Teade

Collapse
No announcement yet.

kõlari mühin- millest see tingitud on?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    kõlari mühin- millest see tingitud on?

    sain omale uue sülearvuti- IBM T21. Kui kuulan midagi kõrvaklappidega, siis kaob ära selline kerge mühin voi vilin...sama hääl ühesõnaga mis kostub kõrva panemisel kõlari elemendi lähedale. Kas kvaliteetsematel kõlaritel selline mühin puudub? Kas annaks ehk midagi sülearvuti kõlaritega teha, et see kaoks?

    #2
    Vs: kõlari mühin- millest see tingitud on?

    Ainuke korralik lahendus - väline usb helikaart.
    Põhjus, kõik on rüperaali isemuses kokku pakitud ja korralikku analoogosa ei saa/ei taheta/ei viitsita teha.
    Teise võimalusena pane helikaardi mikseris kõik mittekasutatud sisendid "mute" . Kuid see ei pruugi allati aidata.
    Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

    Comment


      #3
      Vs: kõlari mühin- millest see tingitud on?

      Mul on omal olnud T21p ja praegu T43p ja kummagil pole küll mingit mühinat, ma ei usu, et asi selles on, et ei "viitsita teha". Äkki oled mikkri unustanud mute'le panemast?

      Comment


        #4
        Vs: kõlari mühin- millest see tingitud on?

        teine võimalus on jama maandusega. kata läpatsi toitekaablil olevad maandusklemmid mingi asjaga ära, et need ei saaks ühendust seinas olevate maandusklemmidega. muidugi mingi äikese korral võib selline teguviis saatuslikuks osutuda, kuid mul töötab nii juba üle poole aasta väga hästi.

        Comment


          #5
          Vs: kõlari mühin- millest see tingitud on?

          Esmalt postitatud jannozz50 poolt
          teine võimalus on jama maandusega. kata läpatsi toitekaablil olevad maandusklemmid mingi asjaga ära, et need ei saaks ühendust seinas olevate maandusklemmidega.
          IBM T21 toitekaablil ei ole maandust.

          Mis teemaalgataja muresse puutub, siis USB helikaarti kohe veel ostma ei tormaks, kuna ise omasin ka kunagi T20 läpakat ja sellist probleemi polnud. Probleem võib olla sajas erinavas asjas olla ja lahenduse leiab vaid katsetamise teel. Kas kasutad arvuti aktiivkõlareid või lased heli läbi ressiiveri/võimendi? kas kõik voolukaablid on ühe pikendusjuhtme otsas? Kas oled proovinud eemaldada kõik ebavajalikud juhtmed/vidinad arvuti ja ressiiveri küljest jne.

          Comment


            #6
            Vs: kõlari mühin- millest see tingitud on?

            Kuna kõlar ei kahise ja arvuti ka mitte, siis on viga võimendis.

            Aitab võimendi väljavahetamine parema vastu.
            If you think education is expensive, try ignorance.

            Comment


              #7
              Vs: kõlari mühin- millest see tingitud on?

              jätsin kuidagi kahe silma vahele selle, et kõrvakatega ei mühise.... aga see lause juba ise ütleb ära, et probleem pole arvutis. 99% on asi võimendis.

              Proovi mõnda muud mängijat sama võimendi taha ja vaata, kas teeb sama asja.

              Muide Hendrique... minuteada on kõigil IBM T'del ikka maandatud toiteplokid, nende ehitus ja isegi disain pole läbi aastate suurt muutunud.

              Comment


                #8
                Vs: kõlari mühin- millest see tingitud on?

                Esmalt postitatud Fos poolt
                Muide Hendrique... minuteada on kõigil IBM T'del ikka maandatud toiteplokid, nende ehitus ja isegi disain pole läbi aastate suurt muutunud.
                Ehitus on neil pmst sama jah, aga see seina pistiku poolsem adapteri ots on jäme (ja maandus kontaktidega) alles alates T4x-seeriast, T3x ja eelnevad olid peenikese juhtmega nagu raadio või teleka voolukaabel.

                Mis ThinkPad T43p mudelisse puutub, mida ma isegi hetkel oman, siis peaks kuhugi asjakohasemasse alafoorumisse teema tegema selle jahutusega seoses. Ventikas möllab kogu aeg, isegi 0-koormuse juures, pea täisvõimsusel. Ega sul, Fos, sellega probleemi pole? ...see muidugi antud teemas offtopic. sry.

                Comment


                  #9
                  Vs: kõlari mühin- millest see tingitud on?

                  Jah, ventikas möllab küll, vahets tundub, et täiesti ilma asjata tõmmab tööle. Ma üxkord isegi huvi pärast mõõtsin ja välja tuleva õhu temp oli ca 43 kraadi, seega päris ilmaasjata ta ikka ei puhu - jahutab ikka. Teine nõme asi on toieplokiga... see läheb vahest nii tuliseks, et ebameeldiv on kätte võtta.
                  Kolmas anomaalia on mul see, et cd rom ei ejecti vahest, aga seda pole õnneks viimasel ajal olnud.ptüi ptüi.
                  Päris offtopic pole, kuna teemaalgatajal ka probleeme thinkpad'iga

                  Comment

                  Working...
                  X