiocenter.ee/?op=body&id=1277
      http://www.audiocenter.ee/?op=body&id=714
      -

      Comment


        #4
        Vs: Kõlarite valik

        räägivad, et blue ja concepti vahel suurt midagi pole. conceptil bass täpsem.

        kuigi nendega peab arvestama, et DALI tahab miskine 300-400h sisse mängimist. suht karm...
        Vastik audiofiil

        Comment


          #5
          Vs: Kõlarite valik

          Mul omal Sony ressiiver STR-DA3200, kõllid Polkaudio RTi8 (kuskil siin foorumis küsisin ja sain negatiivset kriitikat).Kõllide hind oli veidi alla 10T.
          Ei soovita Sony kõlle viletsad, Yamaha vist parem, kogemus puudub.
          Polkaudio omad suht head, mis meeldib on see, et kui ees liikuda siis ei ole helipildis erilisi auke, seega kõrgete valjukad laia nurgaga. Maitse asi nagu öeldakse.
          Forget the net. Switch on the set. Warm it up slow and go. Light the tubes, bask in the glow. Surf shortwaves on your old radio.

          Comment

          Working...
          X